Tipsport.cz

Aktuality

Sigma se zúčastní Tipsport Malta Cupu 2021

Sigma se zúčastní Tipsport Malta Cupu 2021

30.12.2020 / A tým

Zimní přestávka aktuálního ročníku nejvyšší ligové soutěže se kvůli posunu termínové listiny výrazně zkrátila. Hanáci zahájí druhou část sezóny už 16. ledna na hřišti mistrovské Slavie Praha. I přes to se budou připravovat v zahraniční, jelikož se zúčastní Tipsport Malta Cupu 2021. Na souostroví ve Středozemním moři bude Sigma pobývat ve dnech 4. až 10. ledna. Spolu s ní se turnaje zúčastní FC Zbrojovka Brno, rakouský celek WSG Swarovski Tirol Wattens a slovenský FC Spartak Trnava. Právě s Trnavou se Sigma utká jako první, a to ve středu 6. ledna v 18:00 středoevropského času.

„S našimi maltskými kolegy jsme si slíbili, že navzdory nepříznivým okolnostem uděláme vše pro to, aby se Tipsport Malta Cup 2021 uskutečnil v plné parádě, a dokonce si vytkli ambici udělat z něj jakýsi vzor pro pořádání bezpečných mezinárodních sportovních akcí ve složité době,” vysvětlil šéf komunikace Tipsportu Václav Sochor.

„Maltská strana připravila takové podmínky pro konání turnaje, které je možné reálně splnit a vyhovět všem požadavkům hygienických a vládních nařízení jak na straně České republiky, tak Malty. Všichni účastníci turnaje budou testováni na covid, týmy budou na Maltu dopraveny leteckými speciály, ubytovány v samostatně stojícím hotelu vzdáleném obydleným oblastem a každý tým bude mít svůj vlastní autobus pro přepravu na tréninkové plochy a na zápasy,“ dodává Sochor.

Tipsport Malta Cup 2021 proběhne v pořadí jako třetí ročník, tentokrát i s mezinárodním obsazením a poprvé za účasti Sigmy Olomouc. Kromě Sigmy přislíbili účast náš moravský rival FC Zbrojovka Brno, pátý celek rakouské nejvyšší soutěže WSG Swarovski Tirol Wattens a také pátý tým slovenské ligy FC Spartak Trnava. S obsazením turnaje je spokojený trenér Radoslav Látal. „Čekají nás kvalitní soupeři,“ konstatoval.

„Možnost odcestovat na soustředění určitě vítáme. Pro tým to bude jenom dobře. Budeme trénovat v jiných klimatických podmínkách, počasí na Maltě se v tomto období pohybuje kolem 18 stupňů, což je pro trénink dostačující. Především však budeme trénovat na přírodní trávě, a to je pro nás stěžejní,“ uvedl trenér Látal.

Formát turnaje se bude hrát vyřazovacím způsobem, kdy ze dvou semifinále vzejde finálová dvojice a soupeři pro zápas o 3. místo. Semifinálové duely jsou naplánovány na středu 6. ledna. Nejprve se od 14:00 utká Zbrojovka s Tirolem, poté od 18:00 Sigma vyzve Trnavu. Závěrečné souboje se uskuteční v sobotu 9. ledna. Zápas o 3. místo začne ve 14:00, finále v 18:00. Všechny zápasy se odehrají na Národním stadionu v Ta´Qali bez přítomnosti diváků. Utkání bude vysílat živě Nova Sport.

V areálu Národního stadionu budou fotbalisté všech mužstev i trénovat. Sigma by měla v dnech bez zápasu  trénovat dvakrát denně. Ubytována bude v hotelu Salini Resort zhruba 10 km od stadionu. Na všechna mužstva by mělo čekat příjemné počasí a výborné tréninkové podmínky. Teplota na Maltě se v lednu pohybuje mezi 13 a 18 °C.

Výprava Sigmy se na Maltu vydá v pondělí 4. ledna společně se Zbrojovkou Brno. Letecký speciál s oběma týmy vzlétne v 9:00 z brněnského letiště. „Tím, že letíme z Brna nám odpadá dlouhé cestování, určitě to je výhoda,“ je rád Látal. Ještě předtím však tým podstoupí testy na přítomnost Covid-19. Od toho se bude odvíjet závěrečná nominace, o které vás budeme informovat v den odletu. Zpět poletí Sigma i Brno v neděli 10. ledna v 9:00.

Rozlosování:

Semifinále 1: FC Zbrojovka Brno - WSG Swarovski Tirol Wattens (středa, 6. 1., 14:00)

Semifinále 2: SK Sigma Olomouc – FC Spartak Trnava (středa, 6. 1., 18:00)

Zápas o 3. místo: (sobota, 9. 1., 14:00)

Finále: (sobota, 9. 1., 18:00)

 

Foto: www.mfa.com.mt


image-6.jpg
image-5.jpg
image-4.jpg
image-3.jpg
image-2.jpg
image-1.jpg
image.jpg
image-9.jpg
image-8.jpg
image-7.jpg

A tým - další aktuality:

Video: Trenér Radoslav Látal po zápase se ZlínemVideo: Trenér Radoslav Látal po zápase se Zlínem
| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
| 28.02.2021
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
| 25.02.2021
80 let Androva stadionu: Západní tribuna80 let Androva stadionu: Západní tribuna
| 23.02.2021
Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl LátalFotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal
| 21.02.2021
Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky ChytilVýhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil
| 20.02.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná