Aktuality

Mandous: Pomohl mi hned první zákrok. Po něm jsem se chytil

Mandous: Pomohl mi hned první zákrok. Po něm jsem se chytil

21.11.2020 / A tým

Jedním z hrdinů sobotní výhry fotbalistů SK Sigma Olomouc byl brankář Aleš Mandous. Ten za stavu 1:0 lapil několik velkých šancí Karviné a výrazně tak přispěl k vysoké výhře Hanáků.

Hned na začátku jsi tým podržel dvěma skvělými zákroky. Jak bys ty situace popsal ze svého pohledu?

U první šance střílel hráč Karviné z první na přední tyč. Já se zrovna přesouval, takže to byl těžký zákrok do protipohybu, ale naštěstí jsem to dokázal vytáhnout ven. Druhá střela byla nečekaná z velkého úhlu. Bartošák to chtěl trefit na přední tyč do šibenice, ale já tam naštěstí nechal ruku. Těžké zákroky. Myslím si, že nás to trochu semklo a vybojovali jsme tři body.

Po přestávce přišla tutovka Papadopulose.

On už neměl moc sil, takže zkusil ještě vystřelit. Mě to trefilo do nohy a kluci to už odklidili. Týmová spolupráce.

Tvůj protějšek má za sebou nešťastný zápas. Co říkáš na první gól?

Já to měl z dálky. Zdálo se mi, že to chtěl boxovat, ale sjelo mu to. Kluci říkali, že to chtěl chytat. To se ale stane. Takových gólů ještě bude. Tohle potkalo každého z nás. Minulé zápasy je zase podržel, nikdo mu to nemůže vyčítat.

Tvoje zákroky byly hodně důležité. Karviná nehrála vůbec špatně.

My jsme se na ni v týdnu hodně připravovali. Viděli jsme jejich videa, hrají parádně kombinačně, mají kvalitní hráče. Ty zákroky byly důležité, protože jsme neinkasovali a mohli jsme dát gól my, následovaly pojistky na 2:0 a 3:0.

Dostal ses do velké pohody. Čím to?

Pro mě byl důležitý hned první zákrok, kde jsem se chytil. Teď jsme zase 14 dnů nehráli a pro gólmana jsou tyhle první zákroky důležité. Zápas jsem si užil. Ten poslední zákrok při střele… Řekl bych rád, že to bylo pro diváky, ale ti bohužel na stadionu nebyli.

Možná ses trochu přihlásil do boje o EURO. Nemáš ten pocit?

To bych teď neřekl. V Česku jsou jiní gólmani, kteří chytají světové ligy. To je úplně jiný level, mohl jsem se o tom sám přesvědčit během reprezentačního srazu.

Prožíváš nyní svoji životní formu?

Chytám pravidelně ligu, takže myslím, že ano. Je důležité tyto výkony potvrzovat a to místo v základu si zasloužit. Teď mám ale dobrou formu.

Zkus trochu přiblížit svůj týden s národním týmem. Je na tobě vidět velká sebedůvěra.

Trénoval jsem 10 dnů s nejlepšími hráči České republiky. Když vidíte Vaclíka, Pavlenku a Koubka, jak trénují, tak vám to dá velký impulz. Hodně jsem se od nich naučil. I od hráčů, kteří tam byli. Mně to hodně pomohlo.
A tým - další aktuality:

Upřesnění termínů: S Baníkem opět v pátek, před Vánoci proti JablonciUpřesnění termínů: S Baníkem opět v pátek, před Vánoci proti Jablonci
| 29.11.2020
Nešpor: Gól v poslední minutě? Štve mě to, ale život jde dálNešpor: Gól v poslední minutě? Štve mě to, ale život jde dál
| 27.11.2020
Hanáci nezvládli závěr a vezou jen bod. Sigma remizovala s Pardubicemi 1:1Hanáci nezvládli závěr a vezou jen bod. Sigma remizovala s Pardubicemi 1:1
| 27.11.2020
České dráhy novým partnerem SK Sigma Olomouc!České dráhy novým partnerem SK Sigma Olomouc!
| 27.11.2020
9. kolo: Udrží se Sigma v první trojce? V pátek hraje proti Pardubicím9. kolo: Udrží se Sigma v první trojce? V pátek hraje proti Pardubicím
| 26.11.2020
Upřesnění 10. - 12. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění 10. - 12. kola FORTUNA:LIGY
| 24.11.2020
Šimon Falta vyrovnal v počtu zápasů Hapala a KerbraŠimon Falta vyrovnal v počtu zápasů Hapala a Kerbra
| 23.11.2020
Aleš Mandous se zařazuje mezi nejlepší brankáře v historii klubuAleš Mandous se zařazuje mezi nejlepší brankáře v historii klubu
| 23.11.2020
Sigma stále zažívá jeden z nejlepších ligových úvodůSigma stále zažívá jeden z nejlepších ligových úvodů
| 23.11.2020
Mandous: Pomohl mi hned první zákrok. Po něm jsem se chytilMandous: Pomohl mi hned první zákrok. Po něm jsem se chytil
| 21.11.2020

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná