Aktuality

Žáci a přípravky zpět v tréninku. Hlavně dohnat herní manko, říká Hrubý

Žáci a přípravky zpět v tréninku. Hlavně dohnat herní manko, říká Hrubý

21.05.2020 / Sportovní třídy

Po nucené pauze zapříčiněné epidemií koronaviru se již do tréninkového procesu zapojily všechny žákovské kategorie a přípravky. Návrat k tréninku je pro mladé hráče malou náplastí na zrušení jejich mistrovských utkání a zahraničních zájezdů naplánovaných ještě před vypuknutím epidemie.

Hráči z naší akademie plnili během období karantény nejen školní úkoly, ale i ty fotbalové. „Kluci měli během karantény zadáno několik úkolů na rozvoj individuálních technických dovedností a kondice v rámci různých výzev. Teď se spíše budeme v tréninku soustředit na herní složku, která klukům chyběla. Proto do tréninku zařazujeme hlavně různé formy hry především na malém prostoru. Pracujeme i na programu přátelských zápasů, abychom dohnali herní manko,“ vysvětluje šéftrenér přípravek a trenér kategorie U13 Michal Hrubý. Ten se svými kolegy stále čeká na rozhodnutí, zda se odehraje letošní finálová část prestižního turnaje Ondrášovka Cup, kam se probojovala všechna našeho družstva od U8 až po U13.

Tréninky mládeže probíhají za dodržování nezbytných hygienických a bezpečnostních opatření. „Od bezpečnostního manažera Milana Zapletala máme jasné pokyvy, jak by tréninková jednotka po této stránce měla probíhat. Dbáme na dezinfekci rukou a pomůcek. V případě, že má hráč zvýšenou teplotu, nebo se u něj vyskytují jiné příznaky, nemůže nastoupit do tréninkové jednotky,“ řekl Hrubý.

Oproti minulým rokům přichází Sigma s jednou novinkou. Svým mladým hráčům nabídne během července možnost zúčastnit se příměstských táborů. „Příměstské tábory budou jen pro našeho hráče a budou dobrovolné, protože chápeme, že některé rodiny mají už dovolené naplánované. Na druhou stranu víme, že někteří rodiče budou nuceni hledat dětem o prázdninách program, a na to jsme chtěli jako klub zareagovat a pomoct jim. Zároveň kluci budou moci dohnat tréninky, o které přišli během karantény,“ objasnil Hrubý.

Velkým zklamáním je pro naše mládežnické celky zrušení zahraničních zájezdů. „Tahle část sezóny je pro zahraniční turnaje a zájezdy rájem. Program obvykle bývá doopravdy nabitý. Letos měla kategorie U13 vyrazit do chorvatského partnerského města Makarska, kde měla absolvovat herní soustředění zakončené třídenním turnajem. Další kategorie U11 pravidelně jezdila na turnaj do Hannoveru, kde jsme se v minulých letech střetnuli třeba s Interem Milán nebo Galatasaray Istanbul. Všechny tyto akce bohužel padly,“ řekl zklamaně Michal Hrubý.

„Uvidíme, jak budou probíhat další rozvolňování. Na základě toho potom budeme reagovat. Je možné, že se na podzim pokusíme přihlásit na některé turnaje ve střední Evropě. Nechceme, aby kluci o zahraniční zájezdy přišli, protože je to pro ně velká zkušenost a zážitek, který si pamatují do konce života,“ řekl Hrubý a zároveň dodává. „Pro nás trenéry je to zajímavé porovnání. Vidíme, na jaké pohybové a technické úrovni naši hráči jsou. Ukazuje nám to, zda jdeme správným směrem.“

Na co se však nejen malí fotbalisté a fotbalistky mohou těšit už teď je naše Pohybová školička, která začíná trénovat již toto úterý 26. května. Tréninky budou probíhat vždy v úterý a čtvrtek od 16:30 na hřišti číslo 2 v areálu Androva stadionu. Školička je zaměřená na všestranný pohybový rozvoj dítě. Pro více informací kontaktujte Mgr. Michala Hrubého, šéftrenéra přípravek na telefonním čísle 606 162 217 nebo emailu michal.hruby@sigmafotbal.cz.
Sportovní třídy - další aktuality:

Výsledky víkendových utkání mládežeVýsledky víkendových utkání mládeže
| 06.12.2021
Starší žáci podlehli Zbrojovce BrnoStarší žáci podlehli Zbrojovce Brno
| 29.11.2021
Starší žáci porazili Slovácko Starší žáci porazili Slovácko
| 21.11.2021
Žáci Sigmy jasně přehráli HodonínŽáci Sigmy jasně přehráli Hodonín
| 18.11.2021
Starší žáci přehráli ŠumperkStarší žáci přehráli Šumperk
| 14.11.2021
Mladší žáci zakončili podzimní část soutěže výhrou nad ŽďáremMladší žáci zakončili podzimní část soutěže výhrou nad Žďárem
| 07.11.2021
Žákovské soutěže pokračovaly i ve sváteční denŽákovské soutěže pokračovaly i ve sváteční den
| 29.10.2021
Sigmáci U13 a U12 dominovali utkání proti Slovanu Havlíčkův BrodSigmáci U13 a U12 dominovali utkání proti Slovanu Havlíčkův Brod
| 24.10.2021
Osmnáctka a šestnáctka rozstřílely PorubuOsmnáctka a šestnáctka rozstřílely Porubu
| 16.10.2021
Interliga U13 a U12 pokračovala 4. kolemInterliga U13 a U12 pokračovala 4. kolem
| 10.10.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná