Tipsport.cz

Látal: Dneska jsme si body nezasloužili

22.12.2020 / A tým

Sigma uzavřela rok 2020 domácí prohrou 1:3 s Jabloncem. S tím samozřejmě nemohl být spokojený trenér Radoslav Látal, který označil dnešní výkon za jeden z nejslabších v této sezóně.

Trenére, jak hodnotíte dnešní utkání?

Podali jsme jeden z nejhorších výkonů v této sezóně. Do utkání jsme vstoupili špatně, Jablonec nás přehrával ve středové linii a v osobních soubojích. Jablonec také výborně kombinoval. Dalším naším problémem bylo, že jsme vepředu neudrželi míče. Začátek zápasu jsme nakonec přečkali, dokonce jsme se dostali do vedení, ale bylo cítit, že Jablonec je stále nebezpečný. O poločase jsme se pokusili na to zareagovat, kdy jsme Greššákem chtěli vyztužit střed hřiště a Nešporem oživit ofenzivu. Ale do druhé půle jsme zase vstoupili tak, že jsme málem po 10 minutách inkasovali. To jsme ještě přežili, ale necháme si dát dlouhý balon za obranu, ruka, penalta a gól. Pak už bylo těžké s tím něco dělat. Dneska jsme si nezasloužili ani bod, protože náš výkon nebyl dobrý.

Co říkáte na celý podzim svého mužstva?

Teď je to na obsáhlé hodnocení moc čerstvé. Vyhodnotíme si to v příštích dnech. Byly tam pozitivní i negativní věci. Začátek sezóny byl výborný, stabilizovali jsme se. Obrana hrála dobře, působila pevným dojmem. Všechno nám narušily ztráty bodů, kdy jsme dostali góly ke konci zápasů. V tabulce jsme tam, kde jsme, ale mohli jsme mít více bodů. Kdybychom jeden nebo dva zápasy z těch remízových vyhráli, dívalo by se na to jinak.

Poločasová střídání byly vyloženě z taktických důvodů nebo nastaly i nějaké zdravotní důvody?

Míče, které nám Kuba Yunis podržel v Teplicích nebo na Baníku, tentokrát nepodržel, proto šel na hřiště Martin Nešpor. Míče se nám vracely a ještě k tomu jsme hořeli ve středu hřiště. Považanec, Ladra i Hübschman hráli velmi dobře. Greššákem jsme chtěli vyztužit střed hřiště, přestože Radim Breite nepodal ani tak špatný výkon.

Po zápase s Českými Budějovicemi jste mužstvo kritizoval za to, že uspokojené. Dají se v návaznosti na to očekávat nějaké změny v kádru?

Máme 22 bodů, nacházíme se na 4. nebo 5. místě, uvidíme, jak dopadnou další zápasy. V létě nám s největší pravděpodobností budou končit tři hráči. Neříkám, že bychom s nimi už neměli počítat, na jaře budeme chtít bojovat o nejvyšší příčky, ale musíme si to všechno v klidu vyhodnotit a pobavit se o tom. Kádr by měl zůstat stejný, na jaře budeme hrát 22 zápasů, čeká nás i pohár. V dnešní době může někdo onemocnět koronavirem nebo se zranit, takže potřebujeme široký kádr. Jestli někoho přivedeme, to teprve uvidíme.

Existuje možnost, že byste stáhl některého z hráčů na hostování v druhé lize?

Na to si brzy sedneme. Musíme brát v potaz, že pauza nebude dlouhá. Už 16. ledna hrajeme první zápas, takže nebude moc času někoho zkoušet.

Sigma by mohla v rámci Tipsport ligy odcestovat na Maltu. Je to už potvrzené?

Stoprocentní to ještě není. Dolaďují se poslední věci, v nejbližší době by mělo být jasno.

Růsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnoutRůsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnout
| 27.11.2021
Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek
Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1
Na stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnostiNa stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnosti
| 26.11.2021
16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi
Sigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL CupuSigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL Cupu
| 23.11.2021
MOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých BudějovicíchMOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých Budějovicích
| 22.11.2021
Jílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodůJílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodů
| 20.11.2021
Vepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrátVepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrát
Sigma ztratila dvoubrankové vedení a s Hradcem jen remizovalaSigma ztratila dvoubrankové vedení a s Hradcem jen remizovala