Aktuality

Jak bude probíhat tréninkový proces našich týmů?

Jak bude probíhat tréninkový proces našich týmů?

15.10.2020 / Ostatní

Ze včerejšího jednání Národní sportovní agentury s Ministerstvem zdravotnictví ČR vzešlo potvrzení pro profesionální sportovní týmy stanovující, že jejich tréninkový proces může probíhat bez omezení počtu osob. U hráčů a členů realizačního týmu se totiž jedná o hlavní výdělečnou činnost. Tato výjimka se však nevztahuje na naše mládežnické celky a ženské týmy. Hráči B-týmu zatím plní individuální tréninkové plány. Jejich další tréninkový plán je v řešení.

A-tým bude trénovat ve standardním počtu hráčů

Příprava A-týmu na znovuobnovení ligové soutěže může na základě včerejšího výsledku jednání Národní sportovní agentury a Ministerstva zdravotnictví ČR probíhat ve standardním počtu hráčů. „Vzhledem k tomu, že v případě profesionálních sportovců působících v jednom klubu spadá jejich společná tréninková činnost mezi hromadné akce osob společně vykonávajících podnikatelskou nebo jinou obdobnou činnost ve smyslu výjimky stanovené krizovým opatřením vlády, může pokračovat tréninkový proces profesionálních fotbalových klubů bez nutnosti rozdělovat na skupiny po šesti osobách. Zcela zásadní je tento výklad především pro týmy, které v příštím týdnu vstoupí do základních skupin Evropské ligy. I nadále zatím pro všechny ligové kluby platí zákaz užívání vnitřních prostor. Nejen o tomto opatření bude Ligová fotbalová asociace v nejbližších dnech jednat s Ministerstvem zdravotnictví,“ uvádí se v prohlášení Ligové fotbalové asociace.

„Víme, že situace v České republice není dobrá, proto jsme rádi, že vůbec můžeme trénovat. Tréninky v 6 lidech by byly pro nás složité. V tomhle ohledu se nám ulevilo,“ řekl trenér Radoslav Látal.

Dle slov ministra zdravotnictví Romana Prymuly by se fotbalová liga mě rozeběhnout po 2. listopadu. „Zápasy zatím nebudou. Pokud budou puštěny a věřím, že budou puštěny, tak až po 2. listopadu,“ řekl v rozhovoru pro TV Nova. Jak bude do té doby probíhat tréninkový proces našeho áčka? „Prvním předpokladem je udržení pohody a dobré atmosféry v týmu, které jsme si v posledních týdnech vybudovali. Také jsme si analyzovali první období před restartem ligy v minulé sezóně. Zamýšleli jsme se nad tím, co je potřeba udělat jinak, abychom po restartu soutěže byli úspěšnější. Chceme se více věnovat hernímu zatížení, abychom neztratili herní praxi, protože ta nám minule chyběla. Kazili jsme hodně přihrávek, v pohybu jsme byli vláční, zkrátka to nebylo optimální. Určitě si na tréninku zahrajeme modelová utkání,“ vysvětluje Látal.

V plné zátěži jsou již Aleš Mandous, Lukáš Greššák a Ondřej Zmrzlý. „Vrátili se nám hráči po nemoci. Martin Nešpor a David Houska doléčují šrámy. Na začátku příštího týdne bychom měli být kompletní. Aktuální situace je ovšem ošidná, takže uvidíme, co bude,“ konstatoval olomoucký lodivod.

Mládež a ženské kategorie přerušily tréninkový proces

Pro amatérský fotbal platí do 3. listopadu zákaz konání soutěžních utkání, využívání vnitřních prostor sportovišť včetně šaten a umýváren. Trénovat se ovšem může v počtu 6 osob. „V rámci tréninků na venkovních sportovištích je možné hřiště rozdělit fyzickými překážkami s nejméně dvoumetrovými koridory na jednotlivé sektory se samostatnými vstupy; v každém z nich může trénovat nejvýše 6 osob s tím, že musí být zamezeno kontaktu mezi jednotlivými skupinami navzájem, a to nejen při sportování, ale i při příchodu a odchodu,“  píše se v aktualizovaných pravidlech pro regionální fotbal zaslaných klubům generálním sekretářem FAČR Janem Paulym.

V tomto týdnu ale k tréninku mládežnické Sigmy nenastoupí. „Jdeme po smyslu vydaných opatřeních, která vyplývají ze současné epidemiologické situace. Chceme zamezit dalším kontaktům a přenosu, hráči akademie tak z domova plní individuální tréninkové plány. Na začátku příštího týdne si vyhodnotíme vývoj situace a zvolíme další postup,“ řekl manažer mládeže a předseda spolku SK OLOMOUC SIGMA MŽ Jakub Beneš.

Podobný postup zvolily i ženské kategorie. „Rozhodli jsme se v tomto týdnu netrénovat. V příštím týdnu pravděpodobně přistoupíme k tréninku ve skupinkách po 6,“ uvedl předseda ženské sekce Miloslav Novotný.
Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná