Aktuality

Minář: Kluci chtěli hrát a na výkonu to bylo vidět

Minář: Kluci chtěli hrát a na výkonu to bylo vidět

23.08.2020 / A tým

V nezvyklé roli se představil sportovní manažer Ladislav Minář. Ten se v prvním ligovém utkání Sigmy v nové sezóně posadil na trenérskou lavičku namísto koučů Látala a Nečka, kteří se ze zdravotních důvodů nemohli zápasu zúčastnit.

Užil jste si svou roli v utkání s Libercem?

Užil jsem si to velmi dobře. Většinou během utkání stojím v tunelu, protože nemám tu trpělivost a mám strašnou nervozitu, když sedím na tribuně. Venku trpím šíleně, doma si mohu pomoct alespoň tím, že stojím v tunelu. Tím, že jsem byl dnes v té „výběhové zóně“ a mohl jsem se vykřičet a gestikulovat rukama, tak to pro mě bylo daleko lepší.

Kdy se rozhodlo, že půjdete na lavičku?

Ve čtvrtek večer jsme se dozvěděli, že stav je takový. A když jsme potom přemýšleli, tak v téhle fázi to bylo jasné řešení.

Kdy jste naposledy seděl na lavičce jako trenér?

Bylo to, když jsme sestupovali a hráli jsme v Liberci 1:1. Už to bude více jak šest let, je to dlouhá doba. A tak jak to pro Radka Látala bylo nepříjemné, když celý týden mužstvo připravoval a těsně před zápasem z toho vypadl, tak i pro mě to bylo nepříjemné. S trenérem se spolu samozřejmě bavíme o tom, jak hráči vypadají, ale nejsem účasten tréninkových procesů. Sem tam na trénink nakouknu, ale to, co trenéři chystají, a jakým způsobem se chtějí prezentovat, u toho už nejsem. Telefonátů s trenérem bylo samozřejmě několik a hodně jsem spoléhal i na kondičního trenéra Vojtu Smoláka. Trenér mi řekl, co by na Liberec mohlo platit, ale musel jsem se znovu podívat na sestřih utkání Liberce s Rapidem, musel jsem si to oživit. Realizační tým to měl proti Liberci velmi dobře připravené a našim hráčům se docela dařilo plnit věci, které měli nachystané.

Trenéři teď budou několik dní mimo, a to včetně utkání na Spartě. Budete na trénincích přítomný každý den?

Trenéři mají tréninkový plán na příští týden nachystaný a já se ho budu držet. Až se do toho zakousnu, tak třeba nějaké malé věci změním, ale z 90% budu dodržovat to, co mají trenéři připravené.

Budete mít při trenérské činnosti čas i na ředitelské povinnosti?

V Boleslavi jsem tohle dělal skoro dva roky. Když skončil Míra Koubek, tak jsem za něj naskočil, protože mi po 7. kole řekli, ať dokončím podzim. Pak jsem to takhle měl skoro dvě další sezóny. Tohle už já znám.

Byli jste s trenérem Látalem v průběhu zápasu v kontaktu?

V kontaktu jsme byli, protože mě jednou až dvakrát během poločasu zajímalo, jak zápas vypadá v televizi. Mluvili jsme spolu ale spíše v poločase. Během utkání jsme měli jednu vsuvku, kdy trenér viděl střídání, ale my už jsme ho měli připravené a trefili jsme se do něj bez ohledu na to, než jsme od něj dostali signál, jak to vidí on.

Nezatrnulo vám při zákroku Martina Nešpora na Hromadu?

My jsme se na ten zákrok už dívali i v záznamu, sledovali to s námi i zodpovědné osoby. Oni i my jsme přesvědčeni, že žlutá karta byla správná. Ano, zatrnulo mi a hned první věc, co jsem v kabině řekl, bylo Nešpimu, že má žlutou kartu a když uvidí, že mu v souboji bude chybět krok, tak do toho nemůže jít, protože by to hodně „smrdělo“ a dohrávali bychom v deseti.

Proč jste po zápase nešel na děkovačku s diváky?

Já na děkovačky nikdy nechodil. Tohle je věc trenéra, který je u mančaftu. Já jako zaskakující trenér bych na děkovačku jít neměl. Fanouškům ale tímto děkuji, protože dnes dobře fandili a pomohli nám. A myslím si, že to bylo i proto, že viděli, že kluci dnes chtěli a snažili se být nebezpeční.

Jak hodnotíte pravou stranu v podání dua Hála – Zahradníček?

Tahle spolupráce se mi hodně líbila. Hodně jsme se dopředu dostávali právě přes pravou stranu a byla to i jedna z věcí, kterou jsme s trenérem konzultovali. Chtěli jsme toho využít ještě víc, protože rozehrávky na levé straně nám trvaly o něco déle.

Jak se vám líbil Ondřej Zmrzlý na beku?

První věc, která mi bleskla hlavou, byla Pešek z jedné strany, Mosquera z druhé. Ondra to běžecky je schopen zvládnout, ale Pešek je opravdu hodně nebezpečný. Ale trenéři si sestavu takhle nachystali a já jsem to respektoval, protože oni byli celou přípravu s mužstvem. Já dostal zadání, se kterým jsem měl zápas odkoučovat a držet se věcí, které si do utkání nachystali. S trenérem se nicméně o Ondrovi bavíme, jestli by mu třeba neseděl spíše levý bek nebo levý stoper.

A první ligové utkání Romana Hubníka v dresu Sigmy?

Myslím si, že podal excelentní výkon. A pokud bude zdravý, tak je to neskutečný přínos. Dnes byl suverénní. Slabší chvilku měl u toho penaltového zákroku. Kdyby Liberec penaltu proměnil, tak se utkání mohlo otočit. Stálo u nás ale štěstí a hlavně také Mandy, který penaltu skvěle chytil.
A tým - další aktuality:

Václav Jílek o sezoně, odchodu Chytila i návratu RůskaVáclav Jílek o sezoně, odchodu Chytila i návratu Růska
| 08.06.2023
Přípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódiumPřípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódium
| 06.06.2023
Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák
| 05.06.2023
Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?
| 03.06.2023
Mojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentaceMojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentace
| 02.06.2023
David Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředíDavid Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředí
| 01.06.2023
Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června! Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června!
| 01.06.2023
SK Sigma hledá maséra pro A-mužstvoSK Sigma hledá maséra pro A-mužstvo
| 31.05.2023
Ligové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec ChytilLigové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec Chytil
| 30.05.2023
Na otázky fanoušků odpovídalo vedení Sigmy, trenéři i hráčiNa otázky fanoušků odpovídalo vedení Sigmy, trenéři i hráči
| 30.05.2023

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná