Tipsport.cz

Aktuality

4. kolo nabídne moravské derby. Sigma hraje na hřišti Zbrojovky Brno

4. kolo nabídne moravské derby. Sigma hraje na hřišti Zbrojovky Brno

18.09.2020 / A tým

Fotbalisty SK Sigma Olomouc čekají ve dvou následujících utkáních soupeři z jihu Moravy. Tím prvním, s nímž změří síly již v neděli, bude celek Zbrojovky Brno. Zápas se bude hrát ve Wedos Areně v neděli od 15:30.

Hanáci chtějí v Brně navázat na zápas proti klokanům

Sigma Olomouc má za sebou poměrně vydařený vstup do nového ročníku. V úvodních třech utkáních získali svěřenci Radoslava Látala 6 bodů: „V týmu je dobrá atmosféra. Měli jsme tři těžké soupeře, proti nimž jsme vytěžili 6 bodů. Je potřeba na tyto výkony navázat, ačkoliv nějaké chyby jsme v těchto utkáních nadělali,“ řekl trenér Látal.

Tradiční souboj celků ze dvou největších moravských měst se odehraje po více než dvou letech. Zbrojovka se letos po dvou sezónách ve 2. lize vrátila zpět mezi elitu: „Jsem rád, že se Brno vrátilo. Čím více moravských klubů v lize je, tím lépe. Ale v neděli jim nic nedarujeme. Budeme tam chtít vyhrát,“ řekl před utkáním Tomáš Zahradníček.

Nedělní derby bude 45. soubojem Sigmy a Brna v samostatné české lize. V těch předchozích Hanáci zvítězili 19x, zatímco soupeř se radoval ve 14 případech. Sigma Olomouc však na hřišti Zbrojovky nezvítězila deset let.

Sigma se s Brnem utkala v posledních měsících ve dvou přátelských utkáních: „Na to ale moc nemůžeme brát ohled, příprava je o něčem jiném. Trenéři zkoušejí různé varianty. Spíše budeme vycházet z ligových zápasů Zbrojovky,“ dodal Látal.

Ze zdravotních důvodů neodcestují k utkání proti Brnu Vít Beneš, Jan Štěrba, Milan Kerbr a Jakub Yunis.

Základní sestava Sigmy v minulém kole:

Mandous – Hála, Hubník, Jemelka, Zmrzlý – Greššák – Zahradníček, Breite, Housa, González – Nešpor.

Brno zatím čeká na výhru

Zbrojovka se po dvou letech opět vrátila tam, kam historicky patří. Mezi českou elitou ale svěřence Miloslava Michálka nečeká nic jednoduchého, což poznali hned v úvodním utkání, kdy na Srbské přivítali Spartu Praha, s níž prohrávali 0:4 již po první půli.

Prozatím mají Jihomoravané na svém kontě jediný bod. Trenér Látal ale ví, že jeho tým nesmí nic podcenit: „Brno je sice nováček, ale my nemůžeme nic vypustit. Je to derby, euforie, budou diváci. Nic lehkého nás tam nečeká. Mají 1 bod. Už jen pro to nás bude čekat těžké utkání.“

V kádru Zbrojovky se nachází čtveřice hráčů, kteří prošli výběry Sigmy Olomouc. Brankář Martin Šustr, stoper Pavel Dreksa a útočník Jan Hladík však do zápasu vinou zranění nezasáhnout. Proti Sigmě bude moci nastoupit jen obránce Jan Hlavica, který v minulém týdnu v 1. lize debutoval.

Trojice bývalých sigmáků není jediná, která trenéru Michálkovi schází. Zraněné jsou i další opory, například Jan Moravec a Jakub Šural. V minulém kole proti Zlínu, kdy Zbrojovka prohrála 1:3, navíc obdržel červenou kartu Peter Štepanovský, který tak proti Sigmě nebude moci hrát.

Základní sestava Zbrojovky v minulém kole:

Floder – Černín, Hlavica, Čermák – Štepanovský, Vaněk, Růsek, Sedlák, Šumbera – Přichystal, Fousek.

Rozhodčí

Jan Petřík – Jiří Moláček, Radek Kotík (Miroslav Zelinka), VAR: Miroslav Zelinka, AVAR: Jan Paták.

Vzájemná historická bilance


historicka-bilance-facebook-5.png

A tým - další aktuality:

Utkání Sigmy se Slováckem bylo odloženoUtkání Sigmy se Slováckem bylo odloženo
| 04.03.2021
Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10
| 04.03.2021
22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni
| 04.03.2021
Video: Trenér Radoslav Látal po zápase se ZlínemVideo: Trenér Radoslav Látal po zápase se Zlínem
| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
| 28.02.2021
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
| 25.02.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná