Aktuality

Očima Davida Kobylíka: Fotbal před a po

Očima Davida Kobylíka: Fotbal před a po

29.05.2020 / Ostatní

Konečně se po delší odmlce opět rozbíhá fotbalový život a mě napadá otázka, jaký vlastně bude? Jak se změní? Co nového nám přinese, nebo lépe se ptát, co nového, lepšího nebo zajímavého nám přinese? Je těžké odpovědět, ale dovolím si říct svůj názor.

Nevěřím, že fotbal bez diváků bude, co se kvality týče, lepší. Rozhodně ne. Už doposud odehraná utkání jasně ukázala, že bez diváků zvítězí účelnost, pragmatičnost a maximální fokus na body na úkor předváděné hry. Málo branek, tlak na defenzivu. Myslím, že za tohoto stavu budou těžit týmy ze spodní poloviny tabulky, budou se soustředit v převážné míře na defenzivu a hru na brejky. Vždyť ono ani líbivý fotbal není potřeba, není jej komu předvést. Bez diváků je fotbal nuda. Televizní přenosy, kde slyšíme každé slovo, mě nemohou rozhodně uspokojit, a to ani ty světové, jako je Bundesliga. Sebelepší hra bez atmosféry utvářené fandy, bez emocí, bez onoho faktoru x, který dělá fotbal tak krásným, je pro mě jako fanouška jen mizivou náplastí na dobu, kdy se nehrálo.

Těším se, až se opravdu sejdeme všichni na stadionu a fotbalem budeme moci žít naplno. Zafandit si, rozebrat povedené i nepovedené akce a hlavně si zařvat gól v síti soupeřů naší Sigmy. Dělat chytráky, jak bychom to zahráli my staří páni v letech minulých, dnes s pivem a párkem v ruce, permanentkou v kapse a pohodlně usazeni na Andráku. Tohle mi chybí.

O to víc mi dělá radost, že se alespoň rozběhly tréninky amatérských týmů nižších soutěží, tréninky mládeže a žactva. Je radost vidět, že hřiště jsou obeseta dětmi, jejich rodiči a fanoušky. Opět si užíváme pohybu a do jisté míry obnovené svobody. Jsem rád za to, jak zodpovědní jsme byli v této době koronaviru, a pevně věřím, že budeme odměněni brzkým uvolněním zbývajících omezení a co nejdříve se potkáme při fandění. Samozřejmě u nás na stadionu.

Přeji Vám všem pevné zdraví a brzký návrat k fotbalu v plné míře.

David Kobylík
Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná