Aktuality

Pomáhejme společně! Poznejte příběh Natálky Hudečkové

Pomáhejme společně! Poznejte příběh Natálky Hudečkové

02.09.2021 / Ostatní

Další z pětice dětí, jehož příběh vám dnes přiblížíme, je sedmiletá Natálka Hudečková. I Natálce můžete pomoci, navštívíte-li charitativní utkání týmu Real Top Praha a Děti dětem, které se odehraje už tuto sobotu od 17 hodin na Andrově stadionu.

Na trávník olomouckého svatostánku vyběhnou takové osobnosti jako Forejt, Bosák, Ujfaluši, Hapal, Pavelec, Rozehnal, Machala, Kovář nebo například Ordoš a další!

Vstupenky na utkání Real Top Praha vs. Děti dětem jsou k dispozici v síti Ticketportal již nyní, stačí kliknout na tento odkaz.

Vstupenky jsou k dostání za symbolickou cenu 100 Kč a je možné je koupit na Tribunu Západ a Tribunu Karla Brücknera. Vstupné na Tribunu Jih do sektorů X a Y je pak stanoveno na 500 Kč. Tato tribuna bude uzavřená, ale virtuální vstupenky budou sloužit jako dobrovolný příspěvek pro všechny, kdo by Lucince, Tomíkovi, Terezce, Natálce a Mikulášovi chtěli věnovat větší částku.

Příběh Natálky Hudečkové

Natálka se narodila v termínu, a i když v těhotenství měli lékaři kvůli genetice trošku obavy, vše dopadlo na výbornou. Natálka byla učebnicový příklad: vše dělala v pravý čas. Otáčela se, stoupala si v postýlce, chodila…

Ve dvou letech ale začala při chůzi více padat, a i když tomu rodiče Natálky nejdříve nepřikládali zvláštní význam, po čase navštívili neurologii.

A začal kolotoč vyšetření.

Magnetická rezonance mozku ukázala zvláštnosti a první diagnóza byla neurofibromatóza. Vyšetření v Motole trvala čtrnáct dní a byla pro Natálku fyzicky i psychicky velmi vyčerpávající. Diagnóza se nakonec nepotvrdila a Natálka prošla dalšími vyšetřeními v Ústavu dědičných metabolických poruch 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Bylo to před Vánocemi a pro rodiče to byl šok. Díky Společnosti pro ranou péči a Centru provázení ale Natálka i její rodiče vše zvládli.

Definitivní diagnóza byla známa až v dubnu: PEX 12 ze spektra Zelwegerova syndromu – poruchy peroxisomální biogeneze 3.

Natálka nyní nechodí, neleze, sedí jen s oporou, neudrží sama ani hlavu a manipulace s ní je velice náročná. Je celkově hypotonická, lidově jako hadrová panenka. Od června 2018 má dnes sedmiletá Natálka zaveden PEG sondu do žaludku. Rehabilituje jak samostatně (což není hrazeno pojišťovnou), tak v rámci školky. Samostatně jezdí na rehabilitaci do Jitrocelu v Olomouci a do Neurorehabilitačního centra v Hranicích. Od října 2018 navštěvuje Natálka Dětské centrum Ostrůvek v Olomouci, kde se jí moc líbí.


natalkah.jpg

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná