Tipsport.cz

Látal: Dnes jsme podali naprosto odlišný výkon, musím kluky pochválit

18.12.2020 / A tým

Přestože dnes Sigma Olomouc remizovala s ostravským Baníkem 1:1 a na Hanou veze jen jeden bod, kouč olomouckého týmu Radoslav Látal byl s výkonem svého týmu spokojený. „Kluci dnes šlapali celý zápas, zasloužili si více bodů,“ tvrdil po utkání.

Trenére, dnes jsme na hřišti viděli jinou Sigmu než v minulém utkání. Jak hodnotíte výkon svých svěřenců?

Náš výkon byl dnes velmi dobrý, až na jednu šanci Baníku z prvního poločasu, kdy jsme udělali drobnou chybu, nevystoupili jsme na hráče a do šance se dostal Šašinka. Za první poločas jsem také kluky pochválil. Měli jsme v něm spoustu šancí, kdy jsme zápas mohli rozhodnout. Bohužel dnes bylo našim problémem, že jsme tyto šance neproměnili. To v zápase platilo ve druhém poločase, kdy jsme také měli několik příležitostí k tomu zápas rozhodnout. Poté jsme bohužel dostali z penalty gól na 1:1 a opět odvážíme bod. Dnešní zápas byl ale úplně jiný než například ten s Příbramí, dnes jsme šlapali celých 90 minut a myslím si, že jsme si zasloužili víc bodů, než máme.

Jak hodnotíte výkon gólmana Laštůvky, který chytil několik vyložených šancí Sigmy?

Je to můj velký kamarád, hrávali jsme tady spolu. Mu se podařil už zápas v Olomouci, kde jsme prohráli 2:3, ale kde jsme také měli tři čtyři vyložené šance, které vychytal. To samé dnes. Kdyby dnes nebyl v bráně, věřím, že bychom ty tři body dovezli.

Co si myslíte o penaltě, která proti nám byla nařízená?

Nechci to rozebírat do detailů, ale zdá se mi to k smíchu.

Kuba Yunis dnes nastoupil podruhé v základní sestavě a připsal si druhý gól. Jak dle vašeho názoru vypadal jeho výkon?

Kuba podal dobrý výkon už v Teplicích, proto jsme se rozhodli, že ho postavíme i dnes. Byli jsme s kluky domluvení, že budeme rotovat. Nešpi byl také nechystaný, ani on nepodal špatný výkon v domácím utkání proti Budějovicím. Ale program máme nabitý, proto přichází rotace. Dneska jsme udělali celkem čtyři změny. Chtěl bych klukům poděkovat za dobrý výkon.

V sestavě se naopak neobjevil Lukáš Greššák.

Dnes jsme chtěli soupeře napadat vysoko, proto jsme upustili od varianty s defenzivním záložníkem, chtěli jsme hrát presink, bylo to hodně o běhání. Proto jsme se rozhodli pro tuto sestavu.

Do nominace se dnes nedostal ani Tomáš Zahradníček. Proč tomu tak bylo?

Máme široký kádr. Hráče vybíráme podle toho, jak jsou na tom zdravotně, fyzicky a s formou. Proto jsme se rozhodli pro hráče, kteří dnes nastoupili.

Už poněkolikáté v řadě jsme remizovali po našem vedení. Budete to i dnes hráčům vyčítat?

Nene, dnes v žádném případě. Samozřejmě chyby tam dnes byly, ale výkon byl naprosto jiný. Na tento výkon chceme navázat a připravit se tak, abychom v úterý šli do zápasu stejně jako dnes.

Před zápasem jste tvrdil, že Baník je větší favorit. Jak to vidíte nyní vzhledem k průběhu utkání?

My jsme samozřejmě věděli, že Baník několik zápasů neprohrál. Ale nechtěli jsme couvnout, chtěli jsme je presovat. A to nám dneska pomohlo. Kluci také ukázali, že jsou v dobré kondici, celý zápas Baník tlačili. Škoda té chyby, která vedla k penaltě, ale to je fotbal. Ale dneska těch bodů nelituji, ty jsme ztratili v minulých zápasech. Dneska byl náš výkon výborný.

Psychicky náročné utkání. Tři body jsou úleva, řekl LátalPsychicky náročné utkání. Tři body jsou úleva, řekl Látal
| 23.01.2021
První ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý DaněkPrvní ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý Daněk
Kryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lizeKryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lize
Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1
První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!
| 22.01.2021
Z Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér ElekZ Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér Elek
Látal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmoLátal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmo
| 21.01.2021
Sladký před Opavou: Tři body by nám pomohlySladký před Opavou: Tři body by nám pomohly
16. kolo: Sigma se utká s Opavou16. kolo: Sigma se utká s Opavou
| 20.01.2021
3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu