Tipsport.cz

Aktuality

Látal: Dneska jsme si body nezasloužili

Látal: Dneska jsme si body nezasloužili

22.12.2020 / A tým

Sigma uzavřela rok 2020 domácí prohrou 1:3 s Jabloncem. S tím samozřejmě nemohl být spokojený trenér Radoslav Látal, který označil dnešní výkon za jeden z nejslabších v této sezóně.

Trenére, jak hodnotíte dnešní utkání?

Podali jsme jeden z nejhorších výkonů v této sezóně. Do utkání jsme vstoupili špatně, Jablonec nás přehrával ve středové linii a v osobních soubojích. Jablonec také výborně kombinoval. Dalším naším problémem bylo, že jsme vepředu neudrželi míče. Začátek zápasu jsme nakonec přečkali, dokonce jsme se dostali do vedení, ale bylo cítit, že Jablonec je stále nebezpečný. O poločase jsme se pokusili na to zareagovat, kdy jsme Greššákem chtěli vyztužit střed hřiště a Nešporem oživit ofenzivu. Ale do druhé půle jsme zase vstoupili tak, že jsme málem po 10 minutách inkasovali. To jsme ještě přežili, ale necháme si dát dlouhý balon za obranu, ruka, penalta a gól. Pak už bylo těžké s tím něco dělat. Dneska jsme si nezasloužili ani bod, protože náš výkon nebyl dobrý.

Co říkáte na celý podzim svého mužstva?

Teď je to na obsáhlé hodnocení moc čerstvé. Vyhodnotíme si to v příštích dnech. Byly tam pozitivní i negativní věci. Začátek sezóny byl výborný, stabilizovali jsme se. Obrana hrála dobře, působila pevným dojmem. Všechno nám narušily ztráty bodů, kdy jsme dostali góly ke konci zápasů. V tabulce jsme tam, kde jsme, ale mohli jsme mít více bodů. Kdybychom jeden nebo dva zápasy z těch remízových vyhráli, dívalo by se na to jinak.  

Poločasová střídání byly vyloženě z taktických důvodů nebo nastaly i nějaké zdravotní důvody?

Míče, které nám Kuba Yunis podržel v Teplicích nebo na Baníku, tentokrát nepodržel, proto šel na hřiště Martin Nešpor. Míče se nám vracely a ještě k tomu jsme hořeli ve středu hřiště. Považanec, Ladra i Hübschman hráli velmi dobře. Greššákem jsme chtěli vyztužit střed hřiště, přestože Radim Breite nepodal ani tak špatný výkon.

Po zápase s Českými Budějovicemi jste mužstvo kritizoval za to, že uspokojené. Dají se v návaznosti na to očekávat nějaké změny v kádru?

Máme 22 bodů, nacházíme se na 4. nebo 5. místě, uvidíme, jak dopadnou další zápasy. V létě nám s největší pravděpodobností budou končit tři hráči. Neříkám, že bychom s nimi už neměli počítat, na jaře budeme chtít bojovat o nejvyšší příčky, ale musíme si to všechno v klidu vyhodnotit a pobavit se o tom. Kádr by měl zůstat stejný, na jaře budeme hrát 22 zápasů, čeká nás i pohár. V dnešní době může někdo onemocnět koronavirem nebo se zranit, takže potřebujeme široký kádr. Jestli někoho přivedeme, to teprve uvidíme.

Existuje možnost, že byste stáhl některého z hráčů na hostování v druhé lize?

Na to si brzy sedneme. Musíme brát v potaz, že pauza nebude dlouhá. Už 16. ledna hrajeme první zápas, takže nebude moc času někoho zkoušet.

Sigma by mohla v rámci Tipsport ligy odcestovat na Maltu. Je to už potvrzené?

Stoprocentní to ještě není. Dolaďují se poslední věci, v nejbližší době by mělo být jasno.
A tým - další aktuality:

Start na Tipsport Malta Cupu s výhrou. Sigma zdolala Aalborg 3:0Start na Tipsport Malta Cupu s výhrou. Sigma zdolala Aalborg 3:0
| 18.01.2022
Sigma změří dnes síly s dánským AalborgemSigma změří dnes síly s dánským Aalborgem
| 18.01.2022
Jakub Trefil: Návrat do Olomouce beru jako výzvuJakub Trefil: Návrat do Olomouce beru jako výzvu
| 17.01.2022
Sigmáky na Maltě přivítalo sluníčko. V pondělí budou dva tréninkySigmáky na Maltě přivítalo sluníčko. V pondělí budou dva tréninky
| 16.01.2022
Sigma cestuje na Tipsport Malta CupSigma cestuje na Tipsport Malta Cup
| 16.01.2022
Přísná penalta rozhodla. Sigma podlehla Trenčínu 0:1Přísná penalta rozhodla. Sigma podlehla Trenčínu 0:1
| 14.01.2022
Sigmu v Tipsport lize čeká v pátek výjezd do TrenčínaSigmu v Tipsport lize čeká v pátek výjezd do Trenčína
| 13.01.2022
Mladý kapitán Uriča: Po výhře půjdeme do dalšího zápasu s dobrým pocitemMladý kapitán Uriča: Po výhře půjdeme do dalšího zápasu s dobrým pocitem
| 13.01.2022
Na úvod přípravy výhra. Sigma zdolala Vyškov 4:2Na úvod přípravy výhra. Sigma zdolala Vyškov 4:2
| 12.01.2022
Sigma ve středu startuje Tipsport ligu proti VyškovuSigma ve středu startuje Tipsport ligu proti Vyškovu
| 11.01.2022OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná