Tipsport.cz

Aktuality

Velikonoční víkend ve znamení finálového turnaje e:LIGY

Velikonoční víkend ve znamení finálového turnaje e:LIGY

02.04.2021 / Ostatní

Tisková zpráva LFA z 2. 4. | Během velikonočních svátků vyvrcholí druhý ročník e:LIGY, tedy nejprestižnějšího turnaje české FIFA scény organizovaného Ligovou fotbalovou asociací. Po sobotních bojích v základních skupinách se ti nejlepší představí v neděli ve vyřazovací části a nejlepší dva týmy play-off si v pondělí večer před zraky mimo jiné diváků TV stanice ČT Sport zahrají nejen o bohatou finanční odměnu, ale především postup do předkola regionální kvalifikace EA SPORTS FIFA Global Series.

Osmnáct kvalifikačních online turnajů během celé sezóny a následné semifinálová klání během minulého týdne určily dvojice hráčů, které o nadcházejícím víkendu budou reprezentovat jednotlivé kluby FORTUNA:LIGY ve hře FIFA. Mezi největší favority závěrečné fáze e:LIGY se řadí týmy pražských klubů Sparty a Slavie, obhájce loňského titulu z Plzně nebo nově složený tým Pardubic. Za černé koně turnaje experti považují dvojice Jablonce, Liberce nebo Zlína.

Složení základních skupin:

Skupina A

SK Slavia Praha (Kobby, DRMi10)
Bohemians Praha 1905 (M4tk05, Almosteq)
FK Jablonec (Peposlav, Suchos95)
FC Zbrojovka Brno (czKoudy17, Kavvwi)
FK Mladá Boleslav (steeKing, Doli97)

Skupina B

FC Viktoria Plzeň (T9Laky, Ondra17)
FK Teplice (Dalas, Sobla)
FC Baník Ostrava (Totikjepan, Boleks)
Slezský FC Opava (Robiino, Rak)
MFK Karviná (K1leris, Efik)

Skupina C

FK Pardubice (Miki, Seron)
FC Slovan Liberec (Sajmonowycz, Pan_Peca)
FC Slovácko (Modri, Kordaaas)
SK Dynamo České Budějovice (Slapi113, Ballumi10)

Skupina D

AC Sparta Praha (Emerickson, The Johny)
FC FASTAV Zlín (Huhnak, RIIJK)
SK Sigma Olomouc (Ritzy, Johnytaborak)
FK Příbram (Dzanny11, rostak)

V každé základní skupině se během sobotního programu odehrají duely každý s každým a z každé skupiny postupují do nedělního play-off vždy nejlepší dva týmy na prvním a druhém místě tabulky. V neděli bude e:LIGA pokračovat čtvrtfinálovými a semifinálovými zápasy vyřazovací fáze a zápasem o třetí místo. Finále pouze pro dva nejlepší týmy se odehraje v pondělí od 20:15 hodin mj. v přímém přenosu TV stanice ČT Sport.

Každý duel ve skupinách i v play-off se bude skládat ze zápasů jednotlivých hráčů na tři vítězná utkání proti sobě v režimu (A1vB1, A2vB2, A2vB1, A1vB2, A1vB1). Pro případný rozhodující pátý zápas každého duelu proti sobě ještě jednou sehrají „kapitáni“ obou týmů. Hráč označený jako „kapitán“ je v tomto smyslu vždy a pro celý program finále brán ten hráč, který byl klubem do finále přímo nominovaný nebo ten, který se umístil v tabulce semifinále na prvním postupovém místě.

Všichni hráči po celý turnaj startují se svým FUT účtem. Detailní rozpis utkání je k dispozici na webu turnaje www.e-liga.cz a fanoušci se mohou těšit na napínavé boje na streamech na kanálech samotné e:LIGY i televizního partnera soutěže – ČT Sport v následujícím vysílacím schématu:

Sobota 3. dubna

  • zápasy základních skupin (předběžně Slavia – Bohemians, Plzeň – Teplice, Sparta – Zlín, Pardubice – Liberec)
  • start přenosu v 14 hodin / očekávaný konec v 21 hodin
  • živý stream na Twitch a Facebook e:LIGY + web ČT Sport + HBBTV červené tlačítko

Neděle 4. dubna

  • zápasy vyřazovací fáze
  • start přenosu v 14 hodin / očekávaný konec v 21 hodin
  • živý stream na Twitch a Facebook e:LIGY + web ČT Sport + HBBTV červené tlačítko

Pondělí 5. dubna

  • finálový duel o mistrovskou trofej
  • start přenosu v 20,15 hodin / očekávaný konec v 21,45 hodin
  • živý stream na Twitch a Facebook e:LIGY + živě na ČT Sport

Nejlepší čtyři týmy obdaruje Ligová fotbalová asociace celkovým prize money ve výši 150 tisíc korun v poměru 80-40-20-10 tisíc korun. Kromě toho si ale dvojice hráčů z vítězného týmu zajistí účast v prestižním seriálu EA SPORTS FIFA Global Series, konkrétně v jeho evropském kvalifikačním playoffs.OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná