Tipsport.cz

Aktuality

Smutná zpráva. Zemřel Jan Haník, bývalý olomoucký záložník

Smutná zpráva. Zemřel Jan Haník, bývalý olomoucký záložník

18.03.2020 / Ostatní

Sigmu zasáhla další smutná zpráva. Zemřel pan Jan Haník, bývalý hráč a zaměstnanec našeho klubu, který nás opustil náhle ve věku nedožitých 69 let.

Rodák z Olomouce odehrál v modrém dresu deset sezón a patřil ke generaci, která toužila zahrát si první ligu, ale nikdy na ni nedosáhla.

S fotbalem začal Jan Haník ve svých šesti letech v olomoucké Rudé Hvězdě, kde působil do dorosteneckého věku. Poté si ho vyhlídl Slovan Černovír. Vojenskou službu absolvoval v Dukle Olomouc, ze které už jeho kroky směřovaly do Sigmy.

Sigmu miloval natolik, že po ukončení hráčské kariéry náš klub podporoval nejen v roli diváka, ale také jako pracovník. Pomáhal zajišťovat chod sportovního areálu v Řepčíně, kde působil také jako kustod našich mládežnických celků.

Rozloučení s panem Janem Haníkem se uskuteční v pátek 20. března od 9:20 v olomouckém krematoriu.

Čest jeho památce.

Jan Haník

*24. 3. 1951 - †12. 3. 2020


pan-jan-hanik.jpg
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná