Tipsport.cz

Aktuality

Trenér Látal: Zvládáme vyhrávat vyrovnané zápasy

Trenér Látal: Zvládáme vyhrávat vyrovnané zápasy

21.11.2020 / A tým

Plány Radoslava Látala dostaly před utkáním výraznou trhlinu. Kvůli zranění nemohl počítat se zkušeným kapitánem Romanem Hubníkem. Do stoperské dvojice tak postavil Víta Beneše a Florenta Poulola. Francouzský obránce nastoupil na této pozici od úvodní minuty poprvé a Vít Beneš v posledních dnech doháněl tréninkové manko. Oba však utkání zvládli velmi dobře a pomohli svému týmu k výhře 3:0 Jak trenér hodnotil průběh utkání a koho z hráčů vyzdvihl za předvedený výkon?

Trenére, jak hodnotíte dnešní utkání?

Pozitivně. Jsme rádi za 3 body. Nebylo jednoduché je získat. Musím ale pochválit Karvinou, která předvedla výborný výkon. Také musím pochválit Aleše Mandouse. Dovezl si reprezentační formu. Do zápasu jsme však nevstoupili úplně dobře. Náš největší problém je momentálně v přechodové fázi, kde jsme ztratili spoustu míčů a soupeři tím nabídli šance. Dali jsme šťastlivý první gól. Ten nám určitě pomohl. Díky ztrátám v přechodové a finální fázi jsme se sami připravili o hodně šancí. Uklidnili jsme se až druhým gólem. V minulé sezóně jsme takové zápasy nezvládali dotáhnout do vítězného konce, teď se nám to daří. Někdy nám pomůže štěstí, ale mužstvo pracuje, chce vyhrávat a hlavně se vytvořila výborná parta.

Proč dnes nenastoupil Roman Hubník?

Včera Roman ještě trénoval. Počítali jsme s ním do základní sestavy, ale přivodil si svalové zranění. Dnes to ještě zkoušel při rozcvičení, ale do utkání to nebylo. Víťovi jsme včera přidali v tréninku, poslali jsme ho navíc do posilovny, jelikož toho v posledních 14 dnech moc neodtrénoval. Zvládl to dobře i po té posilovně. Rozhodnutí jsme museli udělat až těsně před zápasem.

Jak se vám jevila spolupráce stoperské dvojice Beneš – Poulolo?

Nehráli spolu poprvé. V reprezentační pauze si spolu zahráli. Věděli jsme, co od nich můžeme čekat. Poulolo hrál sice na stoperu poprvé, ale se zkušeným Víťou Benešem. Všichni víme, co pro nás Roman Hubník znamená. Zásah do sestavy to pro nás byl. Roman byl alespoň v kabině, kde nám svou osobností pomáhá.

Nepřekvapilo vás, že Michal Papadopulos nehrál od začátku?

Počítali jsme spíš s Michalem v útoku. Znám ho moc dobře. Trénoval jsem ho v Baníku a Gliwicích. Výborný, poctivý hráč, v šestnáctce velice nebezpečný. Znám ale i Tavarese. Vedl jsem ho v Trnavě. Je rychlostním typem útočníka. Trenéři Karviné vsadili na něj, protože chtěli hrát ze zatažené obrany na brejky.

Máme 17 bodů po 8 kolech. Cítíte, že by tato sezóna mohla být úspěšná a Sigma se opět dostala mezi širší špičku ligy?

Od začátku jsme se snažili přebudovat mužstvo a ducha kabiny. Minulý rok jsme zbytečně ztráceli zápasy. Byli jsme mdlí a neběhali jsme. Myslím, že to je teď největší obrat k lepšímu. Zvládáme vyhrát vyrovnané zápasy. Čekají nás další těžká utkání. To všichni víme. Nám už těch 17 bodů nikdo nesebere. Můžeme se v klidu připravovat na další utkání a hlavně psychika mužstva roste při každém vítězství.

Myslíte si, že účast na reprezentačním srazu posunula Aleše Mandouse dál?

Aleš dobře ví, jak dlouho tady čekal na šanci. Tu si vydřel. Když někdy nebyl v nominaci, poctivě trénoval. Teď je odměněn za svou práci. Byl jsem s ním ve spojení během srazu. Dvakrát jsme si volali. Odjel tam s drobnějším zraněním. Bylo z něho cítit, jak je spokojený. Mezi špičkovými hráči určitě vyrostl. Ze srazu se vrátil až v pátek. Netlačil jsem na něj. Říkal jsem mu, ať klidně přespí doma v Plzni, protože vím, že je připravený. Všechno je to o psychice jeho i mužstva. Obrana s ním v zádech je jistější, ví, že neudělá chybu. Navíc má výbornou rozehru nohama.
A tým - další aktuality:

Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
| 25.02.2021
80 let Androva stadionu: Západní tribuna80 let Androva stadionu: Západní tribuna
| 23.02.2021
Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl LátalFotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal
| 21.02.2021
Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky ChytilVýhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil
| 20.02.2021
Moravské derby pro Sigmu! Zbrojovku zlomil v závěru ChytilMoravské derby pro Sigmu! Zbrojovku zlomil v závěru Chytil
| 20.02.2021
Vychází Sigmák k zápasu s Brnem!Vychází Sigmák k zápasu s Brnem!
| 19.02.2021
Matúš Macík: V Sigmě chci zažít úspěchyMatúš Macík: V Sigmě chci zažít úspěchy
| 18.02.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná