Tipsport.cz

Aktuality

Herec Miroslav Krobot propůjčí hlas filmu ke 100 letům Sigmy

Herec Miroslav Krobot propůjčí hlas filmu ke 100 letům Sigmy

27.04.2020 / Ostatní

Miroslav Krobot patří mezi nejuznávanější divadelní herce a režiséry v České republice. Úspěch sklidil i na filmových plátnech, když v roce 2012 ztvárnil hlavní postavu Pepíka Hnátka ve filmu Okresní přebor. V legendárním snímku z fotbalového prostředí pronesl u fanoušků Sigmy dnes již zlidovělou hlášku: „Slavie. Ne! Sigma Olomouc.“ Jak sám v rozhovoru prozradil, nebýt jeho, tato věta by ve filmu nejspíš nezazněla. Rodák ze Šumperku nejen tímto ukázal, komu patří jeho srdce fanouška. „Fanouškem Sigmy jsem od 8 let,“ přiznává.

Svůj hlas nyní oblíbený herec propůjčí filmovému dokumentu o stoleté historii našeho klubu. Dokument pod názvem Z historie po současnost bude i s ohledem na vývoj epidemiologické situace zařazen do programu multikina Premiere Cinemas v Šantovce pravděpodobně od první poloviny září letošního roku.

Do konce měsíce mají fanoušci stále ještě příležitost získat 50 % slevu na promítání sigmáckého dokumentu a zároveň tím přispět na dobrou věc. Stačí, když si v síti Ticketportal zakoupí vstupenku na virtuální zápas Sigma – Real. Výtěžek z prodeje poputuje Fakultní nemocnici Olomouc na nákup ochranných pomůcek pro její zaměstnance. Vstupenka na virtuální zápas bude současně sloužit jako slevový kupón na vstupenku na filmový dokument a k dostání je na tomto odkazu https://www.ticketportal.cz/event/SK-OLOMOUC-SIGMA-MZ-REAL-MADRID.

Co pro vás Sigma Olomouc znamená?

Fanouškem Sigmy jsem od 8 let. Olomouc je blízko od místa, kde jsem bydlel a líbila se mi prostě modrá a bílá. Tehdy se tady hrála ještě druhá liga. Pak se postoupilo a s troškou nadsázky - najednou tady hrál Real Madrid, což byl pro mě splněný sen. (usmívá se) Vždy, když vyjde rozpis zápasů ligy, napíšu si do kalendáře, s kým hrajeme. Je to něco, na co se potom těším.

Považujete „brücknerovskou“ éru za dosavadní vrchol klubové historie?

Zatím ano, ale myslím, že jednou to bude ještě lepší.

Jezdíte se dívat na zápasy pravidelně?

Na Sigmu chodím v Praze, když hraje proti pražským mužstvům. Samozřejmě jsem byl mnohokrát i tady na Andrově stadionu. Měl bych teď pobývat více doma, takže bych rád chodil pravidelně.

Jak vůbec vznikla vaše slavná věta ve filmu Okresní přebor: „Slavie. Ne! Sigma Olomouc.“ Byl to váš nápad?

Ano, byl. Pan režisér Prošenovský byl slávista a původně tam chtěl šoupnout červenou hvězdičku. Nakonec přinesli obrázek s černou hvězdou. Řekl jsem režisérovi: Víš, kdo má černou hvězdu? Ne? Tak já ti to řeknu.“ Potom jsem to řekl při natáčení a prošlo to. Tahle věta už ve filmu zůstala a za to jsem rád.

Jak se vám líbila práce na chystaném filmovém dokumentu o 100 letech Sigmy?

Byla to pro mě taková sentimentální vzpomínka. Také jsem si ověřil, co si ještě všechno pamatuji. (usmívá se) Ne, že bych si pamatoval začátky SK Hejčín, ale druhou polovinu filmu si pamatuji naživo. Na dokumentu se mi líbí, že je „srdcařský“. Sice obsahuje historická fakta a data, ale zároveň v něm cítím hezký fanouškovský přístup.

Jak se díváte na současnou složitou dobu spojenou s epidemií koronaviru?

Je potřeba nepříjemné věci obrátit v pozitiva. Nemůžeme dělat, co jsme dělali dříve, nebo chodit tam, kam jsme byli zvyklí. Na druhou stranu tato doba má výhodu v tom, že člověk tráví více času sám se sebou a naučí se o sobě přemýšlet. Také může lépe dělat věci, které předtím odbyl, nebo je hodil za hlavu. V tomhle vidím určité výhody. Často se teď učím s vnuky a zjišťuju, že matematika není až tak blbá a že mě baví. Dostávají prostor věci, na které by běžně nepřišla řada.

A co vy a fotbal? Kopnete si ještě někdy do míče?

Do míče už nekopu, ale když vidím trávník Androva stadionu, tak mě to láká. (usmívá se)


dsc07480.jpg
dsc07500.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná