Tipsport.cz

Aktuality

Juliš: Musíme rychle přepnout, jinak si koledujeme o průšvih

Juliš: Musíme rychle přepnout, jinak si koledujeme o průšvih

31.05.2020 / A tým

V utkání proti Příbrami navázal Lukáš Juliš na střeleckou formu, se kterou zahájil své hostování v Sigmě. Bohužel z gólu měl pramalou radost. Jeho branka ze 38. minuty k bodům nevedla.

V čem hledat příčiny porážky s Příbramí?

Začali jsme špatně. Prvních dvacet minut jsme neměli vůbec nic. Já i Mojmír jsme hráli špatně. Pak jsme hru trochu urovnali, byli jsme více na míči. Podařilo se nám dát gól. Vypadalo to dobře i ty minuty po gólu, ale Antwi to trefil hezky. O poločase jsme si řekli, že jsou nebezpeční z brejků. No a v 50. minutě dostaneme po brejku gól. Do plných se pak hraje těžko proti komukoliv. Oni měli dva dobré stopery. My jsme se už skoro k ničemu nedostali.

Byla předvedená hra velkým zklamáním?

Nelepí nám to. Na Slovácku to bylo taky špatné a proti Příbrami jsme v tom pokračovali. Proti Příbrami to měly být 3 body. Takhle je to bída. Zklamání obrovské. Co k tomu více říct? Je to škoda. Máme ještě 4 zápasy. Dnes to nevyšlo, můžeme ale klidně vyhrát v Budějovicích a porazit Ostravu. 

Proč to týmu nejde? Cítíte se třeba špatně po fyzické stránce?

Nemyslím, že bychom se cítili špatně po fyzické stránce. Není moc kam běhat, když nám dají na 1:2 a postaví se v deseti před bránu. To už není o fyzičce. To je o kvalitě. Měli jsme dát na 2:2 a znejistit je. Ale oni pak začali dokonce i kombinovat. Do té doby většinou jen odkopávali. Když vedli, tak si začali více věřit. A detaily? Třeba to, že se Antwi krásně trefí o tyč. S tím nešlo nic dělat. Samozřejmě jsme před tím udělali chybu. Asi tím, že nejsme v optimální formě, tak nám to ubralo na optimismu. Máme v hlavách to, že musíme zápas vyhrát a dopadne to takto… Je to škoda.

Dal jsi za Sigmu další gól, aspoň s tím panuje spokojenost?

Spokojený mohu být možná jen z gólu. Ale jinak spokojený nejsem vůbec. Že jsem dal gól, je to nejmenší, co by mě těšilo. Jde mi o tým. Potřebuji, aby tým šlapal, hráli jsme dobře a měli z toho dobrý pocit. Nemáme z toho nic.

Vypadá to, že herní pauza nám ublížila. Cítíš to stejně?

Můžeme to tak říct. Kdybychom ale vyhráli 1:0, tak to říkat nebudeme. Asi nám to ublížilo, když prohrajeme doma s Příbramí. Nemá cenu se ale trápit něčím, když za tři dny jedeme do Českých Budějovic. Musíme rychle přepnout, chytit formu a začít sbírat body, jinak si koledujeme o průšvih.

Může být výhodou, že hrajeme již ve středu? Můžeme na porážku rychle zareagovat.

Po každé porážce je lepší, když se hraje hned. Bylo vidět, že když jsme dostali gól, dali jsme hlavy dolů. Potřebovali jsme vyhrát, to se nám nepodařilo. Teď musíme body nahnat jinde.

Jak se ti hrálo před pár stovkami lidí?

Je to něco jiného, než když přijde pět nebo šest tisíc lidí. Ale naši fandili hezky, i když jsme prohrávali. Musím jim poděkovat. Bohužel jsme se jim neodvděčili.
A tým - další aktuality:

Video: Trenér Radoslav Látal po zápase se ZlínemVideo: Trenér Radoslav Látal po zápase se Zlínem
| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
| 28.02.2021
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
| 25.02.2021
80 let Androva stadionu: Západní tribuna80 let Androva stadionu: Západní tribuna
| 23.02.2021
Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl LátalFotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal
| 21.02.2021
Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky ChytilVýhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil
| 20.02.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná