Tipsport.cz

Hanáci v Mladé Boleslavi prohrávali. Remízu 1:1 zařídil González

02.02.2021 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc remizovali v dohrávce 17. kola FORTUNA:LIGY s Mladou Boleslaví 1:1. Domácí poslal v 1. poločase do vedení Ladra. Za Hanáky po změně stran srovnal z pokutového kopu Pablo González.

První poločas byli nebezpečnější Hanáci, ale spokojenější do kabin šli hosté. Ale pěkně popořádku. Hned od úvodních minut bylo v Lokotrans aréně v Mladé Boleslavi rušno. Jako první prověřil pozornost domácího gólmana Martin Hála, s jehož střelou Diviš příliš starostí neměl. Vzápětí došlo ke kontroverzní situaci ve středu hřiště. Marek Matějovský totiž ostře „zajel“ do Davida Housky, načež mu sudí Alex Denev udělil žlutou kartu. U videa ještě zkoumal, zda by Matějovského hrubost nešlo ocenit kartónkem barvy červené, nakonec ale názor nezměnil.

V červených dresech hrající Hanáci měli obrovskou příležitost ke skórování v 9. minutě. Domácí obrana zvládla zablokovat střelu Kryštofa Daňka, míč se však odrazil k volnému Gonzálezovi, kterého tváří v tvář Diviš fantastickým zákrokem vychytal. Následně se ještě k dorážce dostal Martin Nešpor, ale jeho střela z první mířila mimo tři tyče.

Dvojice González – Nešpor byla i u šance z minuty 14., kdy ale na centr španělského záložníka Nešpor jen těsně nedosáhl.

Domácí zahrozili z ojedinělé šance. V 16. minutě Škoda vyhrál souboj s Poulolem, přihrál Ladrovi, který se ocitl sám před Mandousem, kterého také propálil.

Srovnáno však mohlo být prakticky vzápětí. To totiž ve vápně Šimek fauloval Pabla Gonzáleze a sudí Denev okamžitě signalizoval pokutový kop. Houska však penaltu neproměnil a Hanáci tak promarnili velkou příležitost ke skórování.

Na druhé straně se činil i Aleš Mandous, který si ve 23. minutě poradil s nebezpečnou ranou Malínského. Ve slibné příležitosti se pak ve 35. minutě ocitl ještě Kryštof Daněk, ale Diviš proti němu rychle vyběhl, a i když se mladý záložník Sigmy dostal ke střele, gólman Mladé Boleslavi míč skvěle pokryl.

Do kabin tak šli spokojenější domácí, kteří také měli více ze hry v úvodu druhé půle. Tomáš Malínský chtěl v 50. minutě zřejmě centrovat, míč se ale zatočil tak, že se otřel o levou tyč Mandousovy branky.

Velkou příležitost připravil stoper domácích Křapka pro Martina Hálu v 58. minutě. Nezvládl odhlavičkovat centr, který směřoval na Hálu, a míč poslal přesně tam, kam si hbitý záložník Sigmy naběhl. Střelou z první však mířil těsně nad břevno.

Mladá Boleslav chtěla přidat uklidňující druhý gól a nejblíže k němu měla po závaru ze 73. minuty. Střídající Drchal se zbavil Poulola a prudkou přihrávkou poslal míč do vápna. Tam se jej snažil odehrát Hubník, a to tak, že skluzem míč namířil přímo do Mandouse. Od něj se balon již odrazil mimo. K dorážce se následně napřahoval Dominik Janošek, ale než se odhodlal vůbec vystřelit, již byl odzbrojen.

Skvěle hrající Pablo González se nikým neatakován dostal v 77. minutě ke střele z hranice šestnáctky a jen těsně minul pravou tyč.

Hanáci byli s blížícím se závěrem aktivnější a v 82. minutě dostali opět velkou příležitost srovnat. To když sudí Denev ukázal na druhou penaltu v utkání po faulu Janoška na Chytila. Tentokrát se k míči postavil Pablo González, a ten již s přehledem proměnil.

Dvě minuty na to ale Poulolo ostře fauloval Janoška. Naštěstí ke střetu došlo mimo vápno, i tak ale měli domácí zajímavou příležitost v podobě přímého kopu. Budínský však trefil pouze zeď.

Sigma Olomouc si tak z Mladé Boleslavi odváží bod za remízu 1:1. Další zápas čeká svěřence Radoslava Látala již v neděli, kdy se od 18:30 na Andrově stadionu představí proti Spartě Praha.

Hodnocení trenéra Látala: „Paradoxně můžeme být rádi, že jsme dnes vyrovnali. Na druhou stranu můžeme být zklamaní, že jsme ze zápasu nevytěžili více. Prvních dvacet minut jsme měli šance, pak jsme ale nedali penaltu… Udělali jsme jednu chybu, kde jsme se nechali obejít a z první šance soupeře jsme dostali gól. Těchto našich chyb a nedůslednosti se musíme vyrovnat. Do druhého poločasu jsme vstoupili s tím, že se chceme o výsledek poprat. Nakonec se nám to podařilo v 82. minutě. Ale je z toho bohužel jen remíza. Bodů jsme mohli získat více.“

Hodnocení trenéra Jarolíma: „Dnes to nebylo jednoduché utkání. Olomouc je nebezpečná směrem dopředu. Ze zápasů, co jsme viděli, se nám to jen potvrdilo. Bohužel, jsme udělali dvě hloupé chyby při těch penaltových zákrocích, přestože jsme na to hráče upozorňovali. První penalta byla v náběhové situaci, ale ta druhá… byla naivní. Co se týká naší hry, nebyla příliš urovnaná. Hlavně v prvním poločase jsme nezískávali odražené balony, Olomouc u nich byla častěji. A podle toho také vypadal průběh zápasu. Ve druhém poločase jsme ale odražené míče měli lépe pokryté. V situaci za stavu 1:0 jsme pak měli velkou šanci. A další měl Janošek na hranici šestnáctky, kdy místo toho, aby střílel, tak se pustil do slalomu a vyvrcholilo to druhou penaltou. Pro mě byla nepochopitelná, protože takhle bychom se v šestnáctce chovat neměli.“

FK Mladá Boleslav – SK Sigma Olomouc  1:1 (1:0)

Branky: 16. Ladra – 82. González (pen.).

Rozhodčí: Alex Denev – Kamil Hájek, Jan Dohnálek.

ŽK: Matějovský, Šimek, Křapka, Dancák, Janošek – Hála, Nešpor, Poulolo.

Mladá Boleslav: Diviš – Douděra, Šimek, Křapka, Mazáň (46. Zmrhal) – Dancák, Matějovský (71. Janošek) – Malínský (83. Budínský), Ladra, Preisler (60. Jak. Klíma) – Škoda (71. Drchal). Trenér: Karel Jarolím.

Sigma Olomouc: Mandous – Sladký (74. Chytil), Hubník, Poulolo, Vepřek – González (90+1 Štěrba), Greššák, Daněk (90.+2 Zmrzlý), Houska (46. Zahradníček), Hála (74. Yunis) – Nešpor. Trenér: Radoslav Látal.

Sestřih

Greššák podstoupil operaci kýly, Yunis utrpěl zranění koleneGreššák podstoupil operaci kýly, Yunis utrpěl zranění kolene
| 16.04.2021
Nové vydání Sigmáka je tady! Nové vydání Sigmáka je tady!
27. kolo: Sigma vyzve v sobotu Teplice27. kolo: Sigma vyzve v sobotu Teplice
| 15.04.2021
Jakub Yunis otevřeně o spolupráci s mentálním koučem nebo studiu arabštinyJakub Yunis otevřeně o spolupráci s mentálním koučem nebo studiu arabštiny
| 14.04.2021
MOL Cup: V případném semifinále narazí Sigma na Spartu PrahaMOL Cup: V případném semifinále narazí Sigma na Spartu Praha
Houska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóněHouska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóně
| 12.04.2021
Houska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rádHouska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rád
| 10.04.2021
Sigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil HouskaSigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil Houska
26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami
| 09.04.2021
Gól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČRGól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČR