Tipsport.cz

Aktuality

Očima Davida Kobylíka: Mládež Sigmy má vysoký kredit

Očima Davida Kobylíka: Mládež Sigmy má vysoký kredit

17.04.2020 / Ostatní

David Kobylík odvedl jako hráč pro Sigmu Olomouc cenné služby. Je rizím odchovancem našeho klubu a navíc nasbíral cenné zkušenosti při jeho zahraničních angažmá ve Francii, Německu, Polsku, Rakousku nebo na Kypru. Proto jsme rádi, že bude svým pohledem na aktuální témata přispívat do klubového bulletinu a na web v rámci nové rubriky Očima Davida Kobylíka.

Mládež Sigmy má vysoký kredit

Po trošku chudších letech začíná naše vyhlášená mládež opět produkovat výrazné talenty, kteří míří do fotbalového světa. V zimním přestupním období odešel David Zima do Slavie, což je jen o kousek na vyspělý západ. Podmínky transferu naprosto přebily veškeré pochybnosti, zda jde pro Sigmu o správný krok. Výše inkasované částky odpovídá špičkovému ligovému hráči se zkušenostmi a prověřením v evropských pohárech. Vznikla pro nás naprosto nadstandartní transakce v době, kdy přestupy Čechů do zahraničí jsou spíše výjimkami, a my se bavíme o hráči se dvěma ligovými starty. Ekonomika klubu dostala potřebnou injekci a tentokrát se licitování náramně vyplatilo.

Kredit nám ve fotbalových kruzích obrovsky navýšil také přestup brankáře Radka Vítka do slavného Manchesteru United. Přestup tohoto typu je vyznamenáním naší líhně a potvrzením nejvyšší kvality, co se výchovy mládeže týče. Pro hráče je to velká výzva a euforie z kroku mezi titány. Po dlouhé době mám zase pocit, že hráči mají chuť se zlepšovat, vytvářet si sny a jít za nimi. Poslední roky jsem vždy u rozhovorů s novými hráči, kteří k nám přišli, četl citace typu – jak je Olomouc krásná, vše sluncem zalité atd. Nikde jsem neslyšel to, že hráč chce hrát tak, aby si vybojoval velké angažmá v top klubu u nás či v Evropě. Mám rád kluky, kteří za tím jdou, udělají proto vše, nebojí se to říct, a nespokojí se s tím, že zde máme pěkný stadion, kavárny a holky.

Olomouc byla a vždy bude zásobárnou talentů a nikoliv klubem utrácejícím za hráče velké částky. Ta chuť splnit si tento sen by měla být obrovskou motivací do práce. Podmínky k tomu Sigma vytváří svým zázemím nadstandartní, a je jen na našich hráčích, jak tuto možnost uchopí. Je doba, kdy mládí má zelenou a otevřené dveře. Já si pamatuji, jak jsem v 18 letech přišel do A -týmu a můj tehdejší trenér Kalvoda mi řekl: „Kobyl ty chceš v 18 hrát, tak to chlapče, musíš být lepší než támhle ten frajer. Ten má totiž doma rodinu s dětmi, a já ho nebudu okrádat o prémie, pokud nebudeš lepší. Tak dělej makat, jinak sedíš na prkně.“

Dnes často mladým ušlapáváme cestičku a nemyslím si, že je to dobře. Tvrdím, že kvalita se i tak prosadí a to ti kluci musí mít v sobě. Věřím, že spoustu takových u nás máme, ať už v dospělých, nebo mládeži. Teď jen na sobě pracovat a budeme zase dělat velké přestupy. Fanoušek to pochopí a ocení. Jsem si tím jistý.

David Kobylík

Vizitka Davida Kobylíka

  • Odchovanec Sigmy
  • 112 ligových zápasů za Sigmu
  • Mistr Evropy do 21 let z roku 2002
  • 2 sezóny ve francouzské lize (Racing Strasbourg)
  • 3 sezóny v bundeslize (Arminia Bielefeld)


OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná