Tipsport.cz

Aktuality

Jablonec - Sigma 3:1. Jak zhodnotili utkání trenéři obou mužstev?

Jablonec - Sigma 3:1. Jak zhodnotili utkání trenéři obou mužstev?

02.05.2021 / A tým

Sigma ve 30. kole FORTUNA:LIGY nestačila na Jablonec. Na jablonecké Střelnici prohrála 1:3. Jak zhodnotili utkání trenéři obou mužstev?

„Do utkání jsme vstoupili špatně. Prvních deset až patnáct minut jsme v přechodové fázi ztráceli míče. Soupeř nás dvakrát třikrát přečíslil, měl jednu pološanci, kterou Aleš Mandous dobře chytil. Poté jsme začali být více nebezpeční, dali jsme gól, naše hra byla podle mých představ, byli jsme nebezpeční. Vytvářeli jsme si šance, například Daněk, který ale bohužel nedosáhl na míč. Zlom utkání byl ve 45. minutě, kdy soupeř kopal penaltu. Tím jsme soupeře „nakopli“, dostali jsme ho na koně. Po poločase jsme hráče upozorňovali, ať si dávají pozor na přechodovou fázi soupeře, kdy se zatáhne a bude čekat na brejky. Pak jsme na levé straně dvakrát ztratili míč, chůzí jsme se vraceli zpátky… a dostali jsme gól. Ve druhém poločase nám také nevyšlo střídání, kdy jsme do hry poslali dva útočníky, ti ale nebyli vůbec nebezpeční. Za tu druhou půli jsme si lepší výsledek ani nezasloužili,“ uvedl trenér Sigmy Radoslav Látal.

„Dnešní zápas byl zajímavý z toho důvodu, že jsme ho hráli po většinu času o deseti. Vstup do zápasu jsme měli dobrý, vytvořili jsme si tři šance. Olomouc se po deseti minutách dostala na naši polovinu a hned šla do vedení. Po dlouhé době jsme prohrávali. Nechtěli jsme zmatkovat, protože jsme měli ještě dost času. Pak přišlo vyloučení Kratochvíla, které za stavu 0:1 nebylo příjemné. Přemýšleli jsme o změně rozestavení, ale nakonec jsme nechtěli střídat. Kdybychom poslali na hřiště defenzivního hráče, začali bychom jenom bránit. V současné době mají naši útočníci formu, takže jsme je nechali hrát, akorát Schranz se trošku zatáhl blíže záloze. Myslím si, že ve středu zálohy to fungovalo. Před poločasem jsme vyrovnali na 1:1, což pro nás bylo povzbuzující. Naše vůle a odhodlání nebýt líní na krok nám pomohlo k vítězství. Dobře jsme v druhém poločase kombinovali, po vedoucí brance jsme se uklidnili. Naši hráči mají teď sebevědomí,“ zhodnotil utkání trenér Jablonce Petr Rada.
A tým - další aktuality:

Jakub Yunis podstoupil operaci poraněného koleneJakub Yunis podstoupil operaci poraněného kolene
| 11.05.2021
Jean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresuJean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresu
| 10.05.2021
Video: Aleš Mandous po utkání se SlaviíVideo: Aleš Mandous po utkání se Slavií
| 09.05.2021
Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?
| 09.05.2021
Sigma opět nestačila na Slavii. Tentokrát prohrála 0:1Sigma opět nestačila na Slavii. Tentokrát prohrála 0:1
| 09.05.2021
Tváří nového Sigmáka je Pablo González!Tváří nového Sigmáka je Pablo González!
| 07.05.2021
31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii
| 07.05.2021
Informace pro permanentkáře k utkání se SlaviíInformace pro permanentkáře k utkání se Slavií
| 03.05.2021
Sigma se po sezóně rozloučí s trenéry Látalem a NečkemSigma se po sezóně rozloučí s trenéry Látalem a Nečkem
| 03.05.2021
Video: Michal Vepřek po zápase v JablonciVideo: Michal Vepřek po zápase v Jablonci
| 02.05.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná