Tipsport.cz

Aktuality

Trenér Látal: Jsme spokojení, ale ještě není nic rozhodnuto

Trenér Látal: Jsme spokojení, ale ještě není nic rozhodnuto

27.09.2020 / A tým

Vítězství nad zlínskými ševci znamenalo pro SK Sigma Olomouc třetí výhru v řade. Olomoucký kouč Radoslav Látal si úspěšného startu do sezóny velmi cení. Zároveň však ví, že nelze usnout na vavřínech: „Je to začátek sezóny a ten ještě nic nerozhoduje,“ říká.

Trenére, s výkonem v Brně jste nebyl spokojený, jak se vám jevil ve včerejším utkání proti Zlínu?

Ve Zlíně to byl úplně jiný zápas, hodně soubojový, na těžkém terénu. V Brně jsme hráli spíše otevřenou hru, kdy jsme plnili, co jsme si nachystali, dobře jsme bránili, chtěli jsme vystupovat do brejků. Brejky jsme měli, ale nepodařily se nám dotáhnout do konce. Ale s defenzívou, se kterou jsme měli v Brně velké problémy, jsem byl ve Zlíně naopak spokojený.

Jak byste zhodnotil hru krajních hráčů?

O poločase jsme si řekli, že máme málo náběhů za obranu. Nakopávali jsme míče na Martina Nešpora. Ty míče jsme ve druhé fázi posbírali, ale potom jsme hru zbytečně zpomalovali a nedotáhli ji do finální části. To byl největší problém, nedotažení brejkových situací.

V sestavě chyběl David Houska, který nebyl ani na lavičce. Proč chyběl?

David má menší zranění, takže jsme ho nechali doma. Je to škoda, ale nechtěli jsme nic riskovat. Čeká nás těžký zápas s Plzní, takže jsme se takto rozhodli.

Máme tři vítězství v řadě. Jste spokojený se vstupem do sezóny?

Samozřejmě, pro nás je to teď velmi pozitivní. Dovezli jsme šest bodů z venku. Měli jsme těžký los, hlavně ten začátek sezóny, hráli jsme na Spartě, pak těžký zápas doma s Libercem. A hlavně jsme hráli jen dvakrát doma a třikrát venku. Takže jsme spokojení, ale je to začátek sezóny a ten ještě nic nerozhoduje.

Není škoda, že na příští utkání nebude moci dorazit tolik fanoušků?

Ano, je to škoda, věřím, že by fanoušci přišli. Ve Zlíně také byli a podporovali nás. To stejné v Brně. Jsme rádi, že za námi fanoušci mohou přijet ven. Věřím, že kdyby byla možnost, stadion by byl hodně zaplněný. Ale budeme rádi alespoň za ty lidi, kteří nás přijdou povzbudit v počtu, který je povolený.
A tým - další aktuality:

Utkání Sigmy se Slováckem bylo odloženoUtkání Sigmy se Slováckem bylo odloženo
| 04.03.2021
Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10
| 04.03.2021
22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni
| 04.03.2021
Video: Trenér Radoslav Látal po zápase se ZlínemVideo: Trenér Radoslav Látal po zápase se Zlínem
| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
| 28.02.2021
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
| 25.02.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná