Tipsport.cz

Aktuality

Nešpor: Podali jsme zkušený a týmový výkon

Nešpor: Podali jsme zkušený a týmový výkon

22.08.2020 / A tým

Sigma vstoupila do nové sezóny výhrou 1:0 nad Libercem. Na hrotu útoku nastoupil Martin Nešpor, který vinou zranění odehrál naposledy ligové utkání na začátku října minulého roku. S obránci Liberce se pral o každý míč a svým srdnatým výkonem pomohl týmu k povedenému vstupu do nového ročníku FORTUNA:LIGY.

Martine, po dlouhé době jsi nastoupil do ligového utkání a navíc v základní sestavě. Jak ses na hřišti cítil?

Během prvního poločasu jsem se cítil dobře, v druhém už mi trošku došly síly. Bylo to takové silové utkání hodně o soubojích. Když to shrnu, jsem šťastný za 3 body. Hodnocení mého výkonu je otázka spíše pro trenéra. V prvním poločase jsem svedl dostatek soubojů, některé míče jsem udržel, některé neudržel. Liberec nás nepřekvapil, stál v bloku. My jsme hráli trpělivě, zkušeně a zaslouženě dokráčeli ke 3 bodům.

Po souboji s Hromadou jsi uviděl žlutou kartu. Jak jsi to viděl z tvého pohledu?

Byli jsme zaklínění rukama. Chtěl jsem se vyškubnout a zasprintovat, přitom jsem udělal pohyb rukou a zasáhl ho. Nic úmyslného v tom nebylo.

Ta situace se přezkoumávala u videa. To asi pro tebe nebyly příjemné chvilky.

To nebyly. Není to příjemná situace. Proběhlo mi v hlavě, že by to rozhodčí mohl změnit na červenou kartu a tím bych oslabil tým. Ale podle videorozhodčího to byla žlutá karta a je zbytečné se tím dál zabývat.

Aleš Mandous chytil penaltu. Byl to klíčový okamžik zápasu?

Mandy to chytil výborně. Řekl bych ale, že jsme Liberec do větší šance nepustili. Penalta byla taková nešťastná, ale Mandy nás podržel a takový je hold fotbal. První kolo bylo pro nás důležité, protože teď jedeme na Spartu a pak je reprezentační pauza. Podali jsme týmový výkon. Každý hráč odvedl maximum. Do dalšího týdne jdeme s klidem a pohodou.  

Na týmu byla vidět odhodlanost a soudržnost. Viděl jsi to podobně?

Souhlasím. Vždycky když hráči a realizák drží za jeden provaz, je z toho lepší výkon. Myslím si, že to dnes muselo cítit víc lidí.

Jak se tým vypořádal s tím, že chyběl hlavní trenér?

Zvládli jsme to. Ve čtvrtek převzal trénink pan Minář, Vojta Smolák a Tomáš Lovásik. Ti byli s trenérem nejvíce v kontaktu.

Bylo nepříjemné nevědět, zda se vůbec bude hrát?

Počítal jsem s tím, že se bude hrát. Všichni jsme se na první zápas těšili. Nepřemýšleli jsme nad spekulacemi, jestli se zápas zruší nebo ne. Pro mě osobně to těžké nebylo, připravil jsem se tak, jako na každý zápas.

Trenér Látal vynechá i zápas na Spartě. Může to být problém?

Horší by bylo, kdyby bylo nakažených třeba 8 hráčů ze základní sestavy. Máme už něco naučené. Trenér nás zná, my známe trenéra. Dovolím si tvrdit, že je to především o hráčích. Ti jsou na hřišti, trenér to za nás neuhraje. Trenéři určitě budou zase v kontaktu s panem Minářem. Naplánují tréninkový cyklus před zápasem a věřím, že to zvládneme. Trenérům přeji brzké uzdravení.

Jak se ti líbil výkon Romana Hubníka? Cítil jsi z obrany jistotu?

Roman je velká osobnost a profesionál. Má velké zkušenosti z českých týmů i ze zahraničí. Těžce se na něj hraje, poznávám to jako útočník v tréninku. Je také silný v rozehrávce. Jsem rád, že k nám takový hráč přišel. Pomohlo to celému týmu.
A tým - další aktuality:

Video: Radoslav Látal a Aleš Mandous po utkání s PlzníVideo: Radoslav Látal a Aleš Mandous po utkání s Plzní
| 06.03.2021
Sigma jede z Plzně s prázdnou, s Viktorií prohrála 0:1Sigma jede z Plzně s prázdnou, s Viktorií prohrála 0:1
| 06.03.2021
Utkání Sigmy se Slováckem bylo odloženoUtkání Sigmy se Slováckem bylo odloženo
| 04.03.2021
Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10
| 04.03.2021
22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni
| 04.03.2021
Video: Trenér Radoslav Látal po zápase se ZlínemVideo: Trenér Radoslav Látal po zápase se Zlínem
| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
| 28.02.2021
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná