Tipsport.cz

Aktuality

Jemelka: Bez fanoušků to není ono. Alespoň nebude nikdo ve výhodě

Jemelka: Bez fanoušků to není ono. Alespoň nebude nikdo ve výhodě

23.05.2020 / A tým

Čtyřiadvacetiletý obránce Sigmy Václav Jemelka se společně se svým týmem připravuje na restart ligy, který Hanáky čeká již toto úterý 26. května. V prvním zápase po nucené přestávce způsobené pandemií koronaviru a následnými opatřeními, se sigmáci utkají s celkem z Uherského Hradiště. Jaký nás čeká soupeř? Je A-tým Sigmy připraven? A jaké to bude hrát před prázdným hledištěm?

Vašku, pocházíš z Uničova, který byl zpočátku vyhlášení nouzového stavu v karanténě. Jak jsi tuto situaci prožíval?

Měl jsem zprávy, že nikdo z mé rodiny není nakažený a že všichni zůstávají doma. Jediné co, tak jsem je nemohl navštívit. Ale myslím si, že situaci všichni zvládli na jedničku a že nikdo z Uničova s tím neměl extra velký problém. Já jsem byl „zavřený“ tady v Olomouci a bral jsem to pozitivně.

S tvými spoluhráči a zaměstnanci klubu jste neváhali a mimo jiné jste pomohli například Odbornému léčebnému ústavu Paseka. Cítil jsi to jako povinnost pomoct svému rodnému kraji?

Cítil jsem, že když tam odsud pocházím, je lepší nějak pomoct než sedět na zadku. Ať už rouškami nebo dezinfekcemi, které jsme mohli nakoupit. S pár lidmi ze Sigmy jsme se dali dohromady a podpořili jsme dobrou věc. Třeba se nám to nějak vrátí (usmívá se).

Pojďme nyní k fotbalu. Jak se cítíš po vynucené dvou měsíční pauze?

Já osobně se cítím dobře. A myslím si, že i tým je připravený a naladěný na zápasy. Každý se s danou situací musí poprat, nikdo z nás ji nezažil a možná už dlouho nezažije. Musíme se s tím poprat tak, abychom byli co nejlépe připraveni na nadcházející zápasy. Doufám ale, že se liga dohraje. Zatím ještě probíhají testy a jsou i nějací nakažení hráči. Takže zatím je to všechno takové „o hlavě“.

Během přípravy před restartem ligy jsme odehráli tři přátelská utkání, jedno v Prostějově a dvojzápas doma s Brnem. Jak zápasy hodnotíš?

Ty zápasy pro nás nebyly úplně optimální. V tom prvním jsme dostali, jak se říká, facku, ale ty dva další už byly mnohem lepší. Nejdůležitější byla rotace v kádru, kdy jsme se my stopeři i ostatní v týmu prostřídali, abychom byli všichni na ten těžký program, který nás čeká, připravení.

Zmínil jsi náročný program, který nás čeká. Hrát se budou dvě utkání v jednom týdnu. Je tým na tuto zátěž připraven?

Určitě to bude náročné, ale určitě je lepší hrát než trénovat. Zatím nemáme žádného zraněného hráče, až na dlouhodobě zraněného Martina Nešpora. Takže tým je podle mě připravený a dostatečně široký na to, abychom si s tím náročným herním režimem poradili.

Z důvodu stále platných opatření zatím budou utkání probíhat před prázdnými tribunami. Jaké to bude hrát bez přítomnosti fanoušků?

Tohle mě mrzí hodně, protože bez fanoušků to není ono. Když se teď koukám třeba na Bundesligu, tak je to smutné. Musíme se s tím srovnat. Žádný tým teď nebude úplně ve výhodě.

V prvním zápase ligy nás v úterý čeká 1. FC Slovácko. Jaký je to soupeř?

Slovácko je velice nepříjemný soupeř. Mají silná křídla Navrátila s Petrželou. Vybavuji si, že Petržela posledně unikl zrovna mě středem hřiště a byl z toho gól. Je to hodně bojovné mužstvo, hrají jednoduše nahoru za obránce, právě na ta křídla, takže na ta si musíme dávat pozor.
A tým - další aktuality:

Jakub Yunis podstoupil operaci poraněného koleneJakub Yunis podstoupil operaci poraněného kolene
| 11.05.2021
Jean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresuJean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresu
| 10.05.2021
Video: Aleš Mandous po utkání se SlaviíVideo: Aleš Mandous po utkání se Slavií
| 09.05.2021
Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?
| 09.05.2021
Sigma opět nestačila na Slavii. Tentokrát prohrála 0:1Sigma opět nestačila na Slavii. Tentokrát prohrála 0:1
| 09.05.2021
Tváří nového Sigmáka je Pablo González!Tváří nového Sigmáka je Pablo González!
| 07.05.2021
31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii
| 07.05.2021
Informace pro permanentkáře k utkání se SlaviíInformace pro permanentkáře k utkání se Slavií
| 03.05.2021
Sigma se po sezóně rozloučí s trenéry Látalem a NečkemSigma se po sezóně rozloučí s trenéry Látalem a Nečkem
| 03.05.2021
Video: Michal Vepřek po zápase v JablonciVideo: Michal Vepřek po zápase v Jablonci
| 02.05.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná