Tipsport.cz

Hanáci opět neudrželi vedení. Sigma remizovala s Dynamem 1:1

15.12.2020 / A tým

Už čtvrtý zápas v řadě remizovali fotbalisté Sigmy Olomouc 1:1. A opět byl průběh zápasu totožný. Hanáci vedli, když ve 35. minutě proměnil pokutový kop Martin Nešpor. Po změně stran ale hosté, hrající bez vyloučeného Talovierova, dokázali srovnat.

S ohledem na nabitý program tentokrát Radoslav Látal ponechal na lavičce několik hráčů, kteří o víkendu hráli v Teplicích. Mezi náhradníky zůstal Martin Sladký, Jakub Yunis, Radim Breite nebo Martin Hála. Naopak po delší době se do sestavy vrátil Michal Vepřek.

Hned v úvodu prověřil obranu Dynama Radek Látal, který se po příhře od Davida Housky dostal až do vápna. Jeho střílená přihrávka ale skončila na kopačkách hostujícího obránce. O poznání nebezpečnější byl pokus budějovického Basseyho, který se v 10. minutě šikovně zbavil Hubníka. Jeho rána však mířila přímo na Mandouse, který ji bez problémů lapil.

V 17. minutě si slušnější příležitost vypracovali i Hanáci. To když Šimon Falta z pravé strany poslal míč do vápna, ale Martin Nešpor jej ve skluzu nezasáhl. Lepší parametry již měla příležitost Pabla Gonzáleze z 23. minuty. Španělský záložník se opřel do střely, která ale byla obranou hostí zblokována na roh. Rušno bylo vzápětí i na druhé straně, kde se mezi Hubníka s Poulolem dostal van Buren. Proti němu ale dobře vyběhl Mandous, který ramenem míč vyrazil.

Nejpodstatnější věci v 1. poločase se odehrály ve 34. minutě. Talovierov ve vápně stáhl Nešpora. Rozhodčí Machálek okamžitě ukázal na penaltový puntík a českobudějovického hráče vzápětí i vyloučil. Nařízený pokutový kop proměnil faulovaný Nešpor a Sigma šla do vedení. Do konce poločasu mohl zvýšit Vepřek, který ale nedosáhl na prudký přízemní centr. A v nastaveném čase byl znovu v akci Vepřek, který se dostal ke střele po zpracování od Nešpora. Střela však byla tečovaná.

Po změně stran se Hanáci marně snažili vstřelit druhý gól, kterým by odpor soupeře zlomili. Dynamo však nic nevzdávalo. Přes důraznou obranu se fotbalisté Sigmy nemohli prosadit. V 63. minutě se ve vápně dostal ke střele David Houska. Jeho střelu ale jeden z hostujících obránců zablokoval. To byla po hříchu jediná zajímavější příležitost sigmáků. Zhruba kolem 65. minuty začali hosté ovládat dění na hřišti. Javorek však v 65. minutě střelou ze střední vzdálenosti netrefil bránu.

Sigma ještě zaútočila v 72. minutě, kdy se Šimon Falta zbavil Skovajsy. Míč se následně dostal k Vepřekovi, který nepřesně vystřelil mimo. Na míč pak nedosáhl ani Pablo González. Vzápětí Houska přestřelil bránu. Pasivitu Hanáků v následujících minutách po zásluze hosté potrestali. V 75. minutě vyslali míč za obranu přímo na Jánošíka, kterého marně stíhal Hubník. Vyběhnutého Mandouse pak Jánošík s přehledem překonal. Vedení zpět pro Sigmu chtěl o dvě minuty později vzít Šimon Falta, k němuž doputoval centr. Záložník Sigmy ale tváří v tvář proti gólmanovi Vorlovi selhal a nechal brankáře Budějovic vyniknout.

Sigma Olomouc tak již počtvrté v utkání remizovala 1:1 v utkání, ve kterém vstřelila první branku. Hanáci stále zůstávají na 4. místě FORTUNA:LIGY. Další zápas čeká modré již v pátek, kdy se od 18:00 představí v Ostravě proti Baníku.

Hodnocení trenéra Látala: „Budu velice stručný. Ubíjí nás to. První poločas byl z naší strany celkem v pořádku, hráli jsme to, co jsme chtěli. Soupeře jsme napadali, zavírali jsme ho, nechtěli jsme ho nechat rozehrát. Až na jednu šanci van Burena jsme v defenzívě zahráli dobře. Ujali jsme se vedení po červené kartě soupeře. Potom jsme svojí nedisciplinovaností a netaktickými věcmi zápas zremizovali. Můžeme si říkat, co chceme, ale nejsme schopní se s tím poprat. Takovou šanci mít doma, když soupeř hraje v deseti a ještě k tomu vedeme 1:0… Dopadlo to tak, jak dopadlo.“

Hodnocení trenéra Horejše: „Dneska ten bod beru jako bychom vyhráli, protože jsme skoro celý zápas hráli v deseti. Musím své mužstvo pochválit za předvedený výkon. Myslím si, že bod jsme si zasloužili. I v deseti lidech jsme Olomouc ve druhé půli de facto nepustili do žádné šance. Naopak jsme hráli aktivně, napadali jsme, kluci se dnes vydali ze všech sil a odměnou jim byl gól a bod, který si z Olomouce vezeme. Ten bod má pro nás ohromnou cenu. Smekám před kluky, protože to, co dnes předvedli, si zaslouží nejvyšší uznání.“

SK Sigma Olomouc – SK Dynamo České Budějovice  1:1 (1:0)

Branky: 35. Nešpor (pen) – 77. Jánošík.

Rozhodčí: Jan Machálek – Jakub Mojžíš, Martin Leška.

ŽK: González, Houska, Radek Látal, Vepřek, Radoslav Látal (mimo hřiště) – Havel, Jánošík.

ČK: 34. Talovierov.

Sigma Olomouc: Mandous – Látal, Hubník, Poulolo, Vepřek – Falta (84. Chytil), Greššák – Zahradníček (84. Yunis, Houska (74. Breite), González (74. Hála) – Nešpor. Trenér: Radoslav Látal.

České Budějovice: Vorel – Novák, Králík, Talovierov, Skovajsa – Čavoš, Javorek – van Buren (51. Jánošík), Brandner, Mršič (88. Matějka) – Bassey (36. Havel). Trenér: David Horejš.

Trenér Látal: Jsem rád, že jsme utkání rychle rozhodliTrenér Látal: Jsem rád, že jsme utkání rychle rozhodli
| 23.01.2021
První ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý DaněkPrvní ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý Daněk
Kryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lizeKryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lize
Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1
První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!
| 22.01.2021
Z Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér ElekZ Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér Elek
Látal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmoLátal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmo
| 21.01.2021
Sladký před Opavou: Tři body by nám pomohlySladký před Opavou: Tři body by nám pomohly
16. kolo: Sigma se utká s Opavou16. kolo: Sigma se utká s Opavou
| 20.01.2021
3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu