Tipsport.cz

Aktuality

Trenér Látal má i nadále důvěru klubu

Trenér Látal má i nadále důvěru klubu

16.07.2020 / A tým

Představitelé výboru spolku SK OLOMOUC SIGMA MŽ, z.s. a představenstva SK Sigma Olomouc, a.s. v tomto týdnu zasedli, aby projednali stávající sezónu A-týmu v nejvyšší české lize a zároveň působení Radoslava Látala jako hlavního trenéra. Tomu byla do dalšího soutěžního ročníku projevena důvěra.

Členové představenstva, výboru i vedení klubu vyjádřili nespokojenost s výkony a výsledky A mužstva v sezóně 2019/2020 a celkově sezónu vyhodnotili jako velmi neúspěšnou. Zároveň jsou si vědomi toho, že nepovedená sezóna má více důvodů a že vina není pouze na straně trenéra. „Trenér Látal má v Sigmě Olomouc stále platnou smlouvu. V zahraničí vedl svá mužstva úspěšně, je to zkušený trenér a my věříme, že to prokáže v následujícím soutěžním ročníku,“ řekl sportovní manažer Ladislav Minář.

Na základě důkladného zvážení všech pro a proti a přednesené zprávy a hodnocení trenéra byly v následné diskuzi jednoznačně pojmenovány příčiny nepovedeného působení Sigmy Olomouc ve stále probíhajícím ročníku FORTUNA:LIGY.

„Jedná se především o závěry utkání, které se nám extrémně nedaří a které nám berou body. Dále se bavíme o nekoncentrovanosti hráčů a celkovém špatném přístupu některých z nich. Příkladem mohou být naše špatné výkony v zápasech s Příbramí, Bohemians nebo s Budějovicemi. Někteří odchovanci u nás působí delší dobu, chybí jim motivace, a v budoucnu tak bude nutné mužstvo obměnit. To však není otázkou jen jednoho přestupního období,“ uvedl sportovní ředitel Minář, který dodává: „Negativní důsledek pro nás, stejně jako pro některé jiné kluby, měla i koronavirová krize. Na to se však vymlouvat nelze, jelikož situace byla pro všechny týmy stejná. Pokud se však podíváme zpět na zimní přípravu a vstup do jarní části ligy, kdy Sigma porazila Teplice, Spartu a přes Jablonec po osmi letech postoupila do semifinále poháru, tak věřím, že máme s čím pracovat.“ Apel byl tak na zasedání spolku a představenstva kladen především na to, aby se v nové sezóně chyby neopakovaly a aby se navázalo právě na povedené období před korona krizí.

V pátek 17. července bude zasedat Ligové grémium, na kterém se rozhodne o případném restartu ligy. Hráči A-týmu by se do tréninku měli vrátit v pondělí 20. července. Zbývající dvě ligová utkání by pak Sigma měla odehrát ve čtvrtek 23.7. od 18 hodin na hřišti Opavy a s FC FASTAV Zlín poté doma v neděli 26.7. v 17 hodin.
A tým - další aktuality:

Psychicky náročné utkání. Tři body jsou úleva, řekl LátalPsychicky náročné utkání. Tři body jsou úleva, řekl Látal
| 23.01.2021
První ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý DaněkPrvní ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý Daněk
| 23.01.2021
Kryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lizeKryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lize
| 23.01.2021
Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1
| 23.01.2021
První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!
| 22.01.2021
Z Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér ElekZ Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér Elek
| 22.01.2021
Látal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmoLátal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmo
| 21.01.2021
Sladký před Opavou: Tři body by nám pomohlySladký před Opavou: Tři body by nám pomohly
| 21.01.2021
16. kolo: Sigma se utká s Opavou16. kolo: Sigma se utká s Opavou
| 20.01.2021
3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu
| 18.01.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná