Aktuality

Novotný o sezóně ženských týmů: Cíle jsme plnili. Škoda konce

Novotný o sezóně ženských týmů: Cíle jsme plnili. Škoda konce

13.06.2020 / Ostatní

Před rokem se nově stal ženský fotbal součástí SK Sigma Olomouc. První sezónu pod hlavičkou Sigmy si hráčky určitě budou pamatovat. Nejen pro to, že byla první se sigmáckým znakem na dresu, ale také kvůli koronaviru, který předčasně ukončil veškeré soutěže ženských týmů.

Po koronavirové pauze se ale pomalu vrací vše do starých kolejí. Naše týmy jsou zpět v tréninkovém procesu, bohužel rozehranou soutěž již nedokončí. „Přestávka přišla neočekávaně. Hráčky se kondičně připravovaly doma v rámci možností. Teď už trénujeme čtvrtým týdnem čtyřikrát týdně,“ řekl předseda ženského klubu Miloslav Novotný.

Konec soutěže znamená pro naše ženské týmy zklamání, protože se jim nevedlo vůbec špatně. A-tým se pohyboval na čtvrté příčce zaručující postup do nadstavbové části, dorostenky útočily na čelo tabulky. „Cíle jsme splnili. Chtěli jsme být do čtvrtého místa. To se nám podařilo. Dorostenky měly za cíl postoupit do první ligy. Před ukončením soutěže se pohybovaly na druhém místě se ztrátou dvou bodů na první tým,“ uvedl Novotný.

Tabulky zůstanou zachované, nikdo nepostoupí ani nesestoupí. „Tabulky zůstanou v takové podobě, v jaké skončily. Předpokládáme, že dva týmy se do příštího ročníku 2. ligy žen nepřihlásí. Podoba soutěže pro nadcházející sezónu se ještě bude řešit. U dorostenek se čeká na to, kolik družstev se přihlásí. Kdyby se jich přihlásilo nedostatečný počet, uvažovali bychom o přihlášení do některé z dospělých soutěží,“ vyjádřil se Novotný, který zároveň působí jako trenér u týmu dorostenek.

Ten už vyhlíží novou sezónu. Cíle podle něj zůstávají neměnné. „Známe reálnou sílu kádru. Pro příští sezónu budou cíle stejné, tedy skončit do čtvrtého místa v základní části. V nadstavbové části si cíle neklademe, necháváme to otevřené,“ řekl k vyhlídkám A-týmu, u kterého již nebude pokračovat trenér Ondřej Fojtík. „Pan Fojtík skončil na vlastní žádost z pracovních důvodů, byl velmi vytížený. Nahradil ho Vlastimil Zeman, který už v minulosti u A-týmu působil, takže nepřichází do neznámého prostředí,“ vysvětlil Novotný.

S novým trenérem Zemanem řeší skladbu kádru pro novou sezónu a také plán letní přípravy. Velké změny v kádru ale očekávat nelze. „O pár přestupech se jedná. Zatím ještě nejsou dokončeny, takže o nich nemůžu mluvit více. Do dorosteneckého týmu by měli přijít dvě nové hráčky. V zásadě větší změny neplánujeme,“ odhalil Novotný. „Plán letní přípravy stále připravujeme. Co se týče A-týmu, můžu prozradit, že jsme domluvení na zápasech s Pardubicemi a Viktorií Plzeň,“ prozradil.

Miloslav Novotný je také smířený s tím, že některé kluby projeví zájem o naše hráčky. „Je to neustálý fotbalový vývoj. Nevyhne se tomu ani náš tým. Několik našich hráček bylo osloveno kluby z první i druhé ligy.“

A jak se v první sezóně projevilo spojení se značkou Sigmy? „Jsme rádi, že můžeme působit pod tak velkým klubem. Přineslo nám to zájem ze strany hráček. Hlavně v kategorii přípravek, kde jsme zaznamenali zvýšený zájem,“ je rád Novotný.
Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná