Tipsport.cz

Aktuality

Hanáky čeká další moravské derby. Sigma jede v sobotu do Zlína

Hanáky čeká další moravské derby. Sigma jede v sobotu do Zlína

24.09.2020 / A tým

Fotbalisty SK Sigmy Olomouc čeká v rámci 5. kola po týdnu opět výjezd na jih Moravy, tentokrát do Zlína. Moravské derby proti místnímu Fastavu sehrají v sobotu 26. září od 16:30.

Sigma chce ve Zlíně navázat na výhru v Brně

Hanáci už jedno moravské derby v této sezóně zvládli. V neděli porazili Zbrojovku Brno na jejím hřišti 4:2, a po 4. kole se drží v kontaktu s čelem tabulky. Takový start do sezóny předvedli naposledy hráči Sigmy Olomouc v sezóně 2017/18. Kdy také zvítězili ve třech ze čtyř úvodních zápasů.

„Získali jsme 3 body, ale hra určitě nebyla dle našich představ. Nepodali jsme dobrý výkon, ale cením si toho, že jsme vybojovali 3 body, ačkoliv jsme v utkání dvakrát prohrávali. S takovým výkonem bychom však ve Zlíně neuspěli,“ zhodnotil nedělní zápas proti Zbrojovce trenér Radoslav Látal, který zároveň nevyloučil změny v sestavě.

„Děláme přípravu na Zlín. Uvažujeme i o hře na tři stopery. Šanci od začátku může dostat třeba Poulolo. Je možné, že v sestavě i rozestavení změny budou,“ naznačil Látal.

Ve Zlíně trenér Látal nebude moci počítat s kvartetem zdravotně indisponovaných: Jakub Yunis, Vít Beneš, Milan Kerbr, Kryštof Daněk a Jan Štěrba.

Ve vzájemných utkáních proti Zlínu se Sigmě poměrně daří: 15 výher – 9 remíz – 6 porážek. Vcelku příznivá je i bilance na půdě Ševců: 5 výher Sigmy – 5 remíz – 5 výher Zlína. V posledních dvou ligových utkáních na hřišti valašského celku však Hanáci dvakrát prohráli nejtěsnějším možným rozdílem.

Základní sestava Sigmy v posledním ligovém utkání: Mandous – Hála, Hubník, Jemelka, Zmrzlý – Greššák – Zahradníček, Breite, Houska, González – Nešpor.

Zlín – solidní start do sezóny a smolná prohra na Spartě

Fotbalisté Fastavu Zlín by se v letošním ročníku rádi vyhnuli záchranářským starostem. Jednou z největších změn, kterou během léta prodělali, byl návrat zkušeného kouče Bohumila Páníka na lavičku.

„Zlín je těžký soupeř. Podal dobrý výkon i na Spartě. Jestli se nezlepšíme, tak ve Zlíně neuspějeme. Musíme se zlepšit ve všech řadách, ve všech směrech. Poté můžeme teprve uvažovat o bodech.“

Po 4. kole mají Ševci na svém kontě 6 bodů. Na svém stadionu dokázali zdolat 3:1 Brno a prohráli 1:2 se Slováckem. Z venkovních utkání si přivezli 3 body za výhru 3:1 v Mladé Boleslavi, v posledním kole prohráli na Spartě 1:3.

„Do sezóny vstoupili dobře. Hráli dobře i na Spartě, kde měli trochu smůly. Čekám těžký zápas. Mají vepředu vysoké hráče, zejména Poznara, který sklepává míče. Musíme se na to dobře připravit,“ hodnotí soupeře Václav Jemelka.

Základní sestava Zlína v posledním ligovém utkání: Dostál – Simerský, Buchta, Procházka – Fantiš, Conde, Dramé, Jiráček, Čanturišvili – Poznar, Jawo.

Rozhodčí

Zápas bude řídit rozhodčí Jana Adámková. Jejími asistenty budou Petr Caletka a Milan Flimmel. Na utkání bude přítomen i videorozhodčí Ondřej Berka a jeho asistent Ivo Nádvorník.

Zápas na zlínské Letné začne v sobotu 26. září od 16:30. Z důvodu nových vládních opatření vůči šíření koronaviru bude kapacita stadionu snížena na 2000 diváků. Na základě dohody klubů bude umožněn vstup nejvýše 50 olomouckým fanouškům do sektoru hostů. Distribuce vstupenek proběhne prostřednictvím
Ultras Sigma. Zájemci o vstupenky můžou kontaktovat jejich facebookový profil zprávou. Utkání můžete sledovat v online komentáři na webu sigmafotbal.cz, či v přímém přenosu na stanici O2 TV stream. Sledujte také zpravodajství na klubových sociálních sítích.

Historická vzájemná bilance


historicka-bilance-facebook-6.png

A tým - další aktuality:

3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu
| 18.01.2021
Na Slavii musíte hrát na 120%, řekl LátalNa Slavii musíte hrát na 120%, řekl Látal
| 16.01.2021
Breite: Hru jsme měli po vedoucím gólu rozkouskovatBreite: Hru jsme měli po vedoucím gólu rozkouskovat
| 16.01.2021
Sigma jede z Edenu s prázdnou. Se Slavií prohrála 1:3Sigma jede z Edenu s prázdnou. Se Slavií prohrála 1:3
| 16.01.2021
15. kolo: Liga je zpět. Sigma cestuje do Edenu15. kolo: Liga je zpět. Sigma cestuje do Edenu
| 15.01.2021
Čeká nás těžký začátek, ale budeme se rvát, řekl LátalČeká nás těžký začátek, ale budeme se rvát, řekl Látal
| 14.01.2021
Houska: Stále chci maximálně pomoci týmuHouska: Stále chci maximálně pomoci týmu
| 14.01.2021
Minář: Chceme se pohybovat kolem čtvrtého místaMinář: Chceme se pohybovat kolem čtvrtého místa
| 14.01.2021
Sigma je pro mě nová výzva, říká brankář MacíkSigma je pro mě nová výzva, říká brankář Macík
| 13.01.2021
Matúš Macík novým brankářem SigmyMatúš Macík novým brankářem Sigmy
| 12.01.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná