Aktuality

Zapoj se do Modrobílého kvízu a vyhraj mobilní telefon!

Zapoj se do Modrobílého kvízu a vyhraj mobilní telefon!

25.03.2020 / Ostatní

Díky opatřením Vlády ČR vůči šíření koronaviru musíme trávit co nejvíce času ve svých domovech, a tak se pojďme společně zabavit! Zavzpomínejme na okamžiky, kdy nám Sigma vyčarovala úsměv na tváři a umožnila nám prožít okamžiky radosti. Co vás napadá? Ano, byly to nezapomenutelné chvíle v evropských pohárech. Nejen, že zavzpomínáme, dokonce si u toho i zasoutěžíme! Připravili jsme totiž pro vás Modrobílý kvíz na téma Sigma v evropských pohárech.

Jak bude celá soutěž probíhat?

Po dobu jednoho týdne (od 26. 3. do 1. 4.) vám položíme každý den jednu otázku, celkově jich tedy bude sedm. Otázky se dozvíte vždy v tomto článku u číslic 1 až 7 v dolní části článku. Otázky budeme také zveřejňovat v rychlé zprávě na domovské stránce našeho webu, a také na klubových profilech na sociálních sítích Facebook, Twitter a Instagram.

Na sociálních sítích prosím nepište své odpovědi do komentářů pod příspěvky, zasílejte je na e-mailovou adresu redakce@sigmafotbal.cz. Do předmětu emailu vždy uveďte „Modrobílý kvíz 1, 2, 3..." podle čísla kola, které bude v daném dnu probíhat. To samé platí i pro čtenáře webu.

Vyhrává pouze ten, kdo odpoví správně na všech sedm otázek. V případě, že bude více potenciálních výherců, kteří odpověděli na všechny otázky správně, o výherci rozhodne los. Losování provede vybraný hráč našeho A-týmu.

Jakou odměnu získá vítěz?

Mobilní telefon Honor 7A darovaný společností BPS Mobil.

Jdete do toho s námi? Dokráčíte na pomyslný vrchol Modrobílého kvízu? Začínáme ve čtvrtek 26. března!

Otázky Modrobílého kvízu

 1.  26. března | Ze které země pochází nejvíce soupeřů Sigmy v evropských pohárech? Uveď zemi i všechny kluby. Správná odpověď: Španělsko – Real Madrid, Mallorca, Zaragoza, Celta Vigo, Sevilla
 2.  27. března | Uveď jméno prvního pohárového střelce Sigmy Olomouc i soupeře, proti němuž skóroval. Správná odpověď: Miroslav Mlejnek proti IFK Göteborg.
 3.  28. března | Proti kterému soupeři hrála Sigma Olomouc v pohárech hned dvakrát? Uveď soupeře, soutěž i výsledky, kterými zápasy skončily. Správná odpověď: Hamburger SV. V Poháru UEFA 1991/92. Zápasy skončily výhrami Sigmy 2:1 a 4:1. V Intertoto Cupu 2005 dvakrát vyhrál německý tým (1:0 a 3:0).
 4.  29. března | Nejvyšší výhry v Poháru UEFA dosáhla Sigma Olomouc nad Fenerbahce Istanbul 7:1. Do střelecké listiny se zapsalo hned 6 hráčů. Který z nich dal v utkání dva góly? Správná odpověď: Roman Hanus.
 5.  30. března | Naposledy se hráči Sigmy Olomouc ze vstřelené branky radovali v utkání Evropské ligy proti Kajratu Almaty. Kdo byl autorem branky? Popiš situaci, z níž skóroval. Správná odpověď: David Houska z přímého kopu.
 6.  31. března | Který hráč se proti Sigmě Olomouc trefil v evropských pohárech za dva různé kluby? Uveď jméno hráče i oba kluby. Správná odpověď: Fabrizio Ravanelli. Poprvé ve 3. kole Poháru UEFA 1992/93 za Juventus Turín při výhře italského celku 5:0. Podruhé v 1. kole Poháru UEFA 1998/99 za Olympique Marseille při remíze 2:2 na Andrově stadionu.
 7.     1. dubna | V roce 2005 Sigma vyřadila Borussii Dortmund ve 3. kole Intertoto Cupu. Stalo se tak po výsledcích 1:1 v Dortmundu a 0:0 v Olomouci. Který hráč byl autorem oné postupové branky Sigmy? Správná odpověď: Jan Koller z Dortmundu si dal vlastní gól.

Od prvního dne se do Modrobílého kvízu zapojilo bezmála 120 fanoušků. Na všech 7 soutěžních otázek odpovědělo hned 48 soutěžících, kteří budou zítra v osudí losování o mobilní telefon!

Seznam účastníku zítřejšího losování o mobilní telefon:

 1. Lašáková Veronika
 2. Temlík Lukáš
 3. Stavinoha Michal
 4. Prchla Josef
 5. Mrázek Jiří
 6. Michalík Petr 
 7. Vejrazka Petr
 8. Sáňka David
 9. Synek Filip
 10. Folovský Jiří
 11. Kopečný Lukáš 
 12. Horváth Pavel
 13. Janáček Lukáš
 14. Novák Aleš
 15. Běhalík Jaroslav
 16. Hoffmann Miroslav
 17. Kopřiva Filip
 18. Kopřiva Jaromír
 19. Synková Květoslava
 20. Sisma Radek
 21. Táborský Zdeněk
 22. Opluštil František
 23. Táborský Jan
 24. Skácel Vladimír
 25. Krumpolec Matěj 
 26. Bažant Vlastimil
 27. Moťka Pavel
 28. Bezděk Petr
 29. Gorcová Jitka
 30. Bezděková Michaela
 31. kaku13@centrum.cz
 32. Sobek Tomáš
 33. Gorec Jiří
 34. Pazdera Přemysl
 35. Moťková Jarmila
 36. Ševčíková Vlasta
 37. Moravec Petr
 38. Gonsorčiková Věra
 39. Moťka Jan
 40. Gorcová Dana
 41. Král Michal
 42. Vičar Radovan
 43. Pořízek Tomáš 
 44. Barbořík Aleš
 45. Hrešková Liběna
 46. Táborský Marek
 47. Charvát Petr 
 48. Fischer Libor

kvi-z-schody.jpg
kvi-z-ota-zka.png
kvi-z-ota-zka-1.png
kvi-z-ota-zka-2.png
kvi-z-ota-zka-3.png
kvi-z-ota-zka-4.png
kvi-z-ota-zka-5.png
kvi-z-ota-zka-7.png

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná