Tipsport.cz

Aktuality

Trenér Látal po Slovácku: Nula vzadu mě těší, v ofenzivě jsme kazili

Trenér Látal po Slovácku: Nula vzadu mě těší, v ofenzivě jsme kazili

27.05.2020 / A tým

Přes dva a půl měsíce trvala nucené ligová přestávka. Ta pro Hanáky skončila včera na hřišti Slovácka. Zápas, na kterém byla znát dlouhá herní pauza obou mužstev i absence diváků, zhodnotil trenér Sigmy Radoslav Látal.

„Odvážíme si plusový bod, se kterým můžeme být takto po utkání spokojeni. V první půli byla naše hra celkem dobrá, dařila se nám rozehrávka. Největší problém jsem viděl ve finální fázi. Dokázali jsme ze zadní řady dobře vykombinovat spoustu míčů, ale finální fáze nám nešlapala. Nedohráli jsme spoustu akcí, před šestnáctkou jsme toho dost zkazili. V první půli jsme měli dva slušné náznaky: jednou Juliš, poté Sladký. Byly to takové pološance. Po změně stran už to bylo horší, nedokázali jsme podržet míče vepředu. Hra byla neurovnaná. Bylo to o jedné brance. Jsme určitě rádi, že jsme neinkasovali, vezeme si plusový bod.“

Jak již bylo dopředu avizováno, utkání se odehrálo za přítomnosti pouze 300 osob včetně hráčů, realizačních týmů, zástupců médií a pořadatelské služby. „Nechci to nijak hanit. Už jsem zažil dva zápasy bez diváků s Trnavou v Evropské lize. Zápas se odehrál bez větší atmosféry. Záleželo na klucích, jak se s tím v hlavě srovnají. Není to nic příjemného. Bohužel ale teď prožíváme takovou dobu a budeme se muset s tím vyrovnat. Doufejme, že za nějaký čas se diváci do ochozů opět vrátí a fotbal bude důstojnější. Teď to ale musíme vydržet. Věřím, že kdyby byli na stadionu fanoušci Slovácka, bylo by to pro nás ještě těžší. Pro nás jako hostující tým to byla trošku výhoda,“ uvedl Látal.

Pozitiva viděl trenér v návratu kapitána Víta Beneše do soutěžního zápasu a v činnosti při obranné fázi. „Víťa je náš kapitán a lídr mužstva. Zápas jsme odehráli na nulu vzadu, i když Slovácko mělo dvě, tři šance, ale s hrou dozadu můžeme být spokojeni. Máme plusový bod do tabulky pravdy. Věděli jsme, že nás tady nečeká nic jednoduchého. Slovácko má velice kvalitní tým. Směrem dozadu jsme hráli dobře, pomohl nám v tom i Víťa. Ale do útoku nám to příliš nešlo,“ řekl olomoucký lodivod. „Teď nás čeká důležitý zápas s Příbramí, který potřebujeme zvládnout,“ obratem dodal.
A tým - další aktuality:

16. kolo: Sigma se utká s Opavou16. kolo: Sigma se utká s Opavou
| 20.01.2021
3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu
| 18.01.2021
Na Slavii musíte hrát na 120%, řekl LátalNa Slavii musíte hrát na 120%, řekl Látal
| 16.01.2021
Breite: Hru jsme měli po vedoucím gólu rozkouskovatBreite: Hru jsme měli po vedoucím gólu rozkouskovat
| 16.01.2021
Sigma jede z Edenu s prázdnou. Se Slavií prohrála 1:3Sigma jede z Edenu s prázdnou. Se Slavií prohrála 1:3
| 16.01.2021
15. kolo: Liga je zpět. Sigma cestuje do Edenu15. kolo: Liga je zpět. Sigma cestuje do Edenu
| 15.01.2021
Čeká nás těžký začátek, ale budeme se rvát, řekl LátalČeká nás těžký začátek, ale budeme se rvát, řekl Látal
| 14.01.2021
Houska: Stále chci maximálně pomoci týmuHouska: Stále chci maximálně pomoci týmu
| 14.01.2021
Minář: Chceme se pohybovat kolem čtvrtého místaMinář: Chceme se pohybovat kolem čtvrtého místa
| 14.01.2021
Sigma je pro mě nová výzva, říká brankář MacíkSigma je pro mě nová výzva, říká brankář Macík
| 13.01.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná