Tipsport.cz

Aktuality

U10 se zapojila s dalšími ligovými kluby do dovednostní soutěže

U10 se zapojila s dalšími ligovými kluby do dovednostní soutěže

19.11.2020 / Ostatní

Kategorie U10 se zapojila do dovednostní soutěže, ve které se porovná se Spartou Praha, Teplicemi a Jabloncem. Týmy budou mezi sebou soutěžit ve 4 disciplínách. Prvním soupeřem sigmáků bude od dnešního dne Jablonec.

Soutěž spočívá v plnění 4 dovednostních disciplín: žonglování s fotbalovým míčem, počet přeskoků přes švihadlo za 30 sekund, hlavičkování a žonglování s tenisákem. Do soutěže se započítává 10 nejlepších výsledků hráčů z jednotlivých disciplín, přičemž od dnešního dne se každý den soutěží v jedné z disciplín. V prvním kole soutěže sigmáci soupeří s Jabloncem. Duely se Spartou a Teplicemi budou následovat.

„Do této výzvy se zapojujeme, protože se mi líbila myšlenka této ligy jako zpestření domácích tréninků našich hráčů. Je to super nápad. Od první chvíle, kdy jsem předal klukům zadání, byla na nich vidět radost a chuť vyhrát, což nám trenérům dělá radost,“ uvedl trenér Tomáš Martinek.

„Pro kluky je to po dlouhé době možnost poměřit síly s ostatními týmy. A pro nás trenéry měřítko na čem dál pracovat,“ kvituje tuto příležitost trenér Martinek.

Kategorie U10, stejně jako ostatní, momentálně nemůže společně trénovat, proto trenéři zasílají svým svěřencům další úkoly. „Klukům pravidelně každé 2 až 3 dny posíláme úkoly nebo výzvy, které mají plnit, natočit se u nich a videa poslat trenérům. Ty pak doplňuje každodenní úkol 1000 nožiček. Musím kluky pochválit, jak k tomu přistupují, a jak výzvy pravidelně plní,“ dodal.

Program soutěže:

1. kolo (19. 11. – 22. 11.)

SK Sigma Olomouc – FK Jablonec

FK Teplice – AC Sparta Praha

2. kolo (23. 11. – 26. 11.)

FK Jablonec – FK Teplice

AC Sparta Praha – SK Sigma Olomouc

3. kolo (27. 11. – 30. 11.)
Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná