Tipsport.cz

Aktuality

Mandous: Na výkonu ze 2. poločasu můžeme proti Liberci stavět

Mandous: Na výkonu ze 2. poločasu můžeme proti Liberci stavět

15.06.2020 / A tým

Po utkání proti Viktorii Plzeň, ve kterém fotbalisté SK Sigma Olomouc prohráli 0:1, byl Aleš Mandous zklamaný zejména z předvedené hry v prvním poločase. Stejně jako jeho spoluhráči si uvědomuje, že nevydařený ligový ročník mohou Hanáci napravit v MOL Cupu.

Jak bys zhodnotil zápas proti Plzni?

Z mého pohledu jsme prospali první poločas. Ten z naší strany nebyl dobrý. Byli jsme dost zaskočení. Čekal jsem od nás trochu více. Druhý poločas jsme je více zkusili presovat, což se nám i dařilo. Zatlačili jsme je. Jen škoda, že jsme si nevytvořili nějaké větší šance. Mohli jsme pomýšlet i na bod.

Plzeň jsme přitom do žádných větších šancí nepouštěli. Co se stalo při gólu?

Bylo to z autu, centr. Šlo o nepřehlednou situaci. Byla tam zblokovaná střela, možná dvě. Ještě jsem neviděl záznam. Odrazilo se to k Hořavovi, který to odklidil pod břevno. Takový náhodný gól. Jinak jsme je v prvním poločase do větší šance nepustili. Je sice pravda, že jsme byli hodně zalezlí, ale bránili jsme dobře. Po změně stran jsme chtěli skórovat, takže jsme hru více otevřeli. Beauguel šel sice na mě sám, ale jinak tam toho moc neměli. Je to škoda. Bod jsme mohli vyválčit.

Hrajeme dva zápasy týdně. Necítíš na sobě únavu?

Já necítím únavu. Trenéři se mě ani neptali. Normálně jsem chytal. Pro brankáře to není tak obtížné, jako pro hráče v poli, když hrajeme teď středa – sobota.

Je 11. místo po základní části zklamáním?

Určitě. Měli jsme jiné ambice. Ale myslím, že jsme si to nepokazili tímhle zápasem. Je sice pravda, že jsme se ještě po utkání proti Plzni mohli dostat mezi desítku nejlepších, ale za propad na 11. místo mohou jiné zápasy, které jsme nezvládli. Takže zklamání pro mě i pro klub. Před koronavirovou přestávkou jsme hráli dobře, sbírali jsme body, porazili jsme třeba Spartu. Po pauze přišel útlum, který nás stál umístění mimo desítku. To je bohužel realita.

Vše ještě můžeme napravit v poháru. Semifinále proti nás Liberci čeká již ve středu.

Jsou to dva zápasy od trofeje, takže my uděláme vše pro to, abychom šli až do finále. Máme jen dva dny na přípravu, musíme dobře zregenerovat. Myslím, že můžeme stavět na výkonu z druhého poločasu proti Plzni. Budeme chtít vyhrát a postoupit do finále. Tam se pak může stát cokoliv.
A tým - další aktuality:

Informace pro fanoušky k utkání se SlaviíInformace pro fanoušky k utkání se Slavií
| 29.11.2021
Růsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnoutRůsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnout
| 27.11.2021
Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek
| 27.11.2021
Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1
| 27.11.2021
Na stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnostiNa stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnosti
| 26.11.2021
16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi
| 26.11.2021
Sigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL CupuSigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL Cupu
| 23.11.2021
MOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých BudějovicíchMOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých Budějovicích
| 22.11.2021
Jílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodůJílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodů
| 20.11.2021
Vepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrátVepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrát
| 20.11.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná