Tipsport.cz

Aktuality

Na semifinále poháru už s 2 500 osobami na stadionu

Na semifinále poháru už s 2 500 osobami na stadionu

13.06.2020 / A tým

Sigmu čekají během čtyř dnů dva zápasy, jeden ligový a jeden pohárový. Oba se ale odehrají před rozdílnými kulisami. Zítřejší ligový zápas proti Plzni ještě proběhne s omezením nejvýše 500 osob na stadionu, od pondělí se počet navýší na 2 500. To se bude týkat i středečního semifinále MOL Cupu.

A-tým SK Sigma Olomouc se zítra utká v posledním zápase základní částí FORTUNA:LIGY s Viktorií Plzeň. Pro tento zápas bude platit nařízení omezující počet osob na stadionu na 500 včetně hráčů, realizačních týmů a pracovníků spojených s organizací zápasu. Klub se rozhodl do tohoto počtu zahrnout také 50 fanoušků z kotle a 200 vylosovaných permanentkářů. Všichni vylosovaní permanentkáři byli do pátečního odpoledne kontaktováni.

Počet osob na zápas s Plzní nebude oproti očekávání platit na středeční pohárový zápas s Libercem. Od pondělí 15. června ministerstvo zdravotnictví upravilo povolený počet na sportovních akcích na 2 500. K tomu stanovilo podmínky organizace. „Klubům pořádajícím ligové nebo pohárové utkání bude umožněno využít maximálního aktuálně povoleného počtu osob na jednom místě v každém z ne více než pěti stavebně oddělených sektorů s vlastním vstupem a zázemím (toalety, občerstvení apod.) pod podmínkou naplnění nejvýše jedné čtvrtiny kapacity každého z těchto sektorů. Současně musí být splněna každá z uvedených podmínek (tj. aktuálně max. 500 osob v sektoru, nejvýše 5 sektorů a max. ¼ kapacity každého ze sektorů). Podmínkou je také zajištění, aby diváci a další zúčastněné osoby obsadili každé druhé sedačky v obsazené řadě a jedna řada mezi zůstala volná. V praxi to bude znamenat rozdělení stadionu na max. pět diváckých sektorů či tribun včetně VIP zázemí s obsazením nanejvýš čtvrtiny sedadel s maximální kapacitou po 500 osobách,“ uvádí se v tiskové zprávě Ligové fotbalové asociace, která je s ministerstvem zdravotnictví v úzkém kontaktu.

Sigma Olomouc přijala s radostí zprávu o navýšení počtu osob na stadionu s ohledem na domácí semifinálový duel proti Liberci. Po zítřejším ligovém utkání s Plzní zasedne management klubu a bude se zabývat organizací středečního semifinále MOL Cupu na základě nových ustanovení. Naším přáním je, abychom se ve středu na Andrově stadionu sešli v co největším možném počtu.

Informace pro fanoušky ke středečnímu semifinále poháru plánujeme přinést v pondělí.
A tým - další aktuality:

Daněk: Mohli jsme bodovat. Škoda jedné situaceDaněk: Mohli jsme bodovat. Škoda jedné situace
| 05.12.2021
Jílek: Dařila se nám kvalitní a poctivá defenzívaJílek: Dařila se nám kvalitní a poctivá defenzíva
| 05.12.2021
Sigma nestačila na Slavii. S lídrem ligy prohrála těsně 0:1Sigma nestačila na Slavii. S lídrem ligy prohrála těsně 0:1
| 04.12.2021
17. kolo: Sigma hraje doma! Na Andrově stadionu přivítá Slavii17. kolo: Sigma hraje doma! Na Andrově stadionu přivítá Slavii
| 02.12.2021
Informace pro fanoušky k utkání se SlaviíInformace pro fanoušky k utkání se Slavií
| 29.11.2021
Růsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnoutRůsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnout
| 27.11.2021
Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek
| 27.11.2021
Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1
| 27.11.2021
Na stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnostiNa stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnosti
| 26.11.2021
16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi
| 26.11.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná