Tipsport.cz

Aktuality

U18 a U16 na prvních místech. Jak si vedly naše týmy před pauzou?

U18 a U16 na prvních místech. Jak si vedly naše týmy před pauzou?

19.10.2020 / Ostatní

A-tým SK Sigma Olomouc vstoupil do nového ročníku FORTUNA:LIGY úspěšně. Aktuálně se nachází na 4. pozici. Zásadní momenty prvních 6 ligových zápasů si připomeneme v následujících článcích. Prozatím se ohlédneme za ostatními týmy. Své soutěže mají rozehrané B-tým, ženy a mládežnické celky. Jak se jim doposud dařilo?

B-tým – 14. místo

Béčko stihlo odehrát před nucenou pauzou 10 utkání, což je o jedno méně než u ostatních týmů. V 10 odehraných utkáních získali svěřenci trenéra Augustina Chromého stejný počet bodů. To prozatím stačí na 14. příčku tabulky MSFL. Dobré výkony předvedlo béčko třeba v domácích utkáních proti Hlučínu nebo Uničovu z popředí tabulky. Ten porazilo 2:0. Naopak mrzí remízy ve Zlíně a Ostravě, kde ztratilo vedení v druhých poločasech, nebo smolná prohra v Dolním Benešově. Odložené domácí utkání proti Vyškovu by se mělo uskutečnit 11. listopadu.

Ženy – 6. místo

Ženský tým prochází potřebnou přestavbou kádru. V sestavě se čím dál častěji objevují mladé talentované hráčky z dorosteneckého týmu. Ve 2. lize získal A-tým před přerušením soutěže 4 body. Jedinou dosavadní výhru si připsal doma proti Líšni, kterou porazil 5:2. Soutěži dominuje rezerva pražské Sparty.

U19 – 7. místo

Devatenáctka se aktuálně nachází na 7. místě tabulky Celostátní dorostenecké ligy, přičemž některé týmy mají na kontě o jeden či dva zápasy více. Na úvod sezóny svěřenci Tomáše Janotky remizovali doma se Zlínem, poté následovaly výhry nad Opavou a Karvinou. Ve venkovních zápasech v Českých Budějovicích a na Spartě zaznamenali vysoké prohry 0:3 a 0:6. Na ty ale dokázali zareagovat výhrami. Nejprve v Mladé Boleslavi, kde otočili zápas dvěma brankami v nastavení, a poté nad silnou Plzní. Nejlepším střelcem týmu je zatím s 5 brankami záložník Erik Raclavský.

U18 – 1. místo

Trenér Roman Sedláček může být zatím s výkony svého mužstva spokojený. Osmnáctka vede tabulku Moravskoslezské dorostenecké ligy s pětibodovým náskokem před druhým Brnem. To však má zápas k dobru. Dalším pozitivem je ofenziva týmu, která s 38 zásahy kraluje v počtu vstřelených branek. Vysoký počet branek se odráží v zápasové bilanci. Ta říká, že U18 osmkrát vyhrála, jednou remizovala a jen jednou prohrála. Nejlepším střelcem týmu je útočník Maxim Seehof s 9 brankami. Jeho střelecký výčet ho posunul na 3. místo v tabulce střelců soutěže. Hned za ním se nachází další olomoucký hráč – záložník Jaroslav Saňák s 8 góly.

WU18 – 2. místo

Naše dorostenky v probíhající sezóně ještě neprohrály. Nachází se na 2. příčce za Baníkem Ostrava díky horšímu skóre. S ním ve vzájemném střetnutí svedly souboj o první místo, zápas ale skončil nerozhodně 1:1, a tak je boj o postup do nejvyšší soutěže stále otevřený. Nejlepší střelkyní týmu je reprezentantka Nikola Oršelová.

U17 – 4. místo

Po úvodní prohře se Zlínem přepnulo mužstvo trenéra Tökölyho na vyšší obrátky a v následujících utkáních ukázalo své ambice na popředí tabulky. Po 7 zápasech patří sedmnáctce 4. místo se ztrátou 4 bodů na první Slavii. Na tu však má ještě jeden zápas k dobru. Sigmáci si v soutěži připsali 5 výher. Zaskvěli se především na Spartě, kde zvítězili 3:1! Tahouny mužstva jsou pětigóloví střelci Matěj Mikulenka a Mikeš Cahel.

U16 – 1. místo

Šestnáctka zatím předvádí v Moravskoslezské dorostenecké lize suverénní jízdu. Z 10 zápasů ztratila body pouze v jediném, když prohrála na hřišti Jihlavy U17. Právem jí patří první příčka. Se 48 vstřelenými brankami mají svěřenci trenéra Krajčoviče absolutně nejlepší ofenzivu v celé soutěži. I z toho důvodu jsou Adam Uriča, Adam Proniuk a Roman Mokrovics s 9 brankami naskládáni na čele tabulky střelců.

U15 – 4. místo

Patnáctka se aktuálně drží na 4. pozici Moravskoslezské žákovské ligy. Na první Zbrojovku Brno, která má o jeden zápas více, ztrácí pouze 3 body. V aktuální sezóně U15 jen sedmkrát inkasovala, což je s přehledem nejmenší počet v lize. Nezapomíná ani ofenzivu. Jejích 43 branek je druhý nejlepší počin v soutěži.

U14 – 2. místo

Čtrnáctce patří 2. místo v tabulce Moravskoslezské žákovské ligy. Na první Baník Ostrava má ztrátu 6 bodů a naopak náskok 2 bodů na třetí Slovácko a čtvrté Brno.

U13 – 3. místo

Průběžnou třetí příčku okupuje tým U13, kterému na čelo tabulky schází 5 bodů. Velkým pozitivem týmu je nejlepší ofenziva i defenziva v celé soutěži.

U12 – 2. místo

Dvanáctka zatím neztratila ani bod a jen o skóre je druhá za Zbrojovkou Brno. Také inkasovala nejméně branek ze všech mužstev. U12 se stejně jako U13 zapojila do další soutěže tzv. Interligy, ve které se bude pravidelně střetávat s mládežnickými celky ligových klubů.
Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná