Tipsport.cz

Sladký po Baníku: Od tohoto výkonu se můžeme odpíchnout

18.12.2020 / A tým

Sigma Olomouc se na hřišti Baníku Ostrava prezentovala kvalitním výkonem. V 64. minutě šla díky dorážce Jakuba Yunise do zaslouženého vedení 1:0. To jí vydrželo pouze 8 minut, když po přísně nařízené penaltě vyrovnal De Azevedo. Jak viděl výkon svého mužstva obránce Martin Sladký?

Martine, jak hodnotíš dnešní zápas?

Přestože jsme zase vedli, dnešní remíza je jiná než ty ostatní. Náš výkon totiž můžeme hodnotit pozitivněji. I druhý poločas jsme odmakali. Hlavní rozdíl jsem viděl v tom, že jsme se nebáli hrát i za cenu, že někdy uděláme chybu. Chyby se stávají. To bylo důležité pro to, abychom nezalezli a přestali hrát.

Po minulém utkání panovalo velké zklamání, což se projevilo v pozápasových reakcích, které byly vcelku razantní. Pomohly nám leccos si uvědomit?

I první poločasy v minulých zápasech nevypadaly špatně. Problém byl v tom, že jsme přestali hrát a báli jsme se o výsledek. Doufali jsme, že se nic nestane. Dneska jsme se snažili v druhé půli držet na míči, což pak udělá výkon výkonem.

Dneska jsme si vypracovali mnoho šancí, které jsme bohužel neproměnili. Rozhodlo to o tom, že domů nevezeme 3 body?

Samozřejmě. Minule jsme si moc šancí nevypracovali, dneska ano. V prvním poločase jsme měli dvě čstoprocentní šance. Bohužel jsme je neproměnili. Soupeř měl ale také šance. Důležité je, že jsme byli schopni si je vypracovat. Doufám, že proti Jablonci to zlomíme a uzavřeme podzim vítězstvím.

Baník vyrovnal z pokutového kopu, který ještě musel potvrdit VAR. Jak vypadal penaltový zákrok Pabla Gonzáleze z tvého pohledu?

V první chvíli jsem si myslel, že hned bude penalta. V šatně jsme se po zápase dívali na záznam… Těžko to hodnotit. Nechci nikoho kritizovat. Rozhodčí musí vědět, jestli to posoudili správně. Nemá cenu na to víc reagovat. Penalta prostě byla a dostali jsme gól na 1:1.

Půjdeme na základě dnešního výkonu do zápasu s Jabloncem v lepším rozpoložení?

Nechci říkat, že nám to pomůže, nebo to bude stejné, protože něco řeknu a může to být jinak. Myslím si, že když se od tohoto výkonu odpíchneme, nebo ho zopakujeme a ještě vystupňujeme, tak se v úterý nemáme čeho bát.

Informace pro fanoušky k utkání se SlaviíInformace pro fanoušky k utkání se Slavií
| 29.11.2021
Růsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnoutRůsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnout
| 27.11.2021
Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek
Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1
Na stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnostiNa stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnosti
| 26.11.2021
16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi
Sigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL CupuSigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL Cupu
| 23.11.2021
MOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých BudějovicíchMOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých Budějovicích
| 22.11.2021
Jílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodůJílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodů
| 20.11.2021
Vepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrátVepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrát