Aktuality

Mladíci Daněk a Šíp budou pokračovat v sigmáckých barvách

Mladíci Daněk a Šíp budou pokračovat v sigmáckých barvách

01.02.2021 / A tým

Záložníci Kryštof Daněk a Jáchym Šíp budou i nadále nosit modrý olomoucký dres. S SK Sigma Olomouc prodloužili smlouvy do 30. 6. 2025.

„Kryštof a Jáchym jsou talentovaní hráči. Už v mládežnických kategoriích podávali skvělé výkony a jsme rádi, že v Sigmě pokračují dále. Vidíme v nich budoucnost našeho klubu,“ uvedl po podpisu smluv sportovní manažer Ladislav Minář.  

„Těší mě, že oba hráči podepsali nové smlouvy, které jsou odrazem jejich fotbalového vývoje, pracovitosti a v neposlední řadě důvěry, kterou do nich klub vkládá. Sigma navazuje na svoji dlouhodobě vynikající práci s mládeží a já jsem přesvědčen, že právě Jáchym s Kryštofem budou dalšími z dlouhé řady olomouckých odchovanců, kteří se prosadí v rámci českého i evropského fotbalu," řekl Viktor Kolář, šéf fotbalového úseku agentury Sport Invest.

Oba mladí fotbalisté působí v našem klubu od přípravek. V mládežnických kategoriích ukázali svůj talent a brzy se stali oporami kategorií U17 a později i U19. V lednu loňského roku se v rámci zimní přípravy připojili k A-týmu. V jeho kádru zůstali doteď. Kryštof i Jáchym se také pravidelné účastní srazů mládežnických reprezentací.

„Jsme tady spokojení, Sigma je náš domov, proto jsme rádi, že tady můžeme pokračovat dál,“ shodují se Kryštof Daněk i Jáchym Šíp.

Osmnáctiletý Kryštof Daněk nastoupil v nejvyšší české lize v 11 zápasech. Svůj první ligový gól se mu podařilo vstřelit v posledním domácím utkání Sigmy proti Opavě.

Stejně starý Jáchym Šíp zatím na svůj první start v lize čeká, již však nasbíral několik startů v přátelských zápasech A-týmu. Na podzim nastupoval k mistrovským utkáním za B-tým hrající Moravskoslezskou fotbalovou ligu.

Kryštofe a Jáchyme, ať se daří!


dsc03067.jpg
dsc03054.jpg
dsc03037.jpg

A tým - další aktuality:

Sigma se chystá na Spartu. Motivaci máme, věří SaňákSigma se chystá na Spartu. Motivaci máme, věří Saňák
| 12.08.2022
Václav Jemelka přestupuje do Viktorie PlzeňVáclav Jemelka přestupuje do Viktorie Plzeň
| 11.08.2022
Startuje předprodej na utkání se Slováckem i béčka s OpavouStartuje předprodej na utkání se Slováckem i béčka s Opavou
| 11.08.2022
Jílek: Zklamání. Vůbec jsme nenavázali na zápas na BaníkuJílek: Zklamání. Vůbec jsme nenavázali na zápas na Baníku
| 06.08.2022
Jemelka: Měli jsme rozhodnout na začátku, první gól byl z ničehoJemelka: Měli jsme rozhodnout na začátku, první gól byl z ničeho
| 06.08.2022
Derby vyhrála Zbrojovka. Sigma - Brno 0:2Derby vyhrála Zbrojovka. Sigma - Brno 0:2
| 06.08.2022
Sigma hostí v moravském derby Brno. Chceme potvrdit výhru z Ostravy!Sigma hostí v moravském derby Brno. Chceme potvrdit výhru z Ostravy!
| 05.08.2022
Vyjádření klubu k zahájení disciplinárního řízeníVyjádření klubu k zahájení disciplinárního řízení
| 05.08.2022
Hostem v Podcastu SigmaJede byl Radim BreiteHostem v Podcastu SigmaJede byl Radim Breite
| 04.08.2022
Před zápasem s Brnem fanzóna s Uličným a MarošimPřed zápasem s Brnem fanzóna s Uličným a Marošim
| 03.08.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná