Tipsport.cz

Aktuality

Sigma v neděli na Letné změří síly se Spartou!

Sigma v neděli na Letné změří síly se Spartou!

28.08.2020 / A tým

O víkendu je na programu 2. kolo FORTUNA:LIGY. SK Sigma Olomouc se poprvé v novém ročníku představí na hřišti soupeře. A hned v prvním venkovním utkání čeká Hanáky výjezd do hlavního města, kde na Letné sehrají partii se Spartou Praha. Zápas začíná v neděli 30. srpna od 19:00.

SK Sigma Olomouc – navázat na úvodní výhru

Fotbalisté SK Sigma Olomouc v minulém víkendu zvládli vstup do nového ročníku FORTUNA:LIGY, když na Andrově stadionu porazili účastníka evropských pohárů Slovan Liberec po výsledku 1:0.

„Výhra proti Liberci nám dodá sebevědomí. Dobrý start jsme potřebovali. Myslím, že jsme hráli kompaktně, věděli jsme, co chceme hrát,“ pochvaloval si úspěšný vstup do nového ročníku autor jediné branky Sigmy v utkání proti Liberci Pablo González.

Podobně to vidí i asistent trenéra Sigmy Smolák: „Každé vítězství, zvlášť na začátku sezóny, dodá nějakou energii. Je třeba toho využít. Musíme se poučit z chyb, které jsme v úvodním utkání udělali, a navázat na to, co bylo dobře.“

Na úvodní výhru by Sigma ráda navázala také v neděli na Letné: „Myslím, že to bude otevřený zápas. Věřím, že si nějaké šance vypracujeme, oni určitě také. Bude záležet na tom, zda je využijeme,“ myslí si Pablo.

V Praze bude muset na lavičce Sigmy místo trenérské dvojice Látal – Neček, kterou k utkání nevpustí zdravotní důvody, nahradit ještě Ladislav Minář. „Komunikace s Radkem a Jirkou probíhá takřka celý den. Pořád se snažíme něco řešit, konzultovat, a chystat tak, abychom byli připraveni na Spartu,“ zakončil Vojtěch Smolák.

Základní sestava Sigmy v posledním utkání

Mandous – Hála, Hubník, Jemelka, Zmrzlý – Breite – Zahradníček, Greššák, Houska, González – Nešpor.

AC Sparta Praha – spokojenost po výhře v Brně

Nejúspěšnější český fotbalový klub neprožíval v uplynulých sezónách zrovna šťastné období. Sparta Praha se naposledy z titulu pro mistra ligy radovala v sezóně 2013/14. V loňské sezóně se však Letenští po letech dočkali alespoň nějaké trofeje, když uspěli v MOL Cupu.

I vstup do letošního ročníku FORTUNA:LIGY byl pro sparťany úspěšný. Na hřišti nováčka Zbrojovky Brno se svěřenci Václava Kotala nasměrovali k výhře 4:1 již během první půle, do níž vtěsnali veškeré své góly.

„Přijde mi, že jsou daleko více sehraní. Obvykle drží míč na svých kopačkách. Když ztratí míč, jsou rychle u sebe, aby zamezili protiútokům. Na to se teď soustředí,“ řekl Pablo González.

V Brně se dvakrát prosadil kapitán Sparty Bořek Dočkal, jednu trefu přidal i Lukáš Juliš, který se do kádru letenského týmu vrátil po hostování v Sigmě.

Nejvýraznější změnou v kádru Pražanů je odchod kreativního záložníka Guélora Kangy. V týmu již nepůsobí ani Martin Frýdek. Na Letnou se naopak po letech vrátil Ladislav Krejčí. Výraznou posilou je i reprezentant Ondřej Čelůstka.

Základní sestava Sparty v posledním utkání

Heča – Štětina, Čelůstka, Lischka – Vindheim, Krejčí II., Sáček, Dočkal, Hanousek – Juliš, Hložek.

V loňském ročníku fotbalisté SK Sigma Olomouc ani v jednom z utkání proti Spartě neprohráli. Takřka před rokem 1. září 2019 se na Letné oba soupeři rozešli smírně po remíze 3:3. O dvě branky Sigmy se postaral Jakub Plšek, jednu přidal Martin Hála. Za Spartu se trefili Libor Kozák, Adam Hložek a Guélor Kanga. Na Andrově stadionu zvítězila Sigma, když jedinou branku v utkání vstřelil Mojmír Chytil. V Praze na Letné naposledy Hanáci zvítězili v září 2012, a to po výsledku 2:1.

Rozhodčí

Hlavní rozhodčím zápasu bude Pavel Orel. Na stranách mu budou dělat asistenty Petr Blažej a David Hock. Jako čtvrtý rozhodčí byl k zápasu nominován Jan Petřík. Při utkání bude přítomen i videorozhodčí Ondřej Berka a jeho asistent u monitoru Matěj Vlček.

Historická vzájemná bilance


historicka-bilance-facebook-1.png

A tým - další aktuality:

3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu3. kolo MOL Cupu proti Domažlicím se odehraje na Andrově stadionu
| 18.01.2021
Na Slavii musíte hrát na 120%, řekl LátalNa Slavii musíte hrát na 120%, řekl Látal
| 16.01.2021
Breite: Hru jsme měli po vedoucím gólu rozkouskovatBreite: Hru jsme měli po vedoucím gólu rozkouskovat
| 16.01.2021
Sigma jede z Edenu s prázdnou. Se Slavií prohrála 1:3Sigma jede z Edenu s prázdnou. Se Slavií prohrála 1:3
| 16.01.2021
15. kolo: Liga je zpět. Sigma cestuje do Edenu15. kolo: Liga je zpět. Sigma cestuje do Edenu
| 15.01.2021
Čeká nás těžký začátek, ale budeme se rvát, řekl LátalČeká nás těžký začátek, ale budeme se rvát, řekl Látal
| 14.01.2021
Houska: Stále chci maximálně pomoci týmuHouska: Stále chci maximálně pomoci týmu
| 14.01.2021
Minář: Chceme se pohybovat kolem čtvrtého místaMinář: Chceme se pohybovat kolem čtvrtého místa
| 14.01.2021
Sigma je pro mě nová výzva, říká brankář MacíkSigma je pro mě nová výzva, říká brankář Macík
| 13.01.2021
Matúš Macík novým brankářem SigmyMatúš Macík novým brankářem Sigmy
| 12.01.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná