Tipsport.cz

Aktuality

Spolek má nového předsedu. Jakub Beneš střídá Jaromíra Gajdu

Spolek má nového předsedu. Jakub Beneš střídá Jaromíra Gajdu

23.06.2020 / Ostatní

Jakub Beneš střídá na předsednickém postu SK OLOMOUC SIGMA MŽ, z.s. dlouholetého funkcionáře Jaromíra Gajdu. „Na únorové členské schůzi jsem veřejně oznámil, že na nadcházející valné hromadě odstoupím z pozice předsedy spolku. Svůj slib jsem splnil. Jsem přesvědčený o tom, že můj nástupce je na novou výzvu dobře připraven,“ řekl odstupující předseda Jaromír Gajda.

Jaromír Gajda působí jako funkcionář v olomouckém klubu téměř 45 let. Předsedou oddílu se stal už v roce 1981. Před rokem a půl zanechal řízení akciové společnosti, kterým byl v té době také pověřen, aby se plně soustředil na vedení spolku. „Došel jsem k závěru, že záběr těchto dvou funkcí byl pro mě příliš široký, a proto jsem se začal soustředit pouze na práci pro spolek. Ta spočívala především v zajišťování investic do infrastruktury, jako byla například výstavba umělé trávy v tréninkovém centru v Řepčíně,“ vysvětlil. „Už v tu dobu mě doplňovali v řízení spolku mí místopředsedové Jakub Beneš a Milan Zapletal. Jakub Beneš se staral o mládež a Milan Zapletal o technicko-provozní oblast,“ dodal.

Na únorové členské schůzi dlouholetý předseda oznámil, že při nadcházející valné hromadě spolku odstoupí ze své pozice. Jako svého nástupce navrhl výboru Jakuba Beneše. Ten byl poté na včerejší výborové schůzi zvolen novým předsedou výboru. „K tomuto rozhodnutí mě vedlo poznání, že Jakub má veškeré předpoklady a schopnosti, aby tuto funkci vykonával lépe než já. Má nové myšlenky, dokáže kolem sebe vytvořit pozitivní prostředí, je správné, aby dostal prostor realizovat své představy,“ řekl na adresu svého nástupce Jaromír Gajda.

„Hlavním předpokladem pro výkon funkce předsedy spolku je zkušenost s prací s mládeží a tu Jakub má. Klub musí do dalších let vést lidi, kteří jsou perspektivní a kteří mají jasnou vizi,“ věří Gajda. „Tím, že Jakub přivedl Davida Rozehnala do výboru spolku, ukázal, že funkcionářskými schopnostmi disponuje,“ doplnil Gajda, který i nadále zůstává členem výboru spolku a místopředsedou dozorčí rady akciové společnosti.

V návaznosti na volbu nového předsedy doznaly personálních změn i posty místopředsedů. Prvním místopředsedou spolku se stal Milan Zapletal, dalšími místopředsedy jsou David Rozehnal a Jiří Ficner.

Odstupující předseda se také ohlédl za budováním areálu Androva stadionu, který je považován za jeden z nejhezčích v České republice. „Měli jsme štěstí, že jsme vychovali hráče jako Hapal nebo Látal a k tomu měli vynikajícího trenéra Brücknera. Hráli jsme velké zápasy v evropských pohárech a během nich jsme pochopili, že bez budování zázemí se neposuneme jako klub dál. Vydělané peníze z těchto zápasů a následných prodejů hráčů do zahraničí jsme investovali do rozvoje zázemí,“ zavzpomínal na období, které lze považovat za počátek postupné revitalizace Androva stadionu. „Tato politika budování technického zázemí pokračuje dnes na stadionu pro mládež v Řepčíně,“ dodal.OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná