Tipsport.cz

Aktuality

Opustil nás nejvěrnější fanoušek Sigmy pan Svatopluk Hudec

Opustil nás nejvěrnější fanoušek Sigmy pan Svatopluk Hudec

16.03.2020 / Ostatní

S velkým zármutkem v srdci SK Sigma Olomouc přijal zprávu o úmrtí našeho nejvěrnějšího fanouška pana Svatopluka Hudce, který nás navždy opustil ve včerejších odpoledních hodinách v nedožitých 90 letech.

Pan Svatopluk Hudec miloval Sigmu Olomouc a Sigma Olomouc milovala jeho. Svou každodenní činností a nekonečnou podporou se navždy vryl do historie našeho klubu a do vzpomínek všech hráčů, trenérů a pracovníků. Lásku k Sigmě Olomouc vystihovala jeho každodenní účast na trénincích A-týmu a jeho slova: „Chodím pomáhat na tréninky Sigmy, protože mě to baví, uspokojuje mě to a dává mi to novou chuť do života. Vždy mi stačilo jen kluky vidět a byl jsem spokojený. Když kluci ukazovali lidem krásu fotbalu a dokázali přitáhnout lidi na zápas, tak jsem byl spokojený ještě víc, všechny ostatní činnosti v životě byly pro mě najednou jednodušší.“

S olomouckým fotbalovým klubem byl spjatý prakticky celý jeho život. Jak sám říkával, klubu začal fandit v roce 1946. Nezůstal jen u toho. Do roku 1951 hrál v žákovských a dorosteneckých kategoriích pod tehdejším názvem SK Hejčín.

Nezřídkakdy čekával na výpravu sigmáků, která se v nočních hodinách vracela z cest po ligových stadionech. Pokud Sigma přivezla 3 body, vítal ji navíc hrou na malé housličky a zpěvem jeho proslulé písně „Ta naše Sigma, ta to válí“. Takto děkoval týmu v šatně i po každé výhře na Andrově stadionu.

Z jeho vyprávění víme, jak moc si přál být u toho, až Sigma oslaví 100 let od svého založení. „Tátovi jsem slíbil, že se toho dožiju,“ říkával v nadsázce. Slib splnil a oslavy si užil plnými doušky. Na Horním náměstí představil společně s hráči retrodres, ve kterém Sigma odehrála ligové utkání proti Teplicím. Zápas století mezi legendami Sigmy a české reprezentace zahájil slavnostním výkopem. Na ten došel v doprovodu Pavla Nedvěda a Oldřicha Machaly. „Když jsem panu Hudci oznámil, že provede slavnostní výkop Zápasu století, několik minut mi v kanceláři plakal dojetím,“ vzpomíná marketingový manažer Sigmy David Holly. I tato slova dokládají, co pro pana Hudce Sigma znamenala.

K příležitosti 100 let od založení klubu postupně dokončujeme filmový dokument o jeho historii. Jednou z ústředních postav filmu bude kromě hráčských a trenérských legend i pan Svatopluk Hudec.

Svět opustil sigmák tělem i duší. Jeho odkaz ale zůstane v klubu napořád.

Čest jeho památce.

Svatopluk Hudec

*30. 12. 1930 - † 15. 3. 2020

Odkaz na video Modrobílí srdcaři: Svatopluk Hudec

https://www.youtube.com/watch?v=iMYrSXPAOaM


dsc04509.jpg
dsc04514.jpg
dsc04518.jpg
dsc04523.jpg
dsc04539.jpg
dsc04553.jpg
2019-09-08-fotbal-068.jpg
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná