Aktuality

Sigmáci a sigmačky v nominacích reprezentací

Sigmáci a sigmačky v nominacích reprezentací

25.08.2020 / Ostatní

Na Andrův stadion dorazilo pro hráče Sigmy hned 5 pozvánek do mládežnických reprezentačních výběrů. Kryštof Daněk pojede na sraz U20. V nominaci U19 se ocitli Petr Nováček, Filip Slavíček a Jáchym Šíp. Tadeáš Stoppen, Vilém Waclawik a Jakub Coufal jsou ve výběru U18 pod vedením trenéra Davida Holoubka a jeho asistenta Tomáše Janotky. Matěj Mikulenka je v listině náhradníků pro soustředění U17 a dostalo se i na naše dorostenky. Nikola Oršelová a Michaela Pláničková pocestují na soustředění WU16.

Sedmnáctiletý záložník Kryštof Daněk je už několik měsíců pevnou součástí ligového kádru A-týmu, což neuniklo trenérovi reprezentace U20 Jiřímu Žilákovi. Ačkoliv se koná sraz U18, kam by Kryštof svým věkem patřil, tentokrát byl nominovaný na zápas reprezentační dvacítky proti Slovensku. Zápas se odehraje 5. 9. ve Stráních. V listině náhradníků se pak nacházejí brankář Jakub Trefil a záložník Jáchym Šíp.

Ten se zároveň nachází v nominaci reprezentace U19, přestože stejně jako Kryštof Daněk věkově patří do U18. Na tréninkový kemp devatenáctky, který se uskuteční ve dnech 30. 8. až 8. 9., se podívá i záložník Petr Nováček a obránce Filip Slavíček. Součástí soustředění je přátelský zápas proti Polsku, který se odehraje 7. 9. V náhradnících jsou olomoučtí Matěj Vymětalík a Lukáš Galus.

U národního týmu do 18 let nově působí v roli asistenta Tomáš Janotka. Spolu s ním se můžou na soustředění těšit brankář Tadeáš Stoppen a obránci Vilém Waclawik a Jakub Coufal. Soustředění proběhne ve dnech 30. 8. až 4. 9. v Jablonci nad Nisou.

Zástupce naší klubové akademie se objevil i v nominaci U17. Záložník Matěj Mikulenka se nachází mezi náhradníky.

Soustředění reprezentace do 16 se zúčastní sigmačky Nikola Oršelová a Michaela Pláničková. Během soustředění v Písku je čeká 1. 9. přátelské utkání proti ženskému týmu Českých Budějovic.

U20: Kryštof Daněk (náhradníci: Jakub Trefil a Jáchym Šíp)

U19: Petr Nováček, Filip Slavíček, Jáchym Šíp (náhradníci: Matěj Vymětalík a Lukáš Galus)

U18: Tadeáš Stoppen, Vilém Waclawik, Jakub Coufal (trenér Tomáš Janotka)

U17: Matěj Mikulenka (náhradník)

WU16: Nikola Oršelová, Michaela Pláničková


coufal-jakub.jpg
waclawik-vilem.jpg
stoppen-tadeas.jpg
slavicek-filip.jpg
novacek-petr.jpg
sip-jachym.jpg
danek-krystof.jpg

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná