Tipsport.cz

Aktuality

Sigma začne FORTUNA:LIGU v sobotu doma s Libercem

Sigma začne FORTUNA:LIGU v sobotu doma s Libercem

21.08.2020 / A tým

Nejkratší letní přestávka v historii je u konce. Již v pátek se rozeběhne ligový ročník 2020/21. Fotbalisté SK Sigma Olomouc se do akce dostanou v sobotu, kdy na Andrově stadionu přivítají od 17:00 Slovan Liberec.

SK Sigma Olomouc: S navrátilcem Hubníkem a vírou v lepší sezónu

Svěřenci Radoslava Látala k poslednímu ligovému utkání nastoupili 28. června proti Karviné. Zbývající dva zápasy skupiny o záchranu byly zrušeny, kvůli výskytu nemoci Covid-19, nejprve v týmu Karviné, a posléze i Opavy.

Cílem pro letošní sezónu je napravit loňský ročník: „Chceme dopadnout lépe, než v loňské sezóně. Ta určitě nebyla dobrá, musíme si to přiznat. Chceme zlepšit herní projev a lépe zvládat klíčové zápasy, ve kterých se láme chleba,“ řekl před utkáním Radoslav Látal.

Osa týmu zůstala během léta stejná. Obejít se však Sigma bude muset bez nejlepšího jarního střelce Lukáše Juliše, jemuž skončilo hostování, a který se tak vrátil zpět do Sparty Praha. Vyřešit tento rébus by trenérovi měli pomoci nové tváře v týmu – Chorvat Dominik Radič a odchovanec SK Sigma Olomouc Pavel Zifčák, který se vrátil z úspěšného hostování v Pardubicích.

Trenér Látal má radost i ze staronové tváře v týmu Romana Hubníka: „Roman se stal lídrem kabiny a kapitánem. Ve fotbale toho hodně zažil. Je to osobnost, za kterou by hráči měli jít. Na tréninku neustále vidím, jak si hráče usměrňuje, mluví na ně. To jsme potřebovali.“

A jak trenér zhodnotil přípravu? „Byla krátká. Narušily ji dohrávky ligových zápasů, které stejně byly zrušeny. Trénovat jsme začali naplno, protože kluci přišli už rozběhaní. Dá se říct, že příprava proběhla standardně. Sice jsme nebyli na soustředění, příprava proběhla v domácích podmínkách, ale splnili jsme to, co jsme si naplánovali. Výsledky v přátelských zápasech mohli být lepší. I tak věřím, že jsme na soutěž dobře připraveni.“

FC Slovan Liberec: Mnoho nových tváří

V jaké formě přijedou v sobotu do Olomouce fotbalisté Slovanu Liberec? V týmu došlo během letní přestávky k již tradičnímu zemětřesení. Čtveřice hráčů přestoupila do mistrovské Slavie, na oplátku obdrželi pod Ještědem od sešívaných šest hráčů na hostování. V týmu Pavla Hoftycha tak již nepůsobí například Tomáš Malinský, či Matěj Hybš (přestup do Plzně), Alexandru Baluta (přestup do Puskás Akadémie), či Achmed Alibekov (konec hostování).

„Odešlo hodně kvalitních a dobře trénovaných hráčů. Přišlo hodně kvalitních hráčů, kteří jsou však každý v trochu jiném rozpoložení, než bychom potřebovali. Během přípravy je pak hodně málo času na to, abychom našli nějakou optimální formu. Loni jsme měli pomalejší začátek. Chvíli nám trvalo, než jsme si na některé věci sedli. Osa týmu zůstala kvalitní, třeba Mikula, Kačaraba, Koscelník. Na ně musíme dobře napasovat hráče, kteří přišli,“ řekl na předsezónní tiskové konferenci trenér Hoftych.

V přípravě se Slovanu nevedlo dle představ Pavla Hoftycha. Zejména porážka 0:3 v ligové generálce s účastníkem nejvyšší rakouské fotbalové soutěže Rapidem Vídeň zanechala u týmu soupeře značné rozpaky: „Víme, že máme na čem pracovat. V týmu se událo hodně změn, máme týden na všem zapracovat, sehrát se a zvládnout první kolo v Olomouci,“ uvedl po Rapidu asistent trenéra Miroslav Holeňák.

Rozhodčí

Jako hlavní rozhodčí bude zápas řídit Pavel Julínek. Asistenty mu budou dělat Marek Podaný a Michal Myška. Čtvrtým rozhodčím bude Lukáš Raplík. Při zápase bude přítomen i videorozhodčí ondřej Cieslar s asistentem Petrem Caletkou.

Historická bilance

 


historicka-bilance.jpg

A tým - další aktuality:

Daněk: Mohli jsme bodovat. Škoda jedné situaceDaněk: Mohli jsme bodovat. Škoda jedné situace
| 05.12.2021
Jílek: Dařila se nám kvalitní a poctivá defenzívaJílek: Dařila se nám kvalitní a poctivá defenzíva
| 05.12.2021
Sigma nestačila na Slavii. S lídrem ligy prohrála těsně 0:1Sigma nestačila na Slavii. S lídrem ligy prohrála těsně 0:1
| 04.12.2021
17. kolo: Sigma hraje doma! Na Andrově stadionu přivítá Slavii17. kolo: Sigma hraje doma! Na Andrově stadionu přivítá Slavii
| 02.12.2021
Informace pro fanoušky k utkání se SlaviíInformace pro fanoušky k utkání se Slavií
| 29.11.2021
Růsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnoutRůsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnout
| 27.11.2021
Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek
| 27.11.2021
Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1
| 27.11.2021
Na stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnostiNa stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnosti
| 26.11.2021
16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi
| 26.11.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná