Tipsport.cz

Aktuality

Sladký po Baníku: Od tohoto výkonu se můžeme odpíchnout

Sladký po Baníku: Od tohoto výkonu se můžeme odpíchnout

18.12.2020 / A tým

Sigma Olomouc se na hřišti Baníku Ostrava prezentovala kvalitním výkonem. V 64. minutě šla díky dorážce Jakuba Yunise do zaslouženého vedení 1:0. To jí vydrželo pouze 8 minut, když po přísně nařízené penaltě vyrovnal De Azevedo. Jak viděl výkon svého mužstva obránce Martin Sladký?

Martine, jak hodnotíš dnešní zápas?

Přestože jsme zase vedli, dnešní remíza je jiná než ty ostatní. Náš výkon totiž můžeme hodnotit pozitivněji. I druhý poločas jsme odmakali. Hlavní rozdíl jsem viděl v tom, že jsme se nebáli hrát i za cenu, že někdy uděláme chybu. Chyby se stávají. To bylo důležité pro to, abychom nezalezli a přestali hrát.

Po minulém utkání panovalo velké zklamání, což se projevilo v pozápasových reakcích, které byly vcelku razantní. Pomohly nám leccos si uvědomit?

I první poločasy v minulých zápasech nevypadaly špatně. Problém byl v tom, že jsme přestali hrát a báli jsme se o výsledek. Doufali jsme, že se nic nestane. Dneska jsme se snažili v druhé půli držet na míči, což pak udělá výkon výkonem.  

Dneska jsme si vypracovali mnoho šancí, které jsme bohužel neproměnili. Rozhodlo to o tom, že domů nevezeme 3 body?

Samozřejmě. Minule jsme si moc šancí nevypracovali, dneska ano. V prvním poločase jsme měli dvě čstoprocentní šance. Bohužel jsme je neproměnili. Soupeř měl ale také šance. Důležité je, že jsme byli schopni si je vypracovat. Doufám, že proti Jablonci to zlomíme a uzavřeme podzim vítězstvím.

Baník vyrovnal z pokutového kopu, který ještě musel potvrdit VAR. Jak vypadal penaltový zákrok Pabla Gonzáleze z tvého pohledu?

V první chvíli jsem si myslel, že hned bude penalta. V šatně jsme se po zápase dívali na záznam… Těžko to hodnotit. Nechci nikoho kritizovat. Rozhodčí musí vědět, jestli to posoudili správně. Nemá cenu na to víc reagovat. Penalta prostě byla a dostali jsme gól na 1:1.

Půjdeme na základě dnešního výkonu do zápasu s Jabloncem v lepším rozpoložení?

Nechci říkat, že nám to pomůže, nebo to bude stejné, protože něco řeknu a může to být jinak. Myslím si, že když se od tohoto výkonu odpíchneme, nebo ho zopakujeme a ještě vystupňujeme, tak se v úterý nemáme čeho bát.
A tým - další aktuality:

Psychicky náročné utkání. Tři body jsou úleva, řekl LátalPsychicky náročné utkání. Tři body jsou úleva, řekl Látal
| 23.01.2021
První ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý DaněkPrvní ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý Daněk
| 23.01.2021
Kryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lizeKryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lize
| 23.01.2021
Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1
| 23.01.2021
První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!
| 22.01.2021
Z Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér ElekZ Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér Elek
| 22.01.2021
Látal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmoLátal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmo
| 21.01.2021
Sladký před Opavou: Tři body by nám pomohlySladký před Opavou: Tři body by nám pomohly
| 21.01.2021
16. kolo: Sigma se utká s Opavou16. kolo: Sigma se utká s Opavou
| 20.01.2021
3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu
| 18.01.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná