Tipsport.cz

Sigma po dobrém výkonu bere jen bod. S Baníkem remizovala 1:1

18.12.2020 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc již popáté v řadě remizovali 1:1. Hanáci proti Baníku opět vedli, úspěšným střelcem byl tak jako před týdnem v Teplicích Jakub Yunis. Baník srovnal po přísně nařízené penaltě.

Už po pár úvodních vteřinách jsme mohli jít na Městském stadionu ve Vítkovicích do vedení. To když Florent Poulolo vybídl nákopem ke sprintu Jakuba Yunise. Proti útočníkovi Sigmy vyběhl brankář Laštůvka, zmenšil mu střelecký úhel a následně zneškodnil i Yunisovo zakončení.

První poločas se hrál ve svižném tempu. Zejména Sigma si vypracovala řadu velkých příležitostí. Ve velké šanci, či přesněji dvojšanci, byl v 18. minutě Šimon Falta, k němuž doputoval míč po ose Chytil – Yunis – Houska. Falta nejprve vystřelil, ale Laštůvka vyrazil. Míč se následně dostal znovu k Faltovi, jehož druhý pokus Laštůvka levačkou vytěsnil na břevno.

Brankář Mandous musel poprvé zasahovat v minutě 20. proti střele, kterou na něj vyslal De Azevedo. Brazilský hráč ale mířil přesně do prostoru, kde stál připravený gólman Sigmy. Ve 31. minutě přišly další dvě velké příležitosti Hanáků. Nejprve se po chybě Filla dostal do úniku Michal Vepřek. Gólman Laštůvka ale proti němu vyběhl a tak Vepřek pálil pouze do něj. Akce však ještě pokračovala, když Vepřek centroval zpět do vápna. Hlavičkujícího Yunise u tyče opět vychytal Laštůvka. Vzápětí bylo horko před Alešem Mandousem. Akce Baníku začala nenápadně, ale míč propadl za obranu Sigmy, kde se uvolnil Šašinka. Tváří v tvář Mandousovi však o hodně minul.

Otevřít skóre mohli Hanáci ještě před odchodem do kabin. Z pravé strany nádherně centroval Pablo González do prostoru, kde se pohyboval Jakub Yunis. Míč však propadl až na Mojmíra Chytila, jehož hlavičku opět zneškodnil skvěle chytající Laštůvka. V 1. poločase tak branka ve Vítkovicích nepadla. Derby však mělo spád.

Po změně stran se jako první dostal do šance Baník. Ve 49. minutě centroval z pravé strany Fleišman a ve vápně se k hlavičce dostal Stronati. Aleš Mandous musel předvést důležitý zákrok. Zápas začal připomínat spíše boj, kdy si ani jeden z týmů na hřišti nic nedaroval.

Sigma zahrozila znovu až v 63. minutě, ale hlavička Romana Hubníka po standardce bránu těsně minula. V 64. minutě ale již svěřenci Radoslava Látala šli ve Vítkovicích do vedení. Před vápnem ztratil míč Jánoš, získal jej Falta, který ještě přihrál Houskovi, jeho tvrdou ránu Laštůvka vyrazil, míč se odrazil k Vepřekovi, kterého opět Laštůvka vychytal. Až třetí pokus Jakuba Yunise skončil v síti a Sigma vedla 1:0.

Gólová radost Hanáků ale trvala jen pár minut. V 70. minutě došlo ve vápně ke kontaktu Pabla Gonzáleze s Holzerem a sudí Hrubeš ukázal na pokutový kop, který si nechal potvrdit u videa. Penaltu úspěšně proměnil De Azevedo a Baník srovnal na 1:1.

Sigma si mohla vedení vzít zpět v 82. minutě, kdy po centru Martina Sladkého promáchl ve vápně Jakub Yunis. Pro míč si však seběhl Vepřek, který okamžitě pálil z první. Trefil ale jen Stronatiho. V nastaveném čase prostřelil Mandouse Zajíc, ale opět byl v akci VAR, který odhalil ofsajd útočníka Baníku.

Sigma Olomouc popáté v řadě remizovala 1:1. Další a poslední zápas v tomto kalendářním roce čeká Hanáky v úterý, kdy se od 15:00 utkají s Jabloncem.

Hodnocení trenéra Látala: „Náš výkon byl dnes velmi dobrý, až na jednu šanci Baníku z prvního poločasu, kde jsme udělali drobnou chybu, nevystoupili jsme na hráče a do šance se dostal Šašinka. Za první poločas jsem také kluky pochválil. Měli jsme v něm spoustu šancí, kdy jsme zápas mohli rozhodnout. Bohužel dnes bylo našim problémem, že jsme tyto šance neproměnili. To samé platilo ve druhém poločase, kde jsme také měli několik příležitostí k tomu zápas rozhodnout. Poté jsme bohužel dostali z penalty gól na 1:1 a opět odvážíme bod. Dnešní zápas byl ale úplně jiný než například ten s Příbramí, dnes jsme šlapali celých 90 minut a myslím si, že jsme si zasloužili více bodů, než máme.“

FC Baník Ostrava – SK Sigma Olomouc  1:1 (0:0)

Branky: 72. De Azevedo (pen) – 64. Yunis.

Rozhodčí: Karel Hrubeš – Jaroslav Poživil, Lucie Ratajová.

ŽK: Houska.

Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo, Svozil (46. Pokorný), Stronati, Fleišman – De Azevedo (90. Buchta), Jánoš, Tetour, Kaloč (76. Kuzmanovič), Potočný (46. Holzer) – Šašinka (62. Zajíc). Trenér: Luboš Kozel.

Sigma Olomouc: Mandous – Sladký, Hubník, Poulolo, Vepřek – González (90. Hála), Breite, Houska, Chytil (90.+2 Zifčák), Falta – Yunis (84. Nešpor). Trenér: Radoslav Látal.

Informace pro fanoušky k utkání se SlaviíInformace pro fanoušky k utkání se Slavií
| 29.11.2021
Růsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnoutRůsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnout
| 27.11.2021
Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek
Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1
Na stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnostiNa stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnosti
| 26.11.2021
16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi
Sigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL CupuSigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL Cupu
| 23.11.2021
MOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých BudějovicíchMOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých Budějovicích
| 22.11.2021
Jílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodůJílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodů
| 20.11.2021
Vepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrátVepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrát