Aktuality

Nešpor: Podali jsme zkušený a týmový výkon

Nešpor: Podali jsme zkušený a týmový výkon

22.08.2020 / A tým

Sigma vstoupila do nové sezóny výhrou 1:0 nad Libercem. Na hrotu útoku nastoupil Martin Nešpor, který vinou zranění odehrál naposledy ligové utkání na začátku října minulého roku. S obránci Liberce se pral o každý míč a svým srdnatým výkonem pomohl týmu k povedenému vstupu do nového ročníku FORTUNA:LIGY.

Martine, po dlouhé době jsi nastoupil do ligového utkání a navíc v základní sestavě. Jak ses na hřišti cítil?

Během prvního poločasu jsem se cítil dobře, v druhém už mi trošku došly síly. Bylo to takové silové utkání hodně o soubojích. Když to shrnu, jsem šťastný za 3 body. Hodnocení mého výkonu je otázka spíše pro trenéra. V prvním poločase jsem svedl dostatek soubojů, některé míče jsem udržel, některé neudržel. Liberec nás nepřekvapil, stál v bloku. My jsme hráli trpělivě, zkušeně a zaslouženě dokráčeli ke 3 bodům.

Po souboji s Hromadou jsi uviděl žlutou kartu. Jak jsi to viděl z tvého pohledu?

Byli jsme zaklínění rukama. Chtěl jsem se vyškubnout a zasprintovat, přitom jsem udělal pohyb rukou a zasáhl ho. Nic úmyslného v tom nebylo.

Ta situace se přezkoumávala u videa. To asi pro tebe nebyly příjemné chvilky.

To nebyly. Není to příjemná situace. Proběhlo mi v hlavě, že by to rozhodčí mohl změnit na červenou kartu a tím bych oslabil tým. Ale podle videorozhodčího to byla žlutá karta a je zbytečné se tím dál zabývat.

Aleš Mandous chytil penaltu. Byl to klíčový okamžik zápasu?

Mandy to chytil výborně. Řekl bych ale, že jsme Liberec do větší šance nepustili. Penalta byla taková nešťastná, ale Mandy nás podržel a takový je hold fotbal. První kolo bylo pro nás důležité, protože teď jedeme na Spartu a pak je reprezentační pauza. Podali jsme týmový výkon. Každý hráč odvedl maximum. Do dalšího týdne jdeme s klidem a pohodou.  

Na týmu byla vidět odhodlanost a soudržnost. Viděl jsi to podobně?

Souhlasím. Vždycky když hráči a realizák drží za jeden provaz, je z toho lepší výkon. Myslím si, že to dnes muselo cítit víc lidí.

Jak se tým vypořádal s tím, že chyběl hlavní trenér?

Zvládli jsme to. Ve čtvrtek převzal trénink pan Minář, Vojta Smolák a Tomáš Lovásik. Ti byli s trenérem nejvíce v kontaktu.

Bylo nepříjemné nevědět, zda se vůbec bude hrát?

Počítal jsem s tím, že se bude hrát. Všichni jsme se na první zápas těšili. Nepřemýšleli jsme nad spekulacemi, jestli se zápas zruší nebo ne. Pro mě osobně to těžké nebylo, připravil jsem se tak, jako na každý zápas.

Trenér Látal vynechá i zápas na Spartě. Může to být problém?

Horší by bylo, kdyby bylo nakažených třeba 8 hráčů ze základní sestavy. Máme už něco naučené. Trenér nás zná, my známe trenéra. Dovolím si tvrdit, že je to především o hráčích. Ti jsou na hřišti, trenér to za nás neuhraje. Trenéři určitě budou zase v kontaktu s panem Minářem. Naplánují tréninkový cyklus před zápasem a věřím, že to zvládneme. Trenérům přeji brzké uzdravení.

Jak se ti líbil výkon Romana Hubníka? Cítil jsi z obrany jistotu?

Roman je velká osobnost a profesionál. Má velké zkušenosti z českých týmů i ze zahraničí. Těžce se na něj hraje, poznávám to jako útočník v tréninku. Je také silný v rozehrávce. Jsem rád, že k nám takový hráč přišel. Pomohlo to celému týmu.
A tým - další aktuality:

Na úvod přípravy prohra. Sigma podlehla Vyškovu 2:3Na úvod přípravy prohra. Sigma podlehla Vyškovu 2:3
| 29.06.2022
První přípravný zápas už ve středu. Sigmu prověří VyškovPrvní přípravný zápas už ve středu. Sigmu prověří Vyškov
| 28.06.2022
Soupeři pro Rakousko potvrzeni: Sigmu čeká gigantSoupeři pro Rakousko potvrzeni: Sigmu čeká gigant
| 25.06.2022
Ostrý start ligy pro Sigmu. Nejdřív na Baník, pak doma BrnoOstrý start ligy pro Sigmu. Nejdřív na Baník, pak doma Brno
| 22.06.2022
Zahajujeme prodej permanentek. Čerpejte výhody a kupujte online!Zahajujeme prodej permanentek. Čerpejte výhody a kupujte online!
| 22.06.2022
Sigmáci vyběhli v přípravě poprvé na hřištěSigmáci vyběhli v přípravě poprvé na hřiště
| 21.06.2022
Áčko Sigmy zahájilo přípravu testy. S týmem už je i brankář DigaňaÁčko Sigmy zahájilo přípravu testy. S týmem už je i brankář Digaňa
| 20.06.2022
Do Sigmy přichází Filip ZorvanDo Sigmy přichází Filip Zorvan
| 17.06.2022
Předprodej permanentek začne 22. června. Koupíte je i z domovaPředprodej permanentek začne 22. června. Koupíte je i z domova
| 16.06.2022
Michal Vepřek prodloužil smlouvu se Sigmou a pokračujeMichal Vepřek prodloužil smlouvu se Sigmou a pokračuje
| 15.06.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná