Tipsport.cz

Aktuality

Hubník: Začátek podzimu byl výborný. Škoda posledních zápasů

Hubník: Začátek podzimu byl výborný. Škoda posledních zápasů

22.12.2020 / A tým

Roman Hubník má za sebou první půlrok po návratu do týmu SK Sigma Olomouc. V posledním utkání v roce 2020, kdy tým vedl do zápasu jako kapitán, prohráli Hanáci s Jabloncem 1:3. Hubník litoval neproměněných šancí v prvním poločase. Zároveň litoval horší druhé poloviny podzimní části sezóny.

Romane, jak bys zhodnotil zápas proti Jablonci?

Nezvládli jsme začátek 1. poločasu. Soupeř  se do nás zakousl. Zbytek poločasu bych řekl, že byl spíše v naší režii. Šli jsme do vedení, mohli jsme přidat druhý gól. Bohužel se tak nestalo. U nás je to vždy o druhém gólu. Doležal srovnal a do kabin jsme šli za stavu 1:1. Po změně stran jsme opět nechytli začátek. Hosté otočili z penalty na 2:1 a nakonec si výsledek zkušeně pohlídali. Zaslouženě vyhráli.

Ty ses dvakrát v utkání zlobil na rozhodčí. Poprvé jsi měl pocit, že měla Sigma zahrávat penaltu po faulu na tebe, podruhé jsi nesouhlasil s verdikty sudího při penaltě Jablonce.

Nejprve k té první situaci. Já jsem šel do vápna a ucítil jsem loket v obličeji. Zda je to penalta, to záleží na videu a rozhodčím. Bohužel to nepísknul. A proč jsem se rozčiloval na rozhodčího před naší penaltou? Protože někdo ze soupeřů se přiznal, že jsme měli kopat roh. Ten nám ale byl odepřen. Z následné situace byla penalta. Proto jsem se rozčiloval. Rozhodčí mi ještě říkal, že to kontrolovali na videu, já tvrdil, že se přiznal.

Jaké je tvé hodnocení podzimní části?

Před sezónou jsem říkal, že bude důležitý vstup do sezóny. Nám se vstup podařil velice dobře. Sice jsme prohráli na Spartě, ale zvládali jsme další zápasy, zejména venkovní v Brně a ve Zlíně, stejně jako poslední zápas před koronavirovou přestávkou s Plzní. Po pauze jsme to také měli dobře rozehrané, ale bohužel z pěti zápasů pět bodů to je velice málo. Dostat v posledních minutách, ne-li vteřinách jako proti Pardubicím, vyrovnávací gól, to hodně mrzí. Dnes jsme mohli mít třeba o tři, čtyři body více. Podzim bychom pak hodnotili mnohem veseleji.

Jsi spokojený se svým návratem do Sigmy?

Já jsem s výjimkou jednoho zápasu, kdy jsem chyběl vlivem zranění, odehrál všechny zápasy. Jsem rád, že zdraví drží a mohl jsem týmu na hřišti pomoci. Je ale škoda těch bodů, které jsme ztratili v závěrech utkání. To mě hodně mrzí.

V loňské sezóně se stávalo, že Sigma nedokázala dohrávat do konce dobře rozehrané zápasy. Letos to vypadalo na změnu, poslední zápasy však ukazují, že s dohráváním máme pořád problém.

Na hřišti je 11 hráčů. Nevidím všem do hlavy. Nevím, jestli je to třeba strach o výsledek. Chybí mi větší bojovnost, abychom ten výsledek urvali, nedělat v závěru zbytečné chyby a kouskovat hru. To si myslím, že jsme takticky nezvládli. Začalo to zápasem proti Pardubicím, od té doby jsme měli sérii remíz. Ale těžko říct. Do hlav klukům nevidím. Říkal jsem jim, že si z těchto zápasů musíme vzít ponaučení. Snad to na jaře budeme zvládat lépe a budeme mít bodů více.

Je tým uspokojený, jak říkal trenér Látal?

Já to vidím podobně. Chci vyhrát každý zápas. Je mi jedno, jestli je to Příbram, Jablonec, Plzeň, Sparta, nebo Slavia. Do každého zápasu jdu s tím, že ho chci vyhrát. A není to jen o zápasech. Je to i v tréninku. Musíme na tom zapracovat. Snad si z toho kluci něco vezmou. Když se neponaučí, tak boj o místo v sestavě budou mít těžký. Jak řekl trenér Látal, hrát budou jen ti, kteří budou chtít bojovat.

Jak se ti ve druhé půlce podzimu spolupracovalo s Florentem Poulolem? 

Václav Jemelka byl levonohý stoper. Věděli jsme o sobě, kde se pohybujeme. Ta souhra byla velice dobrá. S Florentem je to těžší zejména v komunikaci. Navíc je to pravák a hraje na levé straně. Je to trochu složitější. Jinak si myslím, že zapadl. Jen oprášit více češtinu. Věřím, že jeho výkony porostou a bude jeden z pilířů zadních řad.
A tým - další aktuality:

Psychicky náročné utkání. Tři body jsou úleva, řekl LátalPsychicky náročné utkání. Tři body jsou úleva, řekl Látal
| 23.01.2021
První ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý DaněkPrvní ligový gól? Parádní pocit, řekl osmnáctiletý Daněk
| 23.01.2021
Kryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lizeKryštof Daněk se stal nejmladším střelcem Sigmy v české lize
| 23.01.2021
Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1Čekání na výhru u konce. Sigma zdolala Opavu 4:1
| 23.01.2021
První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!První vydání Sigmáka v roce 2021 je tady!
| 22.01.2021
Z Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér ElekZ Opavy pocházím, ale k Olomouci mám větší vztah, řekl masér Elek
| 22.01.2021
Látal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmoLátal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmo
| 21.01.2021
Sladký před Opavou: Tři body by nám pomohlySladký před Opavou: Tři body by nám pomohly
| 21.01.2021
16. kolo: Sigma se utká s Opavou16. kolo: Sigma se utká s Opavou
| 20.01.2021
3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu
| 18.01.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná