Aktuality

Lukáš Juliš: Prohrávat 0:2 o půli je neakceptovatelné

Lukáš Juliš: Prohrávat 0:2 o půli je neakceptovatelné

18.06.2020 / A tým

Zklamaný byl po utkání s Libercem útočník SK Sigma Olomouc Lukáš Juliš. Jeho branka ze začátku druhého poločasu bohužel na obrat v semifinále nestačila.

Lukáši, za porážku v semifinále může nezvládnutý první poločas. Souhlasíš?

Určitě. Prohrávat 0:2 o půli je příšerné. Liberec postavil sestavu, že snad ani nechtěl dát první gól, a vede 2:0 o půli. To je neakceptovatelné. Samozřejmě, že ty góly se jim povedly. Alibekov to trefil úžasně. My jsme ale nebyli vůbec nebezpeční. Pořád jsme ale měli odehrát poločas na 0:0, přinejhorším na 0:1. O dva góly… to je hrozné. Souhlasím s tím, že první poločas nám to prohrál.

Co se dělo o přestávce v kabině?

Byl řev, to je jasné. Trenér křičel, my taky. To už je poněkolikáté. S Ostravou to bylo podobné. Je to pořád dokola. Po koronavirové pauze máme doma čtyři zápasy, a my všechny prohrajeme. Ani jeden jsme nedovedli třeba k remíze. Takhle to prostě nejde. Pak se nemůžeme divit tomu, že jsme v tabulce až na 11. místě, a že nejsme už ani v poháru.

Dali jsme po změně brzkou branku. Věřil jsi ještě v obrat?

Přiznám se, že já jsem věřil ještě v 90. minutě. Pořád jsem byl přesvědčený, že dáme ten jeden vyrovnávací gól. Měl jsem velkou šanci, kterou jsem neproměnil, pak už to bylo těžké. Liberec už ke konci nic nehrál. Jen stáli vzadu a čekali, co předvedeme. Náš tlak se ještě umocnil po vyloučení Kuchty. Nejsme teď ve formě. Kdybychom třeba tři zápasy před tímto vyhráli, tak ještě vyrovnat dokážeme.

Měl jsi velkou šanci na srovnání krátce před 90. minutou.

Určitě se to dalo dát. Prostě jsem dal jen jeden gól a to je málo. Kuba Yunis výborně vyhrál hlavičkový souboj. Možná jsem mohl nechat míč spadnout, nebo se tělem dostat před obránce, nebo to normálně trefit… Kopl jsem to levou nohou… Když jste pravák, tak je to pak těžký. Kdybychom s koncem zápasu srovnali, tak věřím tomu, že bychom zápas otočili. Liberec by jen bránil, a snažil by se dovést zápas do penalt. Jeden gól byl málo. Hodně mě to mrzí.

Dáváš góly, ale týmu se nedaří. Je to pro tebe velké zklamání?

Dal jsem teď tři góly a tři zápasy jsme prohráli. To nemáte z těch gólů ani radost, když prohrajete. Dnes jsem dal gól a vypadli jsme z poháru. K tomuto zápasu jsme se hodně upínali. Když se nám přestalo dařit v lize a vypadli jsme z desítky, pořád jsme si říkali, že máme semifinále poháru. Přitom myslím, že jsme nevstoupili do zápasu špatně, i diváci se chytli. Nebyli jsme tak špatní. Ale oni měli dvě šance… bylo to 0:2. A už nemáme ani to semifinále.

Bude náročné najít motivaci pro zbytek sezóny?

Musíme co nejdříve udělat body, které potřebujeme, abychom nezabředli do horších problémů. Vůbec nerozumím tomu, jak jsme se mohli do této situace dostat. Když jsme po korona pauze začínali, vůbec by mě nenapadlo, že ani neudržíme desítku. Klobouk dolů před Bohemkou, která udělala 15 z 18 bodů, ale stejně… Měli jsme udělat o těch pár bodů víc, což by nám stačilo. Teď jsme ze všeho venku a musíme to se ctí dohrát.
A tým - další aktuality:

Sigma se chystá na Spartu. Motivaci máme, věří SaňákSigma se chystá na Spartu. Motivaci máme, věří Saňák
| 12.08.2022
Václav Jemelka přestupuje do Viktorie PlzeňVáclav Jemelka přestupuje do Viktorie Plzeň
| 11.08.2022
Startuje předprodej na utkání se Slováckem i béčka s OpavouStartuje předprodej na utkání se Slováckem i béčka s Opavou
| 11.08.2022
Jílek: Zklamání. Vůbec jsme nenavázali na zápas na BaníkuJílek: Zklamání. Vůbec jsme nenavázali na zápas na Baníku
| 06.08.2022
Jemelka: Měli jsme rozhodnout na začátku, první gól byl z ničehoJemelka: Měli jsme rozhodnout na začátku, první gól byl z ničeho
| 06.08.2022
Derby vyhrála Zbrojovka. Sigma - Brno 0:2Derby vyhrála Zbrojovka. Sigma - Brno 0:2
| 06.08.2022
Sigma hostí v moravském derby Brno. Chceme potvrdit výhru z Ostravy!Sigma hostí v moravském derby Brno. Chceme potvrdit výhru z Ostravy!
| 05.08.2022
Vyjádření klubu k zahájení disciplinárního řízeníVyjádření klubu k zahájení disciplinárního řízení
| 05.08.2022
Hostem v Podcastu SigmaJede byl Radim BreiteHostem v Podcastu SigmaJede byl Radim Breite
| 04.08.2022
Před zápasem s Brnem fanzóna s Uličným a MarošimPřed zápasem s Brnem fanzóna s Uličným a Marošim
| 03.08.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná