Aktuality

Látal po Příbrami: Musíme do hráčů dostat formu ze začátku jara

Látal po Příbrami: Musíme do hráčů dostat formu ze začátku jara

30.05.2020 / A tým

Úkol pro dnešní zápas s Příbramí byl jasný: přehrát soupeře a zvítězit. To se nepovedlo, a tak trenér Radoslav Látal musel hledat příčiny neúspěchu. „Do konce prvního poločasu jsme měli udržet vedení. Věřím, že kdyby se nám to povedlo, vyhráli bychom,“ řekl po zápase olomoucký trenér, který vnímá, že forma jeho mužstva nemá takové parametry jako na začátku jarní části sezóny. „To, co nám šlapalo na začátku jara, nám nefunguje,“ konstatoval. „Mým úkolem je dostat kluky zpět do formy. Máme 4 zápasy na to, abychom se zvedli, udrželi ve Skupině o Evropu a uspěli v poháru,“ dodal.

Trenére, jak byste zhodnotil dnešní zápas?

Po dnešním zápase jsme obrovsky zklamaní, nezvládli jsme ho. V prvním poločase vedeme 1:0, chtěli jsme udržet vedení do konce poločasu, abychom se uklidnili, protože naše hra byla nervózní. Ale udělali jsme chybu a nabídli jsme Příbrami šanci. Ve druhém poločase nastoupíme nekoncentrovaně, dostaneme gól. Pak už to byla křeč a už jsme se bohužel nemohli v té zhuštěné obraně prosadit.

Překvapila vás Příbram svým herním pojetím, nebo hrála to, co jste čekal?

Hrála to, co jsme čekali. Byla obětavá a důrazná. Jejich hráči toho hodně naběhali. My jsme se s tím nedokázali vyrovnat.

Jaké chyby jste viděl u inkasovaných branek?

Místo toho, abychom poločas v klidu dohráli, dáme nesmyslnou přihrávku do středu hřiště, kde jsme ztratili míč. Pak jsme nakupili chyby: špatný odkop a nedostoupení hráčů.

Co nám chybělo v ofenzivě?

Obětavost, více pohybu a důrazu. Základ neúspěchu ale vidím v tom, že jsme neudrželi vedení do poločasu. Po druhé inkasované brance jsme začali být nervózní, Příbram ještě více zhustila obranu, a i když jsme poslali na hřiště čerstvé hráče, nedokázali jsme se prosadit.

Je dnešní porážka velký problém v boji o první desítku?

Ano. Chtěli jsme dnes získat 3 body, ale zápas jsme, jako spoustu dalších v této sezóně, prohospodařili. Vždy, když přijde zápas, který nás díky vítězství může posunout v tabulce výš, nezvládneme to. Nejsme schopni dostat se na 7. nebo 8. příčku v tabulce a získat klid.

Další zápas hrajeme už ve středu. Dají se očekávat změny v sestavě?

Určitě změny v sestavě uděláme. To, co nám šlapalo na začátku jara, nám nefunguje. Bylo to vidět už na Slovácku. Dnes jsme této sestavě dali ještě šanci, ale do dalšího zápasu musíme něco změnit.

Situace je pro všechny týmy stejná, ale dá se říct, že nás pauze přibrzdila?

Na to se vůbec nebudu vymlouvat. Je na nás trenérech, abychom mužstvo připravili. To se nám nepovedlo. Forma některých hráčů není taková, jaká byla na začátku jara. Mým úkolem je dostat kluky zpět do formy. Máme 4 zápasy na to, abychom se zvedli, udrželi ve Skupině o Evropu a uspěli v poháru.
A tým - další aktuality:

Na úvod přípravy prohra. Sigma podlehla Vyškovu 2:3Na úvod přípravy prohra. Sigma podlehla Vyškovu 2:3
| 29.06.2022
První přípravný zápas už ve středu. Sigmu prověří VyškovPrvní přípravný zápas už ve středu. Sigmu prověří Vyškov
| 28.06.2022
Soupeři pro Rakousko potvrzeni: Sigmu čeká gigantSoupeři pro Rakousko potvrzeni: Sigmu čeká gigant
| 25.06.2022
Ostrý start ligy pro Sigmu. Nejdřív na Baník, pak doma BrnoOstrý start ligy pro Sigmu. Nejdřív na Baník, pak doma Brno
| 22.06.2022
Zahajujeme prodej permanentek. Čerpejte výhody a kupujte online!Zahajujeme prodej permanentek. Čerpejte výhody a kupujte online!
| 22.06.2022
Sigmáci vyběhli v přípravě poprvé na hřištěSigmáci vyběhli v přípravě poprvé na hřiště
| 21.06.2022
Áčko Sigmy zahájilo přípravu testy. S týmem už je i brankář DigaňaÁčko Sigmy zahájilo přípravu testy. S týmem už je i brankář Digaňa
| 20.06.2022
Do Sigmy přichází Filip ZorvanDo Sigmy přichází Filip Zorvan
| 17.06.2022
Předprodej permanentek začne 22. června. Koupíte je i z domovaPředprodej permanentek začne 22. června. Koupíte je i z domova
| 16.06.2022
Michal Vepřek prodloužil smlouvu se Sigmou a pokračujeMichal Vepřek prodloužil smlouvu se Sigmou a pokračuje
| 15.06.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná