Tipsport.cz

Sigma opět neudržela vedení. S Jabloncem prohrála 1:3

22.12.2020 / A tým

Poslední zápas v tomto kalendářním roce fotbalistům SK Sigma Olomouc výsledkově nevyšel. S Jabloncem prohráli 1:3, ačkoliv v utkání opět vedli. Na branku Mojmíra Chytila dokázali hosté zareagovat dvěma trefami Doležala a penaltou, kterou proměnil Ladra.

Radoslav Látal neudělal v základní sestavě proti Jablonci žádnou změnu. Hrála totožná jedenáctka, která v pátek hrála s Ostravou 1:1. Jediná změna byla na lavičce. Náhradním brankářem byl teprve šestnáctiletý talent Tadeáš Stoppen

Zápas hned v úvodu nabídl velkou šanci Jablonce. Michal Vepřek nechtěně namazal ke střele Pilařovi. Bývalý hráč Sigmy se příliš nerozpakoval a jeho tvrdá rána mířila do pravé tyče Mandousovy brány.

Sigma zahrozila výrazněji ve 22. minutě. Jakub Yunis sklepl míč pro Pabla Gonzáleze, který se po zpracování dostal ke střele. Ta bohužel pro Hanáky těsně minula pravou tyč jablonecké brány. Španělský záložník byl při chuti a o minutu později střelou ze střední vzdálenosti prověřil Hanušovu pozornost.

O minutu později se skóre na Andrově stadionu poprvé změnilo. Odražený míč sebral Michal Vepřek, který kvalitním centrem dokázal najít nabíhajícího Mojmíra Chytila. Ten se zbavil bránícího Zeleného a hlavičkou překonal jabloneckého Hanuše.

Ovšem ani tentokrát Hanákům jednobrankové vedení nestačilo. Ve 36. minutě odcentroval z levé strany Krob přesně na hlavu Martina Doležala a olomoucký odchovanec srovnal na 1:1. Už o minutu později ale mohla vedení na stranu Sigmy vrátit dvojice Vepřek – Chytil. Mojmír tentokrát po centru z levé strany vystřelil, ale kvůli slabší razanci neměl Hanuš s jeho pokusem příliš potíže.

O další minutu později byl ve velké šanci Pablo González, kterého našel nadýchaným centrem Radim Breite. González ale hlavičku nezvládl a mířil vysoko nad.

Po změně stran začali hosté velice aktivně a již ve 46. minutě se ve velké šanci ocitnul Václav Pilař. Jeho střelu musel Aleš Mandous vytěsnit mimo tři tyče. O pár vteřin později Krob odcentroval na Doležala, který hlavou orazítkoval břevno.

V 51. minutě mohl vedení na stranu Sigmy převrátit Šimon Falta, který si seběhl pro přihrávku od Gonzáleze. Jeho střela ale minula levou tyč jen o pár centimetrů. Na druhé straně musel Aleš Mandous likvidovat v 60. minutě střelu Kroba.

Rozhodující moment utkání přišel v 65. minutě, kdy Martin Sladký zahrál v pokutovém území po centru Zeleného rukou. Rozhodčí Hocek ukázal na penaltu, kterou si následně ověřil i u videa. Nabídnutou šanci využil Ladra a otočil vývoj zápasu ve prospěch Jablonce.

Inkasovaná branka Hanáky vyvedla z míry a po několik dalších minut se nemohli dostat zpět do tempa. A v 83. minutě bylo ještě hůře. Před Greššáka dokázal odcentrovat Tomáš Ladra, který našel Doležala. Ten z blízkosti nedal Mandousovi šanci. Sigma už se v samotném závěru nezmohla ani na korekci nepříznivého stavu.

V posledním letošním utkání tak Sigma Olomouc podlehla Jablonci 1:3. Další zápas čeká Hanáky až v půli ledna, kdy se představí v pražském Edenu proti Slavii. Předběžný termín je prozatím 16. ledna.

Hodnocení trenéra Látala: „Podali jsme jeden z nejhorších výkonů v této sezóně. Do utkání jsme vstoupili špatně, Jablonec nás přehrával ve středové linii a v osobních soubojích. Jablonec také výborně kombinoval. Dalším naším problém bylo, že jsme vepředu neudrželi míče. Začátek zápasu jsme nakonec přečkali, dokonce jsme se dostali do vedení, ale bylo cítit, že Jablonec je stále nebezpečný. O poločase jsme se pokusili na to zareagovat, kdy jsme Greššákem chtěli vyztužit střed hřiště a Nešporem oživit ofenzivu. Ale do druhé půle jsme zase vstoupili tak, že jsme málem po 10 minutách inkasovali. To jsme ještě přežili, ale pak si necháme dát dlouhý balon za obranu, ruka, penalta a gól. Pak už bylo těžké s tím něco dělat.“

Hodnocení trenéra Rady: „Po dnešním zápase jsem spokojený. Myslím si, že jsme byli lepším týmem. Od začátku jsme byli aktivní, měli jsme tam hned ze začátku jedu velkou šanci, kterou jsme bohužel neproměnili. Měli jsme i herní převahu, hodně jsme napadali. Když jsem viděl Olomouc v Ostravě, tak jsem měl hodně respekt. Olomouc hrála velice kvalitně, měla tam vyhrát. Ale my jsme dnes sem jeli s tím, že chceme sezónu zakončit co nejlepším výkonem, což se nám podařilo. V utkání s Libercem a tady tento výkon byly kvalitativně nejlepší.

V prvním poločase jsme dostali trochu smolný gól, který byl tečovaný, kdy to hráč na přední tyči trefil hlavou. Ale i po této brance jsme hráli aktivně a byli jsme odměněni vyrovnávací brankou Martina Doležala po dobrém centru od Kroba. Hráče jsem pak ve druhém poločase upozorňoval, že je před námi posledních 45 minut tohoto roku a že bychom to měli zvládnout.

Vstup do druhé půle byl znovu aktivní, dali jsme břevno a mohli jsme i vést. Domácí nakopávali většinu balónů, které naši stopeři a krajní beci dobře odvraceli. Tyto odvrácené balony jsme pak získávali a dostávali jsme se do útoků. Domácí se také tlačili dopředu, ale někdy jsme ty brejkové situace nevyhodnotili dobře. Do vedení jsme se poté dostali gólem z penalty a pak už jsme byli klidnější. V závěru pak přišel dobrý centr Lady a Doležal se trefil hlavou. Dostali jsme se do vedení 3:1 a hru jsme prakticky kontrolovali. Vycházela nám také střídání. Dnes musím všem hráčům poděkovat, odehráli jsme opravdu kvalitní utkání.“

SK Sigma Olomouc – FK Jablonec  1:3 (1:1)

Branky: 24. Chytil – 36. a 83. Doležal, 67. Ladra (pen.)

Rozhodčí: Petr Hocek – Zdeněk Dobrovolný, Jan Dohnálek.

ŽK: Hubník – Krob, Hübschman, Martinec.

Sigma Olomouc: Mandous – Sladký (78. Látal), R. Hubník, Poulolo, Vepřek – P. González (84. Zahradníček), Breite (46. Greššák), Houska, Chytil, Falta (78. Hála) – Yunis (46. Nešpor).

Jablonec: Hanuš – Libor Holík, Martinec, Zelený, Krob – Hübschman – Pleštil (68. Jovović), Považanec (90+2. R. Hrubý), Ladra, Pilař (76. Podaný) – Doležal.

Greššák podstoupil operaci kýly, Yunis utrpěl zranění koleneGreššák podstoupil operaci kýly, Yunis utrpěl zranění kolene
| 16.04.2021
Nové vydání Sigmáka je tady! Nové vydání Sigmáka je tady!
27. kolo: Sigma vyzve v sobotu Teplice27. kolo: Sigma vyzve v sobotu Teplice
| 15.04.2021
Jakub Yunis otevřeně o spolupráci s mentálním koučem nebo studiu arabštinyJakub Yunis otevřeně o spolupráci s mentálním koučem nebo studiu arabštiny
| 14.04.2021
MOL Cup: V případném semifinále narazí Sigma na Spartu PrahaMOL Cup: V případném semifinále narazí Sigma na Spartu Praha
Houska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóněHouska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóně
| 12.04.2021
Houska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rádHouska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rád
| 10.04.2021
Sigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil HouskaSigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil Houska
26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami
| 09.04.2021
Gól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČRGól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČR