Tipsport.cz

Aktuality

Látal: Série bez prohry je pozitivní, ale potřebujeme už vyhrát

Látal: Série bez prohry je pozitivní, ale potřebujeme už vyhrát

13.12.2020 / A tým

Třetí remíza v řadě drží Sigmu Olomouc na 4. příčce tabulky FORTUNA:LIGY. Olomoucký kouč Radoslav Látal ví, že série devíti zápasů bez porážky možná vypadá opticky pozitivně, ale na druhou stranu skrývá i jisté problémy, kterými jsou především ztracené body v posledních minutách utkání. 

Byl to taktický pokyn pro Kubu Yunise, aby se snažil atakovat brankáře, nebo to vyplynulo přímo od něj?

Vyplynulo to od hráče, kdy si šikovně počkal za brankářem, který si ho zřejmě nevšiml. Chtěli jsme hrát presink a tím soupeře zatlačit. Ale na takový gól jsme připraveni nebyli, to vyplynulo ze hry, kdy si Kuba chytře počkal.

Dnes to byl pro Sigmu devátý zápas bez porážky, ale přibývají remízy. Jak vnímáte tuto sérii, která je poměrně dlouhá?

Tato série je sice pozitivní, ale negativem jsou branky, které jsme v posledních dvou zápasech obdrželi v devadesátých minutách a ztratili jsme tak čtyři body. Za bod z Teplic jsme rádi. Přišel jim nový trenér, jsou tu nové ambice, mužstvo se chce ukázat. Věděli jsme, že nás čeká horká půda. Vezeme cenný bod, ale musíme ho potvrdit doma, kde nás nečeká lehký soupeř.

V základní sestavě dnes bylo několik změn, které jste avizoval po minulém zápase. Proč jste se rozhodl pro Sladkého, Zahradníčka a Yunise?

Pro Sladkého jsme se rozhodli z toho důvodu, že jsme dnes nastoupili na tři obránce. Halvbeky hrál Zahradníček s Hálou. Šimon Falta se potom posunul ke Kubovi Yunisovi, kde měl chodit na prodloužené hlavičky a sbírat odražené míče. Sladký navíc třetího stopera už dříve hrál s tím, že podporoval útok. Druhá věc je ta, že Yunis se nám v týdnu líbil v tréninku. Věděli jsme, že nás čeká těžký terén a Kuba je možná o trošku lepší na hlavičkové souboje. A Zahradníčka jsme jako halvbeka zvolili proto, že je to rychlostní typ a také jsme nechtěli riskovat v rozehrávce. Chtěli jsme míče tahat spíše přes kraje, kde byl Sladký a Zahradníček a na druhé straně Falta s Hálou.

Dá se říct, že tyto taktické záměry vyšly?

Do prvního poločasu jsme vstoupili velmi dobře. To, co jsme po klucích chtěli, plnili. Soupeř neměl skoro žádné šance, to nám vyšlo. Vezeme plusový bod, který budeme muset potvrdit doma.

Plánujete nějaké změny v sestavě i v dalších utkáních?

Mluvil jsem před zápasem se Sladkým, Yunisem nebo i Nešporem.. To je hráč, který v minulých zápasech hrál dobře, ale ze sestavy vypadl. My teď chceme sestavu protočit, čekají nás těžká utkání v úterý, pátek a úterý. Momentálně máme kádr široký, což musím zaklepat na dřevo. Nemáme ani žádné zranění. Změny v sestavě tedy chceme udělat i v úterý, kdy chceme postavit svěží hráče. 
A tým - další aktuality:

Trenér Látal: Jsem rád, že jsme utkání rychle rozhodliTrenér Látal: Jsem rád, že jsme utkání rychle rozhodli
| 23.01.2021
První ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý DaněkPrvní ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý Daněk
| 23.01.2021
Kryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lizeKryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lize
| 23.01.2021
Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1
| 23.01.2021
První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!
| 22.01.2021
Z Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér ElekZ Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér Elek
| 22.01.2021
Látal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmoLátal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmo
| 21.01.2021
Sladký před Opavou: Tři body by nám pomohlySladký před Opavou: Tři body by nám pomohly
| 21.01.2021
16. kolo: Sigma se utká s Opavou16. kolo: Sigma se utká s Opavou
| 20.01.2021
3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu
| 18.01.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná