Aktuality

Látal: Dneska jsme si body nezasloužili

Látal: Dneska jsme si body nezasloužili

22.12.2020 / A tým

Sigma uzavřela rok 2020 domácí prohrou 1:3 s Jabloncem. S tím samozřejmě nemohl být spokojený trenér Radoslav Látal, který označil dnešní výkon za jeden z nejslabších v této sezóně.

Trenére, jak hodnotíte dnešní utkání?

Podali jsme jeden z nejhorších výkonů v této sezóně. Do utkání jsme vstoupili špatně, Jablonec nás přehrával ve středové linii a v osobních soubojích. Jablonec také výborně kombinoval. Dalším naším problémem bylo, že jsme vepředu neudrželi míče. Začátek zápasu jsme nakonec přečkali, dokonce jsme se dostali do vedení, ale bylo cítit, že Jablonec je stále nebezpečný. O poločase jsme se pokusili na to zareagovat, kdy jsme Greššákem chtěli vyztužit střed hřiště a Nešporem oživit ofenzivu. Ale do druhé půle jsme zase vstoupili tak, že jsme málem po 10 minutách inkasovali. To jsme ještě přežili, ale necháme si dát dlouhý balon za obranu, ruka, penalta a gól. Pak už bylo těžké s tím něco dělat. Dneska jsme si nezasloužili ani bod, protože náš výkon nebyl dobrý.

Co říkáte na celý podzim svého mužstva?

Teď je to na obsáhlé hodnocení moc čerstvé. Vyhodnotíme si to v příštích dnech. Byly tam pozitivní i negativní věci. Začátek sezóny byl výborný, stabilizovali jsme se. Obrana hrála dobře, působila pevným dojmem. Všechno nám narušily ztráty bodů, kdy jsme dostali góly ke konci zápasů. V tabulce jsme tam, kde jsme, ale mohli jsme mít více bodů. Kdybychom jeden nebo dva zápasy z těch remízových vyhráli, dívalo by se na to jinak.  

Poločasová střídání byly vyloženě z taktických důvodů nebo nastaly i nějaké zdravotní důvody?

Míče, které nám Kuba Yunis podržel v Teplicích nebo na Baníku, tentokrát nepodržel, proto šel na hřiště Martin Nešpor. Míče se nám vracely a ještě k tomu jsme hořeli ve středu hřiště. Považanec, Ladra i Hübschman hráli velmi dobře. Greššákem jsme chtěli vyztužit střed hřiště, přestože Radim Breite nepodal ani tak špatný výkon.

Po zápase s Českými Budějovicemi jste mužstvo kritizoval za to, že uspokojené. Dají se v návaznosti na to očekávat nějaké změny v kádru?

Máme 22 bodů, nacházíme se na 4. nebo 5. místě, uvidíme, jak dopadnou další zápasy. V létě nám s největší pravděpodobností budou končit tři hráči. Neříkám, že bychom s nimi už neměli počítat, na jaře budeme chtít bojovat o nejvyšší příčky, ale musíme si to všechno v klidu vyhodnotit a pobavit se o tom. Kádr by měl zůstat stejný, na jaře budeme hrát 22 zápasů, čeká nás i pohár. V dnešní době může někdo onemocnět koronavirem nebo se zranit, takže potřebujeme široký kádr. Jestli někoho přivedeme, to teprve uvidíme.

Existuje možnost, že byste stáhl některého z hráčů na hostování v druhé lize?

Na to si brzy sedneme. Musíme brát v potaz, že pauza nebude dlouhá. Už 16. ledna hrajeme první zápas, takže nebude moc času někoho zkoušet.

Sigma by mohla v rámci Tipsport ligy odcestovat na Maltu. Je to už potvrzené?

Stoprocentní to ještě není. Dolaďují se poslední věci, v nejbližší době by mělo být jasno.
A tým - další aktuality:

15. kolo: Liga je zpět. Sigma cestuje do Edenu15. kolo: Liga je zpět. Sigma cestuje do Edenu
| 15.01.2021
Čeká nás těžký začátek, ale budeme se rvát, řekl LátalČeká nás těžký začátek, ale budeme se rvát, řekl Látal
| 14.01.2021
Houska: Stále chci maximálně pomoci týmuHouska: Stále chci maximálně pomoci týmu
| 14.01.2021
Minář: Chceme se pohybovat kolem čtvrtého místaMinář: Chceme se pohybovat kolem čtvrtého místa
| 14.01.2021
Sigma je pro mě nová výzva, říká brankář MacíkSigma je pro mě nová výzva, říká brankář Macík
| 13.01.2021
Matúš Macík novým brankářem SigmyMatúš Macík novým brankářem Sigmy
| 12.01.2021
Jiří Texl odchází na hostování do BrnaJiří Texl odchází na hostování do Brna
| 12.01.2021
Šimon Falta přestupuje do PlzněŠimon Falta přestupuje do Plzně
| 11.01.2021
Látal po turnaji: Na Maltě jsme byli velmi spokojeníLátal po turnaji: Na Maltě jsme byli velmi spokojení
| 09.01.2021
Po penaltovém rozstřelu bere Sigma na Tipsport Malta Cupu 2. místoPo penaltovém rozstřelu bere Sigma na Tipsport Malta Cupu 2. místo
| 09.01.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná