Tipsport.cz

Aktuality

Lukáš Juliš: Prohrávat 0:2 o půli je neakceptovatelné

Lukáš Juliš: Prohrávat 0:2 o půli je neakceptovatelné

18.06.2020 / A tým

Zklamaný byl po utkání s Libercem útočník SK Sigma Olomouc Lukáš Juliš. Jeho branka ze začátku druhého poločasu bohužel na obrat v semifinále nestačila.

Lukáši, za porážku v semifinále může nezvládnutý první poločas. Souhlasíš?

Určitě. Prohrávat 0:2 o půli je příšerné. Liberec postavil sestavu, že snad ani nechtěl dát první gól, a vede 2:0 o půli. To je neakceptovatelné. Samozřejmě, že ty góly se jim povedly. Alibekov to trefil úžasně. My jsme ale nebyli vůbec nebezpeční. Pořád jsme ale měli odehrát poločas na 0:0, přinejhorším na 0:1. O dva góly… to je hrozné. Souhlasím s tím, že první poločas nám to prohrál.

Co se dělo o přestávce v kabině?

Byl řev, to je jasné. Trenér křičel, my taky. To už je poněkolikáté. S Ostravou to bylo podobné. Je to pořád dokola. Po koronavirové pauze máme doma čtyři zápasy, a my všechny prohrajeme. Ani jeden jsme nedovedli třeba k remíze. Takhle to prostě nejde. Pak se nemůžeme divit tomu, že jsme v tabulce až na 11. místě, a že nejsme už ani v poháru.

Dali jsme po změně brzkou branku. Věřil jsi ještě v obrat?

Přiznám se, že já jsem věřil ještě v 90. minutě. Pořád jsem byl přesvědčený, že dáme ten jeden vyrovnávací gól. Měl jsem velkou šanci, kterou jsem neproměnil, pak už to bylo těžké. Liberec už ke konci nic nehrál. Jen stáli vzadu a čekali, co předvedeme. Náš tlak se ještě umocnil po vyloučení Kuchty. Nejsme teď ve formě. Kdybychom třeba tři zápasy před tímto vyhráli, tak ještě vyrovnat dokážeme.

Měl jsi velkou šanci na srovnání krátce před 90. minutou.

Určitě se to dalo dát. Prostě jsem dal jen jeden gól a to je málo. Kuba Yunis výborně vyhrál hlavičkový souboj. Možná jsem mohl nechat míč spadnout, nebo se tělem dostat před obránce, nebo to normálně trefit… Kopl jsem to levou nohou… Když jste pravák, tak je to pak těžký. Kdybychom s koncem zápasu srovnali, tak věřím tomu, že bychom zápas otočili. Liberec by jen bránil, a snažil by se dovést zápas do penalt. Jeden gól byl málo. Hodně mě to mrzí.

Dáváš góly, ale týmu se nedaří. Je to pro tebe velké zklamání?

Dal jsem teď tři góly a tři zápasy jsme prohráli. To nemáte z těch gólů ani radost, když prohrajete. Dnes jsem dal gól a vypadli jsme z poháru. K tomuto zápasu jsme se hodně upínali. Když se nám přestalo dařit v lize a vypadli jsme z desítky, pořád jsme si říkali, že máme semifinále poháru. Přitom myslím, že jsme nevstoupili do zápasu špatně, i diváci se chytli. Nebyli jsme tak špatní. Ale oni měli dvě šance… bylo to 0:2. A už nemáme ani to semifinále.

Bude náročné najít motivaci pro zbytek sezóny?

Musíme co nejdříve udělat body, které potřebujeme, abychom nezabředli do horších problémů. Vůbec nerozumím tomu, jak jsme se mohli do této situace dostat. Když jsme po korona pauze začínali, vůbec by mě nenapadlo, že ani neudržíme desítku. Klobouk dolů před Bohemkou, která udělala 15 z 18 bodů, ale stejně… Měli jsme udělat o těch pár bodů víc, což by nám stačilo. Teď jsme ze všeho venku a musíme to se ctí dohrát.
A tým - další aktuality:

Informace pro fanoušky k utkání se SlaviíInformace pro fanoušky k utkání se Slavií
| 29.11.2021
Růsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnoutRůsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnout
| 27.11.2021
Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek
| 27.11.2021
Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1
| 27.11.2021
Na stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnostiNa stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnosti
| 26.11.2021
16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi
| 26.11.2021
Sigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL CupuSigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL Cupu
| 23.11.2021
MOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých BudějovicíchMOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých Budějovicích
| 22.11.2021
Jílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodůJílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodů
| 20.11.2021
Vepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrátVepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrát
| 20.11.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná