Tipsport.cz

Aktuality

Nešpor: Podali jsme zkušený a týmový výkon

Nešpor: Podali jsme zkušený a týmový výkon

22.08.2020 / A tým

Sigma vstoupila do nové sezóny výhrou 1:0 nad Libercem. Na hrotu útoku nastoupil Martin Nešpor, který vinou zranění odehrál naposledy ligové utkání na začátku října minulého roku. S obránci Liberce se pral o každý míč a svým srdnatým výkonem pomohl týmu k povedenému vstupu do nového ročníku FORTUNA:LIGY.

Martine, po dlouhé době jsi nastoupil do ligového utkání a navíc v základní sestavě. Jak ses na hřišti cítil?

Během prvního poločasu jsem se cítil dobře, v druhém už mi trošku došly síly. Bylo to takové silové utkání hodně o soubojích. Když to shrnu, jsem šťastný za 3 body. Hodnocení mého výkonu je otázka spíše pro trenéra. V prvním poločase jsem svedl dostatek soubojů, některé míče jsem udržel, některé neudržel. Liberec nás nepřekvapil, stál v bloku. My jsme hráli trpělivě, zkušeně a zaslouženě dokráčeli ke 3 bodům.

Po souboji s Hromadou jsi uviděl žlutou kartu. Jak jsi to viděl z tvého pohledu?

Byli jsme zaklínění rukama. Chtěl jsem se vyškubnout a zasprintovat, přitom jsem udělal pohyb rukou a zasáhl ho. Nic úmyslného v tom nebylo.

Ta situace se přezkoumávala u videa. To asi pro tebe nebyly příjemné chvilky.

To nebyly. Není to příjemná situace. Proběhlo mi v hlavě, že by to rozhodčí mohl změnit na červenou kartu a tím bych oslabil tým. Ale podle videorozhodčího to byla žlutá karta a je zbytečné se tím dál zabývat.

Aleš Mandous chytil penaltu. Byl to klíčový okamžik zápasu?

Mandy to chytil výborně. Řekl bych ale, že jsme Liberec do větší šance nepustili. Penalta byla taková nešťastná, ale Mandy nás podržel a takový je hold fotbal. První kolo bylo pro nás důležité, protože teď jedeme na Spartu a pak je reprezentační pauza. Podali jsme týmový výkon. Každý hráč odvedl maximum. Do dalšího týdne jdeme s klidem a pohodou.  

Na týmu byla vidět odhodlanost a soudržnost. Viděl jsi to podobně?

Souhlasím. Vždycky když hráči a realizák drží za jeden provaz, je z toho lepší výkon. Myslím si, že to dnes muselo cítit víc lidí.

Jak se tým vypořádal s tím, že chyběl hlavní trenér?

Zvládli jsme to. Ve čtvrtek převzal trénink pan Minář, Vojta Smolák a Tomáš Lovásik. Ti byli s trenérem nejvíce v kontaktu.

Bylo nepříjemné nevědět, zda se vůbec bude hrát?

Počítal jsem s tím, že se bude hrát. Všichni jsme se na první zápas těšili. Nepřemýšleli jsme nad spekulacemi, jestli se zápas zruší nebo ne. Pro mě osobně to těžké nebylo, připravil jsem se tak, jako na každý zápas.

Trenér Látal vynechá i zápas na Spartě. Může to být problém?

Horší by bylo, kdyby bylo nakažených třeba 8 hráčů ze základní sestavy. Máme už něco naučené. Trenér nás zná, my známe trenéra. Dovolím si tvrdit, že je to především o hráčích. Ti jsou na hřišti, trenér to za nás neuhraje. Trenéři určitě budou zase v kontaktu s panem Minářem. Naplánují tréninkový cyklus před zápasem a věřím, že to zvládneme. Trenérům přeji brzké uzdravení.

Jak se ti líbil výkon Romana Hubníka? Cítil jsi z obrany jistotu?

Roman je velká osobnost a profesionál. Má velké zkušenosti z českých týmů i ze zahraničí. Těžce se na něj hraje, poznávám to jako útočník v tréninku. Je také silný v rozehrávce. Jsem rád, že k nám takový hráč přišel. Pomohlo to celému týmu.
A tým - další aktuality:

První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!
| 22.01.2021
Z Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér ElekZ Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér Elek
| 22.01.2021
Látal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmoLátal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmo
| 21.01.2021
Sladký před Opavou: Tři body by nám pomohlySladký před Opavou: Tři body by nám pomohly
| 21.01.2021
16. kolo: Sigma se utká s Opavou16. kolo: Sigma se utká s Opavou
| 20.01.2021
3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu
| 18.01.2021
Na Slavii musíte hrát na 120%, řekl LátalNa Slavii musíte hrát na 120%, řekl Látal
| 16.01.2021
Breite: Hru jsme měli po vedoucím gólu rozkouskovatBreite: Hru jsme měli po vedoucím gólu rozkouskovat
| 16.01.2021
Sigma jede z Edenu s prázdnou. Se Slavií prohrála 1:3Sigma jede z Edenu s prázdnou. Se Slavií prohrála 1:3
| 16.01.2021
15. kolo: Liga je zpět. Sigma cestuje do Edenu15. kolo: Liga je zpět. Sigma cestuje do Edenu
| 15.01.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná