Tipsport.cz

Aktuality

Výzvy, instruktážní videa nebo kvízy: Hráči přípravek se rozvíjí dál

Výzvy, instruktážní videa nebo kvízy: Hráči přípravek se rozvíjí dál

14.04.2020 / Sportovní třídy

Hráči a trenéři našich přípravek od minulého týdne ví, že si mistrovská utkání v sezóně 2019/2020 bohužel už nezahrají. Kvůli koronavirové epidemii Výkonný výbor FAČR rozhodl o předčasném ukončení všech amatérských soutěží. V současné chvíli se už několikátý týden nemůžou sejít na společném tréninku, kde by pod dohledem trenérů rozvíjeli své pohybové a fotbalové dovednosti. „Je to nepříjemné, ale bereme to tak, jak to je. Rozvoj pohybových a fotbalových dovedností v kategoriích přípravek je klíčový, proto se snažíme hráčům připravit pestrý tréninkový program, který můžou plnit v domácích podmínkách. Klasický trénink na hřišti sice nenahradí, i tak se hráči můžou zlepšovat v technických dovednostech s míčem a v koordinaci. Individuální trénink může naše hráče posunout dál,“ vidí pozitiva ve složité době šéftrenér přípravek Michal Hrubý. „Chtěl bych poděkovat všem trenérům přípravek, pro děti vytvářejí zajímavý tréninkový program a nespočet zábavných výzev,“ dodává.

Trenéři přípravek komunikují se svými týmy ve společných skupinách na sociálních sítích, kde jejich svěřenci dostávají různé úkoly. „S hráči a rodiči komunikujeme prostřednictvím sociálních sítí, které nám umožňují mnoho možností pro udělení zpětné vazby. Hráči mají za úkol rozvíjet, dle možností, své pohybové dovednosti, práci s míčem a posilování celého těla. Samozřejmě máme i výzvy, kde se kluci snaží zdolat obtížný úkol s míčem,“ popisuje trenér U10 Jindřich Daněk.

„Kluci z kategorie U11 mají zadaný individuální tréninkový program. S trenéry jim natáčíme videa, jak správně posilovat a další cvičení zaměřené na techniku s míčem, koordinaci a rychlost. Zachovali jsme režim jako přes sezónu, tedy tři tréninkové jednotky za týden. Do tréninku zapojujeme i výzvy v různých podobách. Soutěžíme o to, kdo udělá nejvíce koníčků, nebo vydrží nejdéle v posilovací pozici „plank“. Chlapci se při každém tréninku musí natáčet a videa nám vkládat na facebookovou skupinu, kde máme možnost vidět, jak se kdo zlepšuje a maká. Na skupině také probíhá veškerá komunikace s rodiči a především s hráči,“ vypráví kouč U11 Jakub Zatloukal.

Podobný režim zvolila kategorie U9. „Pro kluky vymýšlíme v období karantény různé soutěže nebo výzvy, které nám s rodiči natočí a pošlou. Jsme za to moc rádi, protože i v tomto období chceme, aby kluci nad fotbalem neustále přemýšleli, a byly s ním spjati, stejně jako s klubem SK Sigma Olomouc,“ říká trenér Martin Banovec. Pro tyto účely trenéři provozují webovou stránku www.sigma2011.cz. „Na našich webových stránkách máme ukázky všech soutěží a výzev, které jsme doposud vymysleli. Přidáváme tam také cvičení s míčem nebo bez míče, které slouží jako inspirace pro trénování doma. Tyto dovednosti je důležité trénovat, každopádně ještě důležitější je v tomto věku hra samotná, kterou je také důležité v rámci možností doma trénovat,“ dodává.

Trenéři kategorie U8 připravili pro své hráče kromě dovednostních výzev i vědomostní kvíz. „Snažíme se s hráči a rodiči spolupracovat, jak jen to jde. Zadáváme úkoly prostřednictvím sociálních sítí zaměřené na pilování technických dovedností s míčem a koordinaci těla. Zároveň jsme chtěli zjistit, jaké mají hráči přehled nejen o sportu, k tomu sloužil tzv. domácí kvíz. Momentálně chystáme další materiály ke zlepšování fotbalových dovedností a inspirativní videa pro rozvoj síly, tedy posilování s vlastním tělem,“ uvádí trenér Roman Klimek.

Svou činnost musela přerušit i Pohybová školička, která se zaměřuje na přirozený pohybový rozvoj dětí ve věkovém rozmezí 4 až 6 let. „Rodičům dětí posíláme instruktážní videa. Na základě těchto videí můžou rodiče udělat svým dětem pohybový trénink například na zahradě. Přejeme si, aby toto období bylo co nejrychleji za námi a mohli se s dětmi znovu potkat na hřišti nebo při dalším náboru,“ říká za Pohybovou školičku lektor Jan Morcinek.

Ukázky videí

https://www.facebook.com/kasksigmaolomouc/videos/2950573211701442/

https://www.facebook.com/kasksigmaolomouc/videos/840032616408198/

https://www.facebook.com/kasksigmaolomouc/videos/602638830324047/

https://www.facebook.com/kasksigmaolomouc/videos/2557789484489058/

https://www.facebook.com/kasksigmaolomouc/videos/2918118424939058/
Sportovní třídy - další aktuality:

Výsledky víkendových utkání mládežeVýsledky víkendových utkání mládeže
| 06.12.2021
Starší žáci podlehli Zbrojovce BrnoStarší žáci podlehli Zbrojovce Brno
| 29.11.2021
Starší žáci porazili Slovácko Starší žáci porazili Slovácko
| 21.11.2021
Žáci Sigmy jasně přehráli HodonínŽáci Sigmy jasně přehráli Hodonín
| 18.11.2021
Starší žáci přehráli ŠumperkStarší žáci přehráli Šumperk
| 14.11.2021
Mladší žáci zakončili podzimní část soutěže výhrou nad ŽďáremMladší žáci zakončili podzimní část soutěže výhrou nad Žďárem
| 07.11.2021
Žákovské soutěže pokračovaly i ve sváteční denŽákovské soutěže pokračovaly i ve sváteční den
| 29.10.2021
Sigmáci U13 a U12 dominovali utkání proti Slovanu Havlíčkův BrodSigmáci U13 a U12 dominovali utkání proti Slovanu Havlíčkův Brod
| 24.10.2021
Osmnáctka a šestnáctka rozstřílely PorubuOsmnáctka a šestnáctka rozstřílely Porubu
| 16.10.2021
Interliga U13 a U12 pokračovala 4. kolemInterliga U13 a U12 pokračovala 4. kolem
| 10.10.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná