Tipsport.cz

Aktuality

Sigma opět trénuje, v pondělí letí na Maltu. Čekají nás kvalitní podmínky, říká Látal

Sigma opět trénuje, v pondělí letí na Maltu. Čekají nás kvalitní podmínky, říká Látal

02.01.2021 / A tým

Na startu zkrácené zimní přípravy přivítal trenér Radoslav Látal totožný kádr, se kterým pracoval v první polovině sezóny. Chyběli pouze nemocní Šimon Falta a Pavel Zifčák, a také španělský záložník Pablo González. Ten se k týmu připojí až na Maltě, kam přiletí ze své domoviny. Právě uprostřed Středozemního moře stráví sigmáci celý příští týden. Účast na Tipsport Malta Cupu bude pro ně premiérová.

Za možnost zahrát si tento turnaj, kterého se kromě Sigmy zúčastní i Zbrojovka Brno, Spartak Trnava a rakouský Tirol, byl trenér Látal vděčný. „Turnaj proběhne ve velmi kvalitních podmínkách,“ kvitoval. Jeho tým před dnešním tréninkem absolvoval povinné testy na přítomnost covid-19. Po výsledcích testů bude o závěrečné nominaci pro turnaj jasněji. „Dnes jsme se testovali, takže nominaci uděláme až podle výsledků. Pokud by vypadli další hráči, budeme muset vzít někoho z B-týmu. Nechci však zatím předbíhat, počkejme si,“ prohlásil Látal.

Zimní příprava je krátká, na co se v ní zaměříte?

Máte pravdu, přípravné období je tentokrát krátké. V první fázi se budeme snažit kluky rozběhat a dostat je do pohody. Měli sedm, osm dní volno, během kterých už dostali individuální plány. Po dvou tréninkových dnech pak odjedeme nabírat herní praxi na Maltu.

Soustředění na Maltě jste uvítali?

Uvítali jsme to rádi, budeme v dobrých podmínkách, budeme mít k dispozici svoje hřiště, čekají nás dva kvalitní soupeři. Je to ale s velkým otazníkem, jelikož všichni víme, jak momentálně vypadá situace kolem koronaviru.

Znáte už tréninkový plán soustředění?

V týdnu na Maltě nás čekají dva zápasy, ve středu a v sobotu. Celé soustředění je krásně nachystané, máme už i rozpis hřišť, budeme mít vlastní hřiště, rehabilitaci… Odlétáme v pondělí v 9 hodin z Brna. Vše je nachystané v opravdu kvalitních podmínkách.

Jak vypadá kádr, který by měl na Maltu odletět? Budou nějaké změny?

Změny víme, že budou. Máme totiž dva hráče, kteří se bohužel nakazili v průběhu Vánoc. Dnes jsme se testovali, takže nominaci uděláme až podle výsledků. Pokud by vypadli další hráči, budeme muset vzít někoho z B-týmu. Nechci však zatím předbíhat, počkejme si.

Jak to vypadá s Dominikem Radičem, který letos do utkání příliš nezasáhl?

Pokud Dominikovy testy dopadnou v pořádku, na Maltu s námi odletí. Zůstává v našem kádru. Pravda je, že moc šancí nedostal, ale pracujeme s ním. Myslím si, že jde nahoru. Potřebuje na aklimatizaci čas, mluvíme s ním, domluvím se s ním německy, takže to spolu řešíme. Je to jeden z hráčů, kterého chceme na Maltě vyzkoušet. Máme tam dva kvalitní zápasy a chtěli bychom ho vidět naživo a jak vlastně vypadá ve hře s dobrým soupeřem.

Počítáte do přípravy s Jiřím Texlem?

Ohledně Jirky je to vše v jednání. Na testech s námi nebyl, myslím si tedy, že s námi neodletí.

Co další hráči, kteří se momentálně nachází na hostování. Počítáte, že by s vámi někteří mohli odcestovat na soustředění?

Momentálně ne. Vycházíme z kádru, který hrál v podzimní části sezóny. Někteří hráči na hostování sice přichází v úvahu, ale na Maltu s námi nikdo odletí. Co bude dále, uvidíme. Doba na přípravu je velice krátká, nebude příliš času na zkoušení hráčů. Máme teď týden na Maltě a pak už se budeme chystat na Slavii.

Do sezóny jsme vstoupili dobře a nasbírali jsme slušný počet bodů. S čím půjdeme do jarní části?

Bodů dost nemáme, to s vámi nesouhlasím. To, co jsme ztratili v posledních utkáních, mě pořád mrzí. Těchto posledních pět zápasů, které jsme nezvládli v koncovkách, nám zhatili celý půlrok, který jsme měli dobře rozehraný, a na mužstvo to samozřejmě dolehlo. Bodů jsme mohli mít více a vytvořit si tak větší odstup od spodní části. Člověka hodně mrzí především ty remízy. Víme, jak se sezóna vyvíjí, že padají tři mužstva a že po 51 % odehraných zápasů může liga najednou skončit. 

Jaké je vaše osobní přání, se kterým budete chtít vstoupit do jara?

Mé přání je, abychom bojovali v horní části tabulky. Samozřejmě tím, že jsme ztratili body, se na nás konkurence dotáhla, takže zápasy budou vyrovnanější. V potaz musíme brát i to, že tabulka tentokrát není rozdělená na první šestku a tak dále. Až do konce ligy bychom chtěli být v kontaktu s první pětkou tak, abychom až do konce ligy o něco hráli.

Celý rok 2020 byl vzhledem k epidemiologické situaci poněkud zvláštní. Sám jste řekl, že vám hodně chybí diváci a ta pravá fotbalová atmosféra. Jak jste tento rok vnímal?

Tuto situaci nikdo z nás nezažil. Liga se přerušila a čekalo se, kdy se opět rozběhne. Trénovali jsme, mužstvo jsme připravovali, ale nevěděli jsme, kdy znovu začneme hrát… Není to nic příjemného. Některým mužstvům to pomohlo více, některým méně. Je to pro nás zkušenost, i pro nás trenéry. Vycházíme vždy ze situace, která daný týden panuje. Musíme být nachystaní na všechno, i když víme, že situace v České republice není příznivá. Věřím, ale že 16. ledna na trávník vyběhneme k zápasu.


dsc01433-2.jpg
dsc01438-2.jpg
dsc01440-2.jpg
dsc01450-2.jpg
dsc01454-2.jpg
dsc01461-2.jpg
dsc01465-2.jpg
dsc01467-2.jpg
dsc01476-2.jpg
dsc01479-2.jpg
dsc01495-2.jpg
dsc01513-2.jpg
dsc01536-2.jpg
dsc01567-2.jpg
dsc01578-2.jpg
dsc01581-2.jpg
dsc01584-2.jpg
dsc01595-2.jpg
dsc01600-2.jpg
dsc01611-2.jpg

A tým - další aktuality:

Sigmáky na Maltě přivítalo sluníčko. V pondělí budou dva tréninkySigmáky na Maltě přivítalo sluníčko. V pondělí budou dva tréninky
| 16.01.2022
Sigma cestuje na Tipsport Malta CupSigma cestuje na Tipsport Malta Cup
| 16.01.2022
Přísná penalta rozhodla. Sigma podlehla Trenčínu 0:1Přísná penalta rozhodla. Sigma podlehla Trenčínu 0:1
| 14.01.2022
Sigmu v Tipsport lize čeká v pátek výjezd do TrenčínaSigmu v Tipsport lize čeká v pátek výjezd do Trenčína
| 13.01.2022
Mladý kapitán Uriča: Po výhře půjdeme do dalšího zápasu s dobrým pocitemMladý kapitán Uriča: Po výhře půjdeme do dalšího zápasu s dobrým pocitem
| 13.01.2022
Na úvod přípravy výhra. Sigma zdolala Vyškov 4:2Na úvod přípravy výhra. Sigma zdolala Vyškov 4:2
| 12.01.2022
Sigma ve středu startuje Tipsport ligu proti VyškovuSigma ve středu startuje Tipsport ligu proti Vyškovu
| 11.01.2022
Daněk: Jsem rád, že jsem se mezi tři nejlepší dostal. Konkurence je velkáDaněk: Jsem rád, že jsem se mezi tři nejlepší dostal. Konkurence je velká
| 10.01.2022
Ocenění dorostenci: Daněk bral bronz, Mokrovics stříbroOcenění dorostenci: Daněk bral bronz, Mokrovics stříbro
| 09.01.2022
Daněk a Mokrovics v nominaci na nejlepší dorostence rokuDaněk a Mokrovics v nominaci na nejlepší dorostence roku
| 07.01.2022OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná