Tipsport.cz

Aktuality

Sigma začne FORTUNA:LIGU v sobotu doma s Libercem

Sigma začne FORTUNA:LIGU v sobotu doma s Libercem

21.08.2020 / A tým

Nejkratší letní přestávka v historii je u konce. Již v pátek se rozeběhne ligový ročník 2020/21. Fotbalisté SK Sigma Olomouc se do akce dostanou v sobotu, kdy na Andrově stadionu přivítají od 17:00 Slovan Liberec.

SK Sigma Olomouc: S navrátilcem Hubníkem a vírou v lepší sezónu

Svěřenci Radoslava Látala k poslednímu ligovému utkání nastoupili 28. června proti Karviné. Zbývající dva zápasy skupiny o záchranu byly zrušeny, kvůli výskytu nemoci Covid-19, nejprve v týmu Karviné, a posléze i Opavy.

Cílem pro letošní sezónu je napravit loňský ročník: „Chceme dopadnout lépe, než v loňské sezóně. Ta určitě nebyla dobrá, musíme si to přiznat. Chceme zlepšit herní projev a lépe zvládat klíčové zápasy, ve kterých se láme chleba,“ řekl před utkáním Radoslav Látal.

Osa týmu zůstala během léta stejná. Obejít se však Sigma bude muset bez nejlepšího jarního střelce Lukáše Juliše, jemuž skončilo hostování, a který se tak vrátil zpět do Sparty Praha. Vyřešit tento rébus by trenérovi měli pomoci nové tváře v týmu – Chorvat Dominik Radič a odchovanec SK Sigma Olomouc Pavel Zifčák, který se vrátil z úspěšného hostování v Pardubicích.

Trenér Látal má radost i ze staronové tváře v týmu Romana Hubníka: „Roman se stal lídrem kabiny a kapitánem. Ve fotbale toho hodně zažil. Je to osobnost, za kterou by hráči měli jít. Na tréninku neustále vidím, jak si hráče usměrňuje, mluví na ně. To jsme potřebovali.“

A jak trenér zhodnotil přípravu? „Byla krátká. Narušily ji dohrávky ligových zápasů, které stejně byly zrušeny. Trénovat jsme začali naplno, protože kluci přišli už rozběhaní. Dá se říct, že příprava proběhla standardně. Sice jsme nebyli na soustředění, příprava proběhla v domácích podmínkách, ale splnili jsme to, co jsme si naplánovali. Výsledky v přátelských zápasech mohli být lepší. I tak věřím, že jsme na soutěž dobře připraveni.“

FC Slovan Liberec: Mnoho nových tváří

V jaké formě přijedou v sobotu do Olomouce fotbalisté Slovanu Liberec? V týmu došlo během letní přestávky k již tradičnímu zemětřesení. Čtveřice hráčů přestoupila do mistrovské Slavie, na oplátku obdrželi pod Ještědem od sešívaných šest hráčů na hostování. V týmu Pavla Hoftycha tak již nepůsobí například Tomáš Malinský, či Matěj Hybš (přestup do Plzně), Alexandru Baluta (přestup do Puskás Akadémie), či Achmed Alibekov (konec hostování).

„Odešlo hodně kvalitních a dobře trénovaných hráčů. Přišlo hodně kvalitních hráčů, kteří jsou však každý v trochu jiném rozpoložení, než bychom potřebovali. Během přípravy je pak hodně málo času na to, abychom našli nějakou optimální formu. Loni jsme měli pomalejší začátek. Chvíli nám trvalo, než jsme si na některé věci sedli. Osa týmu zůstala kvalitní, třeba Mikula, Kačaraba, Koscelník. Na ně musíme dobře napasovat hráče, kteří přišli,“ řekl na předsezónní tiskové konferenci trenér Hoftych.

V přípravě se Slovanu nevedlo dle představ Pavla Hoftycha. Zejména porážka 0:3 v ligové generálce s účastníkem nejvyšší rakouské fotbalové soutěže Rapidem Vídeň zanechala u týmu soupeře značné rozpaky: „Víme, že máme na čem pracovat. V týmu se událo hodně změn, máme týden na všem zapracovat, sehrát se a zvládnout první kolo v Olomouci,“ uvedl po Rapidu asistent trenéra Miroslav Holeňák.

Rozhodčí

Jako hlavní rozhodčí bude zápas řídit Pavel Julínek. Asistenty mu budou dělat Marek Podaný a Michal Myška. Čtvrtým rozhodčím bude Lukáš Raplík. Při zápase bude přítomen i videorozhodčí ondřej Cieslar s asistentem Petrem Caletkou.

Historická bilance

 


historicka-bilance.jpg

A tým - další aktuality:

3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu
| 18.01.2021
Na Slavii musíte hrát na 120%, řekl LátalNa Slavii musíte hrát na 120%, řekl Látal
| 16.01.2021
Breite: Hru jsme měli po vedoucím gólu rozkouskovatBreite: Hru jsme měli po vedoucím gólu rozkouskovat
| 16.01.2021
Sigma jede z Edenu s prázdnou. Se Slavií prohrála 1:3Sigma jede z Edenu s prázdnou. Se Slavií prohrála 1:3
| 16.01.2021
15. kolo: Liga je zpět. Sigma cestuje do Edenu15. kolo: Liga je zpět. Sigma cestuje do Edenu
| 15.01.2021
Čeká nás těžký začátek, ale budeme se rvát, řekl LátalČeká nás těžký začátek, ale budeme se rvát, řekl Látal
| 14.01.2021
Houska: Stále chci maximálně pomoci týmuHouska: Stále chci maximálně pomoci týmu
| 14.01.2021
Minář: Chceme se pohybovat kolem čtvrtého místaMinář: Chceme se pohybovat kolem čtvrtého místa
| 14.01.2021
Sigma je pro mě nová výzva, říká brankář MacíkSigma je pro mě nová výzva, říká brankář Macík
| 13.01.2021
Matúš Macík novým brankářem SigmyMatúš Macík novým brankářem Sigmy
| 12.01.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná