Aktuality

Minář: Hráli jsme, co nám dovolil soupeř. Klíčový byl druhý gól

Minář: Hráli jsme, co nám dovolil soupeř. Klíčový byl druhý gól

30.08.2020 / A tým

Druhý zápas zaskakoval sportovní manažer Ladislav Minář na lavičce SK Sigma Olomouc místo trenérské dvojice Látal – Neček. Tentokrát Hanáci pod jeho vedením podlehli Spartě Praha jednoznačným výsledkem 0:3.

Na Spartě prohrála Sigma 0:3, byť dlouho držela nadějný výsledek. Jak byste zhodnotil utkání?

Otázka je, čemu říkáme nadějný výsledek. Nadějný výsledek může být, když o poločase prohráváte 0:1. My jsme ale prohrávali 0:2. Samozřejmě snažili jsme se o kontaktní gól, ale je potřeba sportovně uznat, že jsme si nevytvořili žádnou šanci, abychom takový gól dali. To utkání je hodnotitelné jednoduše. Sparta vyhrála zaslouženě. My jsme zklamaní, protože si myslím, že myšlenka vycházet od půlky z bloku nebyla špatná. Měli jsme velké problémy, protože jsme v bloku po zisku míče o něj hned přišli. Tím pádem jsme Spartu pouštěli do šancí. Paradoxně šance, které si Sparta vytvořila, nedala. Inkasovali jsme ze dvou standardek, ze dvou rohů. Prostě ze situací, na které jsme se chystali. Z tohoto pohledu je to zklamání. Ale je třeba říct, že Sparta měla i velké šance ze hry a vyhrála zaslouženě.

Budete hráčům vyčítat laxnost při řešení některých akcí? Sigma měla náznaky zajímavých příležitostí, ale skoro nic si nevypracovala.

Je otázka, zda je to laxností, nebo individuálními schopnostmi hráčů. V některých fázích to na ně bylo rychlejší, a práce s míčem nebyla optimální. Tímhle jsme to zkazili. Nemyslím si, že by to bylo naší bohorovností a laxností. Sparta dobře napadala, my jsme měli na řešení málo času než v jiných utkáních. Z toho pak vznikaly naše chyby.

Ze dvou úvodních zápasů Sigma získala 3 body. Teď nás čeká reprezentační přestávka. Jak jste spokojeni s bodovým ziskem?

Stěžejní pro nás byl zápas s Libercem, který jsme hráli doma. Liberec má sílu, má v kádru hráče ze Slavie. Věděli jsme, že hrajeme s Libercem a poté jedeme na Spartu. Proto jsme věděli, že nemůžeme v prvním utkání zaváhat. Samozřejmě to není tak, že bychom na Spartu jeli odevzdaně. Sparta dnes má velkou kvalitu. Bude mít daleko větší sílu než v loňské sezóně. Alfou a omegou pro nás tedy byl zápas proti Liberci. Proti Spartě jsme chtěli překvapit, chtěli jsme hrát více odvážně. Ale taky hrajete to, co vám dovolí soupeř. Spokojení jsme tak padesát na padesát. Splnili jsme to, co jsme na prvním místě potřebovali – zvládnout domácí zápas.

Dva góly vstřelil Sigmě Lukáš Juliš, který na jaře v Olomouci hostoval. Chystali jste se na něj nějak speciálně? Dostali hráči nějaké speciální instrukce?

Nemuseli dostat nějaké instrukce. On ukázal, co umí. Kluci věděli, co Lukáš umí. Ta obezřetnost musela být jednoznačná. Mně vadí dva inkasované góly ze standardky. Klíčový byl druhý gól Sparty. Soupeř byl lepší i v první půli, ale dostat do kabiny gól na 0:2, tak to je to nejhorší. S jednobrankovým mankem se vám do druhé půle jde jinak, než za stavu 0:2. Na Juldu nebylo třeba se speciálně připravit. Znali jsme ho. Ale bohužel nám dal dva góly.
A tým - další aktuality:

Na úvod přípravy prohra. Sigma podlehla Vyškovu 2:3Na úvod přípravy prohra. Sigma podlehla Vyškovu 2:3
| 29.06.2022
První přípravný zápas už ve středu. Sigmu prověří VyškovPrvní přípravný zápas už ve středu. Sigmu prověří Vyškov
| 28.06.2022
Soupeři pro Rakousko potvrzeni: Sigmu čeká gigantSoupeři pro Rakousko potvrzeni: Sigmu čeká gigant
| 25.06.2022
Ostrý start ligy pro Sigmu. Nejdřív na Baník, pak doma BrnoOstrý start ligy pro Sigmu. Nejdřív na Baník, pak doma Brno
| 22.06.2022
Zahajujeme prodej permanentek. Čerpejte výhody a kupujte online!Zahajujeme prodej permanentek. Čerpejte výhody a kupujte online!
| 22.06.2022
Sigmáci vyběhli v přípravě poprvé na hřištěSigmáci vyběhli v přípravě poprvé na hřiště
| 21.06.2022
Áčko Sigmy zahájilo přípravu testy. S týmem už je i brankář DigaňaÁčko Sigmy zahájilo přípravu testy. S týmem už je i brankář Digaňa
| 20.06.2022
Do Sigmy přichází Filip ZorvanDo Sigmy přichází Filip Zorvan
| 17.06.2022
Předprodej permanentek začne 22. června. Koupíte je i z domovaPředprodej permanentek začne 22. června. Koupíte je i z domova
| 16.06.2022
Michal Vepřek prodloužil smlouvu se Sigmou a pokračujeMichal Vepřek prodloužil smlouvu se Sigmou a pokračuje
| 15.06.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná