Tipsport.cz

Aktuality

Trenér Látal před restartem ligy: Bude to hodně o hlavě

Trenér Látal před restartem ligy: Bude to hodně o hlavě

22.05.2020 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc by se měli v příštím týdnu vrátit na ligové trávníky. Prvním soupeřem Hanáků bude po dlouhé pauze způsobené epidemií koronaviru 1. FC Slovácko. Obě mužstva nastoupila k soutěžnímu duelu naposledy na začátku března. Mezitím olomoučtí hráči okusili tři druhy tréninku: individuální, ve skupinách a klasický plnohodnotný trénink, ovšem se stále platnými hygienickými opatřeními.

„Tréninkový proces jsme upravovali podle aktuálních informací. Po zavedení nouzového stavu kluci nejprve trénovali individuálně na základě tréninkových plánů, běhali se sporttestry. Po tréninku vždy přeposlali data kondičnímu trenérovi, který je poté vyhodnocoval. To se týkalo prvních 14 dnů. Poté jsme se dozvěděli, že se nouzový stav prodlouží, proto jsme se rozhodli, že klukům dáme 10 dnů volna. Po volnu znovu trénovali individuálně do doby, než jsme se mohli vrátit na hřiště,“ řekl o prvních týdnech tréninku v nouzovém stavu trenér A-týmu Radoslav Látal.

„Když jsme začali trénovat ve skupinách na hřišti, byli jsme za to vděční, ale zkrátka to pořád nebylo ono. Nemohli jsme do šatny, ani využívat regeneraci, která je pro vrcholové sportovce důležitá. V posledních 14 dnech trénujeme plnohodnotně s určitými hygienickými opatřeními. Tréninky už měli konečně nádech fotbalu, protože hráči mohli chodit do osobních soubojů. Odehráli jsme také tři přátelská utkání a jeden tréninkový zápas s naším béčkem,“ řekl trenér Látal, jehož tým v prvním přátelském zápase nepodal dobrý výkon a prohrál v Prostějově 0:4. „Do utkání jsme vstoupili z plné tréninkové zátěže. Na klucích bylo vidět, že dlouho nehráli. Zásadní problém byl ale v jejich přístupu, což jsme si museli důrazně vyříkat. Další zápasy proti Brnu už měly slušné parametry. Dokázali jsme kombinovat, hrát agresivně a v tempu,“ zhodnotil trenér Látal zápasy, ve kterých Sigma zvítězila 3:1 a 2:0. „Tréninkový zápas proti béčku jsme zařadili dva dny po zápasech s Brnem, aby si hráči vyzkoušeli hrát v rychlém sledu,“ vysvětlil.

V následujících týdnech čeká Sigmu nabitý program zápasů. Hrát se bude dvakrát týdně, k tomu Hanáky čeká i semifinále MOL Cupu proti Liberci. „Kádr pro zbytek sezóny máme složený z 22 hráčů plus 3 brankářů. Klukům jsem řekl, že je budu potřebovat všechny, protože program zápasů bude náročný. Navíc můžou nastat tresty za karty nebo zranění. Počítám s tím, že sestava bude rotovat a příležitost dostanou všichni.“ S ohledem na pozměněný kalendář zápasů budou mít trenéři možnost střídat až pětkrát. „Vyhovuje mi to, určitě toho využiji,“ dodává Látal.

Epidemii koronaviru se v poslední době dokázalo dostat pod kontrolu, nadále však platí omezení týkající se počtu osob na sportovních akcích. Od 25. května se může ligových zápasů zúčastnit nejvýše 300 osob včetně hráčů a realizačních týmů. „Utkání bez fanoušků jsem zažil dvakrát v Trnavě, když jsme hráli zápasy Evropské ligy. Nebylo to jednoduché. Bude na každém hráči, jak se s tím popasuje, a jak se na to připraví. Zápasům budou scházet emoce, výhoda domácího prostředí nebude taková, jaká bývala,“ odhaduje Látal.

Sigma ale nevstoupí do FORTUNA:LIGY na domácím hřišti, nýbrž na půdě Uherského Hradiště proti Slovácku. „První kolo bude možná trošku neznámá, ale to je pro každé mužstvo stejné. Po prvním kole budeme mít k dispozici více informací, ze kterých budeme při taktické přípravě vycházet. I tak si myslím, že se se Slováckem dobře známe,“ tvrdí olomoucký lodivod.

Jeho svěřence čeká kromě ligových duelů i semifinále MOL Cupu. Myšlenky na semifinálové klání však podle Látala nejsou na pořadu dne. „Nejprve se musíme soustředit na ligové zápasy. O evropské poháry chceme bojovat i v lize.“

Zápas Sigmy proti Slovácku se odehraje v úterý 26. května od 18:00. Sledovat jej můžete živě na O2 TV Fotbal nebo ve Fanzóně Sigma u Galerie Šantovka. Vstup do fanzóny je zdarma, ovšem pouze se vstupenkou, kterou lze získat v síti Ticketportal nebo v klubovém Fanshopu.
A tým - další aktuality:

Psychicky náročné utkání. Tři body jsou úleva, řekl LátalPsychicky náročné utkání. Tři body jsou úleva, řekl Látal
| 23.01.2021
První ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý DaněkPrvní ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý Daněk
| 23.01.2021
Kryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lizeKryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lize
| 23.01.2021
Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1
| 23.01.2021
První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!
| 22.01.2021
Z Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér ElekZ Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér Elek
| 22.01.2021
Látal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmoLátal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmo
| 21.01.2021
Sladký před Opavou: Tři body by nám pomohlySladký před Opavou: Tři body by nám pomohly
| 21.01.2021
16. kolo: Sigma se utká s Opavou16. kolo: Sigma se utká s Opavou
| 20.01.2021
3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu
| 18.01.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná