Tipsport.cz

Aktuality

9. kolo: Udrží se Sigma v první trojce? V pátek hraje proti Pardubicím

9. kolo: Udrží se Sigma v první trojce? V pátek hraje proti Pardubicím

26.11.2020 / A tým

Deváté kolo FORTUNA:LIGY odstartuje už v pátek a bude u toho olomoucká Sigma. Ta cestuje do Ďolíčku, kde vyzve Pardubice. Zápas začne v 18:00 a živě ho bude vysílat ČT sport. Průběh utkání můžete také sledovat v online komentáři na klubovém webu a sociálních sítích.

Motivace pro Sigmu? Udržet se v první trojce a vytvořit tlak na Spartu

Sedmnáct bodů po 8 kolech získala Sigma naposledy v sezóně 2017/2018. Tehdy jí tento bodový zisk vynesl dokonce na 2. příčku. V aktuální sezóně je zatím třetí, což muselo po nepovedené minulé sezóně týmu dodat velkou dávku energie. „Určitě je to pro nás povzbuzení. Víme, že některé zápasy nebyly z naší strany ideální, ale mužstvo si po psychické stránce více věří díky vědomí získaných bodů,“ konstatuje trenér Radoslav Látal. „Mít tolik bodů je úžasný pocit. Těší nás to a povzbuzuje. Budeme makat, aby nám to vydrželo co nejdéle,“ potvrzuje jeho slova útočník Pavel Zifčák.

Proti Karviné si Hanáci museli narychlo poradit s absencí kapitána Romana Hubníka. Toho nahradil Florent Poulolo, který nastoupil vedle Víta Beneše. Sigma dokázala udržet i s přispěním Aleše Mandouse čisté konto. „Beneš s Poulolem to zvládli v pořádku. Samozřejmě nějaké chyby tam byly. Hráli jsme proti soupeři, který hrál výborně, ale dokázali jsme udržet nulu vzadu a získat 3 body,“ uvědomuje si Látal. „Je jenom plus, že dokážeme zvládnout zápas bez tak důležitého hráče, jako je Roman Hubník. Tým to ještě více semklo,“ myslí si Zifčák.

V případě, že Sigma v pátek vybojuje 3 body, získá jistotu, že i po 9. kole se udrží v první trojce. Navíc by minimálně do neděle předskočila druhou Spartu, která hraje v Teplicích.

Základní sestava Sigmy v minulém kole:

Mandous - Hála, Beneš, Poulolo, Zmrzlý - González, Houska, Greššák, Breite, Falta - Nešpor.

Pardubice příjemným překvapením FORTUNA:LIGY

FK Pardubice mají zatím na kontě 13 bodů. Na nováčka soutěže solidní počin. Navíc na „domácí půdě“ v Ďolíčku zatím ještě neprohrály.

Sigma nastoupí v nejvyšší české lize proti Pardubicím poprvé v historii. „Očekávám těžký zápas. Pardubice hrály čtyřikrát doma, porazily Liberec, Teplice, Opavu a remizovaly se Slavií. Musíme se dobře připravit. Nebude to vůbec lehký zápas, jak si spousta lidí myslí,“ míní Látal. „Pardubice mají výborně zvládnutou defenzivu. Ukazovaly to v druhé a potom i v první lize až na dva zápasy, kdy inkasovaly více gólů,“ uvedl Zifčák, který v klubu z východních Čech hostoval v minulé sezóně.

Koho vidí jako opory týmu? „Oporami týmu jsou kapitán Honza Jeřábek a útočník Pavel Černý. Dále bych mohl jmenovat Michala Hlavatého, nejlepšího hráče minulého ročníku druhé ligy.“ Střední záložník Jeřábek ovšem v minulém kole proti Mladé Boleslavi nenastoupil a nebyl jediný. Pardubicím chybělo kvůli nemoci nebo zranění dohromady 12 hráčů. I proto zaznamenaly ve městě automobilů třetí prohru v sezóně. Naruší jim vysoká prohra 1:4 nováčkovský elán? „Ze zápasu z Boleslavi se poučí a poctivě se nachystají na další. V domácím prostředí jsou velmi nebezpeční a na minulé utkání rychle zapomenou,“ řekl trenér Látal. „Hodně hráčů jim chybělo. Myslím si, že si to vyříkají a do zápasu půjdou s elánem,“ uvedl Zifčák.

Nejlepším střelcem Pardubic je se 3 brankami Emil Tischler. Hned za ním je se 2 zásahy kmenový hráč Sigmy Michal Surzyn. Ten však kvůli dohodě klubů nebude moci nastoupit, což se bude týkat i dalšího olomouckého hráče v kádru Pardubic Jiřího Slámy.

Základní sestava Pardubic v minulém kole:

Boháč - Prosek, Šejvl, Toml, Surzyn - Čihák - Vít, Šimek, Hlavatý, Sláma - Černý.

Rozhodčí

Jako hlavní rozhodčí byl k zápasu delegován Ondřej Ginzel. Asistenty mu budou dělat Milan Flimmel a Lucie Ratajová. Čtvrtým rozhodčím bude Tomáš Klíma. Během utkání bude přítomen videorozhodčí Jiří Lerch a jeho asistent Jaroslav Poživil.

Aktuální bilance obou týmů


aktualni-bilance-facebook-6.png

A tým - další aktuality:

Látal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmoLátal: Opava chce ligu zachránit, nedá nám nic zadarmo
| 21.01.2021
Sladký před Opavou: Tři body by nám pomohlySladký před Opavou: Tři body by nám pomohly
| 21.01.2021
16. kolo: Sigma se utká s Opavou16. kolo: Sigma se utká s Opavou
| 20.01.2021
3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu
| 18.01.2021
Na Slavii musíte hrát na 120%, řekl LátalNa Slavii musíte hrát na 120%, řekl Látal
| 16.01.2021
Breite: Hru jsme měli po vedoucím gólu rozkouskovatBreite: Hru jsme měli po vedoucím gólu rozkouskovat
| 16.01.2021
Sigma jede z Edenu s prázdnou. Se Slavií prohrála 1:3Sigma jede z Edenu s prázdnou. Se Slavií prohrála 1:3
| 16.01.2021
15. kolo: Liga je zpět. Sigma cestuje do Edenu15. kolo: Liga je zpět. Sigma cestuje do Edenu
| 15.01.2021
Čeká nás těžký začátek, ale budeme se rvát, řekl LátalČeká nás těžký začátek, ale budeme se rvát, řekl Látal
| 14.01.2021
Houska: Stále chci maximálně pomoci týmuHouska: Stále chci maximálně pomoci týmu
| 14.01.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná