Začátek přípravy s výhrou. Sigma zdolala Rosice 1:0

29.07.2020 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc mají za sebou první zápas letní přípravy. Na úvod svěřenci Radoslava Látala porazili Slovan Rosice 1:0. Jedinou branku utkání dal v 15. minutě David Houska.

Proti Rosicím nasadil trenér Látal na každý poločas dvě odlišné jedenáctky. Musel se obejít bez několika hráčů. Pavel Dvořák dostal od klubu svolení trénovat s druholigovým Hradcem Králové, Tomáš Zlatohlávek se již připravuje s Třincem, kam by měl zamířit na hostování. Do utkání nezasáhli ani zranění Mojmír Chytil, Radek Látal a Jan Štěrba.

Sigma měla po většinu prvního poločasu velkou územní převahu. Hráči se však jen těžko dostávali přes zhuštěnou obranu soupeře. První vážnější příležitost v utkání proměnili Hanáci ve vedoucí branku. V 15. minutě hosté faulovali Davida Housku v blízkosti rohového praporku. Po rozehrávce našel Tomáš Zahradníček po zemi přesně právě Housku. Jeho střelu z první hostující obrana ještě dokázala srazit, druhý pokus již skončil za zády gólmana Zádrapy.

Předvedl se i gólman Reichl, který ve 33. minutě musel na zemi zasahovat při střele Tomáše Dobrovodského. Koncem prvního poločasu se do slibné příležitosti po individuální akci dostal Tomáš Zahradníček. Jeho střelu ale Zádrapa vyrazil. Po Zahradníčkově centru byl blízko druhé brance v 45. minutě hlavičkující Pablo González, kterého však gólman hostů vychytal.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po změně stran, kdy trenér Látal nasadil čerstvou jedenáctku. Sigma měla i nadále více ze hry, hrálo se převážně před gólmanem Rosic. Mnoho vyložených šancí si však Hanáci nevytvořili. V úvodu poločasu se do dobré šance dostal Jakub Yunis. Jeho hlavička však těsně minula tři tyče, o pár chvil později jeho dobrou střelu zablokovala hostující obrana.

V 64. minutě se na Aleše Mandouse řítil zcela volný Dobrovodský. Jeho střelu na zadní tyč však brankář Sigmy skvělým zákrokem vyrazil. S blížícím se závěrem se tlak Sigmy zvyšoval. V 75. minutě tvrdá střela Martina Sladkého těsně minula pravou tyč. Na tyči skončila o pár chvil později i hlavička Martina Nešpora. V 78. minutě se znovu Martin Hála šikovně zbavil obránce, ale jeho přesnou ránu Zádrapa s vypětím všech sil vyrazil. A protože gólem neskončila ani hlavička Jakuba Yunise z 89. minuty, kterou gólman hostí lapil, porazila Sigma Olomouc fotbalisty Slovanu Rosice 1:0.

Další přátelské utkání sehrají Hanáci v sobotu 1. srpna, kdy v jihomoravských Rakvicích sehrají duel se slovenským Spartakem Trnava.

Hodnocení trenéra Látala: „Do dnešního zápasu jsme nastoupili po těžkých dvoufázových trénincích. Kluci to ale, myslím, zvládli dobře. Vyzkoušeli jsme dvě různé jedenáctky. Hráli jsme dnes na tři stopery, netvrdím, že v tomto rozestavení budeme hrát, ale chtěli jsme to vyzkoušet. Máme za sebou třetí den přípravy, tento týden bude hodně kondiční, v dalším týdnu už se budeme soustředit na herní a taktickou přípravu. Taktické věci jsme zkoušeli i dnes, ale měli jsme spoustu špatných přihrávek. Na tom ještě musíme zapracovat.“

SK Sigma Olomouc – FC Slovan Rosice 1:0 (1:0)

Branka: 15. Houska.

Sigma 1. poločas: Reichl – Greššák, Hubník, Jemelka – Zahradníček, González, Houska, Breite, Kerbr – Zifčák, Daněk.

Sigma 2. poločas: Mandous – Sladký, Pavelka, Beneš, Vepřek – Falta, Zmrzlý, Hála, Šíp – Yunis, Nešpor.

Rosice: Zádrapa – Černý, Dobrovodský, Fabuš, Koláčný, Minarčík, Novák, Pazourek, Selinger, Vítámvás, Zezula. Střídali: Kršák, Kugler, Drbal, Baran, Trtílek, Šíp.

Sestřih

Upřesnění termínů: S Baníkem opět v pátek, před Vánoci proti JablonciUpřesnění termínů: S Baníkem opět v pátek, před Vánoci proti Jablonci
| 29.11.2020
Nešpor: Gól v poslední minutě? Štve mě to, ale život jde dálNešpor: Gól v poslední minutě? Štve mě to, ale život jde dál
| 27.11.2020
Hanáci nezvládli závěr a vezou jen bod. Sigma remizovala s Pardubicemi 1:1Hanáci nezvládli závěr a vezou jen bod. Sigma remizovala s Pardubicemi 1:1
České dráhy novým partnerem SK Sigma Olomouc!České dráhy novým partnerem SK Sigma Olomouc!
9. kolo: Udrží se Sigma v první trojce? V pátek hraje proti Pardubicím9. kolo: Udrží se Sigma v první trojce? V pátek hraje proti Pardubicím
| 26.11.2020
Upřesnění 10. - 12. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění 10. - 12. kola FORTUNA:LIGY
| 24.11.2020
Šimon Falta vyrovnal v počtu zápasů Hapala a KerbraŠimon Falta vyrovnal v počtu zápasů Hapala a Kerbra
| 23.11.2020
Aleš Mandous se zařazuje mezi nejlepší brankáře v historii klubuAleš Mandous se zařazuje mezi nejlepší brankáře v historii klubu
Sigma stále zažívá jeden z nejlepších ligových úvodůSigma stále zažívá jeden z nejlepších ligových úvodů
Mandous: Pomohl mi hned první zákrok. Po něm jsem se chytilMandous: Pomohl mi hned první zákrok. Po něm jsem se chytil